Uzun aradan sonra tekrar başlıyorum

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

Evet arkadaşlar ben tayfun kara uşakta yaşıyorum uzun zaman oldu müzikle alakam kesildi sorunlar vardı vakit bulamadım ve şimdi tekrardan başlıyorum.

Ekipmanlarım.

Ses kartım- steinberg ur22 mkII
Mikrafonum - rode nt1a ve westa dinamik mikrafon
Referans monitörüm - kruzweiL Ks_40 a
Kulaklığım - behringer HPx4000
Midi klavyem - nektar ımpact gx61
Gitarım - cort g110 elektro gitar
Amfim - joyo jg-10
Programım - cubase 9.5 AI - fl studio
2 adet mikrafon sehpam
1 adet Dopper pop filterim
Sx C majör mızıkam
Orta fiyatlı neyim
Normal sazım
1 adet harici ekranım
Kendi yapmış olduğum kahonum
Kendi yapmış olduğum perküsyonum
Bilgisayarım - Casper 500 gb hardisk 6 gb ram 2 gb ekran kartı
Ve ara kablolar v.s işte bu şekilde bir setup yapabildim.
Tekrardan aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum.

Saygı ve sevgiyle bol müzikli günlerde kalın.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ResimResimResimResimResim
En son Tayfun Kara tarafından 18 Şub 2019, 00:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Orkunn »

Yalnız kablolamayı biraz daha iyi yapabilirdiniz. (kablo kelepçeleri kullanıp kablolara arkadan dolandırarak vs. :) Çalışma alanı kablolama sebebiyle biraz karmaşık olmuş.

Genel olarak üretim yapmanızı engelleyecek bir eksiklik göremiyorum. Güzel bir setup toplamışsınız. Hayırlı olsun.
Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22
Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

Ben perdelere bayıldım. Çocukluk anılarım canlandı :)
Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=Orkunn;47704]Yalnız kablolamayı biraz daha iyi yapabilirdiniz. (kablo kelepçeleri kullanıp kablolara arkadan dolandırarak vs. :) Çalışma alanı kablolama sebebiyle biraz karmaşık olmuş.

Genel olarak üretim yapmanızı engelleyecek bir eksiklik göremiyorum. Güzel bir setup toplamışsınız. Hayırlı olsun.[/QUOTE]Hocam hiç kablolara özen göstermedim açıkçası aklıma gelmemişti ???????????????? birde ekipmanları koydugum standı yaparken ilk midi klavye için bi stand yapmak istemiştim yaparken aklıma geldi böyle birşey çıktı

En son Tayfun Kara tarafından 18 Şub 2019, 09:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=Vbaran;47707]Ben perdelere bayıldım. Çocukluk anılarım canlandı :)[/QUOTE]Hocam perdeler benden büyük yaşı anısı bi geçmişi var rahmetli ebe dededen kalma hatıra o yüzden kullanıyorm odamda ????

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Arkadaşlar yeni konu açmamak için burdan paylaşıyorum ramazanlık oruç malum foruma uğrayamadım ekipman falan toplamak masa falan uzun zaman aldı köşeye koyduğum paralardan bi masa yaptırdım 3 tane gitar aldım devam
????????????????

Nasip kısmet olursa akustik düzenlemeyi yapabildiğim kadar uğraşacağım ResimResimResim

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Seni tekrar müzik yaparken görmek çok güzel Tayfun, çok da hoş bir dizayn yapmışsın. Artık bana tekrar iş düşüyor, en sadık öğrencim için armoni ve müzik bilgisi videoları çekmek. Bayramdan sonra söz sıfırdan müziğe başlayan tüm arkadaşlarım için (söz verdiğim dostlar var çünkü) nota, ritm, armoni, ses bilgisi, dört sesli armoni temelleri gibi konularda bir dizi video hazırlayacağım. Tezcan kardeşimin bilgisayarını kurup gönderdikten sonra ilk işim bu seriye başlamak olacak, umarım faydalı olur. Bu konu ile ilgili bir ricam var moderatör arkadaşlardan , muzikal konularda temel olarak bilinmesi gereken konu başlıklarını yazıyorum. ( Nota, ritm, temel müzik terimleri, muzikal aralık, ses mühendisliği temelleri, parçanın akorlarını bulma, dört sesli harmoni temelleri gibi ) Bunun dışında bu videolarda görmek istediklerinizi bu açılan yeni konu başlığı sayfasına yazınız, bana ışık tutmuş olursunuz.Tekrar hayırlı olsun Tayfun kardeşim, hoşgeldin.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=Tanerongunyzb;48057]Seni tekrar müzik yaparken görmek çok güzel Tayfun, çok da hoş bir dizayn yapmışsın. Artık bana tekrar iş düşüyor, en sadık öğrencim için armoni ve müzik bilgisi videoları çekmek. Bayramdan sonra söz sıfırdan müziğe başlayan tüm arkadaşlarım için (söz verdiğim dostlar var çünkü) nota, ritm, armoni, ses bilgisi, dört sesli armoni temelleri gibi konularda bir dizi video hazırlayacağım. Tezcan kardeşimin bilgisayarını kurup gönderdikten sonra ilk işim bu seriye başlamak olacak, umarım faydalı olur. Bu konu ile ilgili bir ricam var moderatör arkadaşlardan , muzikal konularda temel olarak bilinmesi gereken konu başlıklarını yazıyorum. ( Nota, ritm, temel müzik terimleri, muzikal aralık, ses mühendisliği temelleri, parçanın akorlarını bulma, dört sesli harmoni temelleri gibi ) Bunun dışında bu videolarda görmek istediklerinizi bu açılan yeni konu başlığı sayfasına yazınız, bana ışık tutmuş olursunuz.Tekrar hayırlı olsun Tayfun kardeşim, hoşgeldin.[/QUOTE]Taner abi hoşbulduk leb demeden anlamana hayranım ???? nasipse artık yeni ekipman yeni dizaynım ile başlıycam. Baya uzun zamandır kafam karışık başımda olaylar vardı evlilik gibi çok şükür evlenmeden atlattık durumları bi nefes almak gerek artık müzik hayatımın nefesi

