Bir İnsanı Sırf Düşüncelerini sevmiyorsunuz Diye Forumunuzdan Atarmısınız?

Biraz soluklanıp, bir kahve içip,sohbet etmek için...

Kilitli
yoztopalan

Bir İnsanı Sırf Düşüncelerini sevmiyorsunuz Diye Forumunuzdan Atarmısınız?

Mesaj gönderen yoztopalan »

Roni Aran yaklaşık 12 senedir tanıdığım bir arkadaşımdır ve müzik teknolojileri ile uzun zamandır ilgilenen biridir. Onunla Müziktek forumunda tanıştık ve uzun süreli bir dostluğumuz oldu. Az önce beni aradı ve sebepsiz yere ve hiçbir kanıt olmadan forumdan ve facebook grubundan engellendiğini söyledi. yazışmalarının ekran görüntülerini de bana yolladı. Ben bir hakem değilim ama yapılan şeyi haksızlık olarak görüyorum.

Sevgili yönetici arkadaşımız sırf fikirlerini beğenmediği için onu engellemiş anaşılan. Herkes özel hayatında kendi fikirlerini özgürce söyleyip özgürce paylaşabilir. Eğer bunu bu forumda yaptı ise siz gerekeni yaparsınız. Forumların ve sayfaların bir kuralı vardır ve o kurallara uyulduğu sürece birini atmak ne kadar etiktir? Bu arkadaş forum kurallarına aykırı bir paylaşım mı yaptı veya birine hakaret mi etmiş ki forumdan banlandı? Unutmayın ki bir forumu forum yapan o forumun üyeleridir. Bugün yapılan bu hareketin nedenini açıkça belirtmeniz herkes için önemlidir Bahadır bey. Ha dersiniz ki burası benim çöplüğüm istediğimi alır istediğimi atarım buna birşey diyemem. Ama mantıklı olan bir kişi uzaklaştırılıyorsa bunun nedenini şeffaf bir şekilde kanıtları ile insanlara sunmanız gerekir. Forum ruhu bunu gerektirir. Hepimiz yaşını başını almış insanlarız. Doğru olan neyse lütfen onu yapınız. Eğer ortada bir haksızlık var ise ve bunu sürdürmekte ısrarcı iseniz bugün O'na yapılan haksızlık yarın hepimize yapılabilir anlamı çıkar burada.

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Re: Bir İnsanı Sırf Düşüncelerini sevmiyorsunuz Diye Forumunuzdan Atarmısınız?

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Madem soru şahsıma yöneltildi, cevaplamaya çalışayım o halde...
Bir insanı sırf düşüncelerini beğenmiyoruz diye forumdan atmadık/atmayız...
Ancak bu düşünceler, uğruna canımızı, kanımızı feda eylediğimiz vatanımıza kast ediyorsa her kim olursa olsun buna müsaade ve tahammül edemeyiz...
Durum bundan ibaret...
Roni Aran belli ki konuyu hatırlamıyor, yahut hatırlamak istemiyor...
Kendisine şehir operasyonları dönemindeki paylaşımlarını hatırlatınız...
Ki şahsım o dönemde görevim gereği bu operasyonlara bizzat iştirak etmiş birisiyim, dolayısıyla konunun bir tarafıyım.
Hasbelkader bir müzik forum platformunun sahibi olmam bu gerçeği değiştirmez...
"Burası benim çöplüğüm " tarzında bir yaklaşım değil bu anlayacağınız....
Ayrıca bu forumda sosyal medyada tartışmamız ve o dönemdeki paylaşımları nedeniyle burada bulunmasını istemediğimiz için yine uzaklaştırılmıştık...
Ve evet doğrudur, forum kurallarına aykırı bir durum da sözkonusu değil, bu benim insiyatifim tamamen...
Yeni üyeliği ile de geçmişi bildiğimiz için tekrar burada olmasını istemedik.
Forum sadece bu platformdan ibaret değil, sonuçta sosyal hayatta da bir etkileşim sözkonusudur...
Bu platformda bu tip düşüncelere haiz insanlara, ki bunu bir şekilde açık etmişler ve bizler bunu biliyorsak, yerimiz bulunmamaktadır.
Bu müziğin evrenselliği v.s ile ilgili bir konu da değil...
Vatanın bölünmez bütünlüğünü , ses kartı, mikrofon gibi tartışamayız...
Kendisine müzik hayatında başarılar diliyor ve başka platformlarda bulunmasını öneriyorum...
Ve yine de herşeye rağmen kendisine teşekkür ettiğimizi de iletiniz lütfen...

Not: Bu tercih bana ait şahsi bir tercihtir. Konuyu şahsi algılayabilirsiniz, sorun değil.
Tıpkı bahsedilen arkadaşın düşünce tercihleri gibi...
Sosyal medya platformundaki engeli ise, konuyla alakası olmayan insanlara hesap sorması ile ilgilidir...Belli ki o platformun yöneticileri de durumdan rahatsızlık duyarak engellemişler...

Ch.

Kilitli

“Kafeterya” sayfasına dön