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

Tayfun gayet güzel olmuş hayırlı olsun emek ve para harcamışsın güle güle kullan.
İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=averen;48059]Tayfun gayet güzel olmuş hayırlı olsun emek ve para harcamışsın güle güle kullan.[/QUOTE]Vay mustafa abim teşekkür ederim sağolasın abi ????????

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=Tayfun Kara;48060]Vay mustafa abim teşekkür ederim sağolasın abi 💕🤗

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Sağol kardeşim umarım sıkılmaz ve güzel müzikler yaparsın başarılar dilerim. En önemli nokta vazgeçmeyeceksin :)
İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=averen;48061]Sağol kardeşim umarım sıkılmaz ve güzel müzikler yaparsın başarılar dilerim. En önemli nokta vazgeçmeyeceksin :)[/QUOTE]Ben asla vazgeçmem Mustafa abi çok şükür sizlerle olduktan sonra vazgeçilirmi hiç????????????????

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Gitarlarım yerde çantası içinde duruyordu yer kaplıyordu internete baktım duvara askı aparatlarına 50-150 tl arası birşey dedim kendim yapsam daha hesaplı gelecek birkaç borcum vardı parasındanda değil açıkcası böyle cik conlu şeyleri yapmaya hevesliyimdir. Neyse gitarların ölçülerini aldım klavye enini boyunu kasanın kaç cm olduğunu arkadaşımda demirci gidip baya uğraştık boyadık falan burda paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz. Herkese bol müzikli günler. ????ResimResimResim

nacib
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 15 time
Been thanked: 28 time
İletişim:

Mesaj gönderen nacib »

Şu en soldaki elektro gitar var ya benim Aslan Han dan aldığım İtalyan malı eko marka ilk elektro gitarıma benziyor.
doksanlı yıllardı sanırım. Az iş yapmadım onunla . Ağırdı biraz ama klavyesi sağlamdı.
Onu satın aldığım gün bir Fender Stratocaster de vardı orada ama nedense ben bunu tercih ettim.
Büyük bir ihtimal fiyatından dolayıdır.

Nice daha güzel stüdyolar ve orada geçireceğin müzikli güzel günler dilerim...

Sevgiler Kardeşim...

Resimleri görünce aklıma geldi işte...
En son nacib tarafından 24 Haz 2019, 22:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=nacib;48120]Şu en soldaki elektro gitar var ya benim Aslan Han dan aldığım İtalyan malı eko marka ilk elektro gitarıma benziyor.
doksanlı yıllardı sanırım. Az iş yapmadım onunla . Ağırdı biraz ama klavyesi sağlamdı.
Onu satın aldığım gün bir Fender Stratocaster de vardı orada ama nedense ben bunu tercih ettim.
Büyük bir ihtimal fiyatından dolayıdır.

Nice daha güzel stüdyolar ve orada geçireceğin müzikli güzel günler dilerim...

Sevgiler Kardeşim...

Resimleri görünce aklıma geldi işte...[/QUOTE]Çok teşekkür ederim abi bende onu bi üniversite öğrencisinden aldım sıkışmış anfisi dahil 450 tl ye aldım anfisini sattım dandij diye markası cort g110 elektro gitar abi ben çok severek kullanıyorum cortun gitarlarını bilhassa ve akustk gitarıda yeni aldım 1.200 tl ye taşıma çantasıyla birlikte

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön