Farklı markada mikrofonlar

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

Merhaba arkadaşlar bugün işe giderken biraz yolda vaktim oldu dedimki mikrafonlara bi bakayım alamayacagım suan fakat bi bakayım dedim çok farklı neredeyse duymadığım mikrofonlar var örneğin çok dikkatimi çeken

JTS - İCON - MARANTZ

Şu iki firma çok dikkatimi çekti İCON ve MARANTZ bilgisi olan varmı bunlar hakkında

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bosver o markalari kardesim. Butcen cok yoksa blue spark mikrofon al, ikinci eli 500-600 tl. Fazlasiyla isini gorur. Sifir alacak butcen varsa AKG , Audio techica, SE Electronics yada Warm audio markalarina da bak derim.

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=Tanerongunyzb;45919]Bosver o markalari kardesim. Butcen cok yoksa blue spark mikrofon al, ikinci eli 500-600 tl. Fazlasiyla isini gorur. Sifir alacak butcen varsa AKG , Audio techica, SE Electronics yada Warm audio markalarina da bak derim.[/QUOTE]Taner abi teşekkür ederim çok sağolasın baklım bi bütçe ayarlasam en fazla 400 600 tl ayırabilrm

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

sE X1 senin çok rahat işini görür. İkinci elleri 500.-TL civarında satılıyor.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;45921]sE X1 senin çok rahat işini görür. İkinci elleri 500.-TL civarında satılıyor.[/QUOTE]Mehmet abi hayırlı akşamlar abi şuan benimde aklımda sE X1 baktım geçen de sıfıro 600 800 tl arası bişeydi sanırım abi

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

Piyasada peynir ekmek gibi alınıp satılmasından dolayı Rode NT1-A tavsiye ederim. sE X1 kaliteli bir mikrofon elbette ancak Türkiye pazarında nedense yeri çok fazla değil.

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=tezcankoray;45923]sE X1 kaliteli bir mikrofon elbette ancak Türkiye pazarında nedense yeri çok fazla değil.[/QUOTE]

Tezcan'cığım NT1-A gibi reklamı olmadığı için insanlar pek tanımıyor. Bir de insanlar X1'in fiyatına bakarak genellikle yanılıyor. Halbuki X1'in fiyatının ucuz olmasının ; tamamen sE firmasının X1 fiyatı konusundaki özel stratejisi ile bağlantılı olduğunu biliyorum. Yani esasında rahatlıkla fiyatının üzerinde kalitesi olan bir mikrofon diyebiliriz.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;45924]Tezcan'cığım NT1-A gibi reklamı olmadığı için insanlar pek tanımıyor. Bir de insanlar X1'in fiyatına bakarak genellikle yanılıyor. Halbuki X1'in fiyatının ucuz olmasının ; tamamen sE firmasının X1 fiyatı konusundaki özel stratejisi ile bağlantılı olduğunu biliyorum. Yani esasında rahatlıkla fiyatının üzerinde kalitesi olan bir mikrofon diyebiliriz.[/QUOTE]

Aynen katılıyorum Mehmet abicim. Saygılar

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

X1 i bende başta alacaktım kısmet olmadı, bağlama içinde başlangıç için giriş seviyesinin üstünde çok isabetli olduğunu söylüyorlardı.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son EsbaB tarafından 08 Şub 2018, 17:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=tezcankoray;45923]Piyasada peynir ekmek gibi alınıp satılmasından dolayı Rode NT1-A tavsiye ederim. sE X1 kaliteli bir mikrofon elbette ancak Türkiye pazarında nedense yeri çok fazla değil.[/QUOTE]Evet tezcan hocam piyasada behringer b1 rode nt1a çok fazla sayıda fakat bende behringer b1 vardı ve hiç ses karakterime uymayan bir mikrafon bunun kanaatına vardım

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;45924]Tezcan'cığım NT1-A gibi reklamı olmadığı için insanlar pek tanımıyor. Bir de insanlar X1'in fiyatına bakarak genellikle yanılıyor. Halbuki X1'in fiyatının ucuz olmasının ; tamamen sE firmasının X1 fiyatı konusundaki özel stratejisi ile bağlantılı olduğunu biliyorum. Yani esasında rahatlıkla fiyatının üzerinde kalitesi olan bir mikrofon diyebiliriz.[/QUOTE]Aslında çok güzel mikrafonlar mevcut bizim gibi ev stüdyosu kurmak isteyen arkadaşlar için

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=EsbaB;45926]X1 i bende başta alacaktım kısmet olmadı, bağlama içinde başlangıç için giriş seviyesinin üstünde çok isabetli olduğunu söylüyorlardı.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Abdulcelil hocam benin aklım geçmişte anladın sen ???????????? senin mikrafonda gözüm kalmıştı hocam keşke nakitim olsaydı sende bende gülseydik

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Tayfun Kara;45932]Abdulcelil hocam benin aklım geçmişte anladın sen ???????????? senin mikrafonda gözüm kalmıştı hocam keşke nakitim olsaydı sende bende gülseydik

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Ben çok istemiştim almanı, hatta asker olduğun için taksit te yapmıştım ama sen kısmet olmadığı için alamadın.

Tabi Canını sıkma, çünkü elimdeki ürünleri eskiden sadece hayal eder dergilerden takip ederdim, alabileceğim aklıma gelmezdi; sabredip hayal kurmaya devam ettikçe kör topal imkanlar doğuyor işte :)

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=EsbaB;45933]Ben çok istemiştim almanı, hatta asker olduğun için taksit te yapmıştım ama sen kısmet olmadığı için alamadın.

Tabi Canını sıkma, çünkü elimdeki ürünleri eskiden sadece hayal eder dergilerden takip ederdim, alabileceğim aklıma gelmezdi; sabredip hayal kurmaya devam ettikçe kör topal imkanlar doğuyor işte :)

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Vala abdculcelil hocam inanın imkanım olsa şimdiye evde takılıyodum ???????? nasip hocam inş temiz sağlam bi mikrafon bulurum

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Selamlar, uzun süredir uğrayıp birşeyler yazamadım studyo tadilatları dolayısıyla , mikrofon seçimi herşeyden önce kaydedeceğin tarzla alakalı. Sadece vokal ve akustik-klasik gitar kaydedeceksen rode nt1a, studio projects b1, sE X1, MXL 990 gibi giriş seviyesi mikrofonlar işini fazlasıyla görür. Enstruman da kaydederim, bunlar bir de etnik çalgılar olabilir (bağlama, keman, kanun, ud gibi) dersen işin rengi değişir. O zaman olabildiğince flat ve detaylı bir mikrofon gerekiyor. Etnik çalgılar tiz boost sevmez, vokal-gitar mixe rahat otursun diye condenser mikrofonlarda görülen o 4K üzerindeki high shelf tiz abartısı bir türlü natural bir ton alamamana, sert-metalik tınılar alıp bu işte bir terslik var demene sebep olur. Yukarıda saydıklarımın içinde giriş seviyesinde iş yapabilecek bi tek mxl 990 var, o mikrofon enteresan bir şekilde flat ve natural kaydediyor. üst seviye mikrofonlar gibi detay bekleme ama bence 500 tl ve altında bütçeye sahip olup da çok yönlü kullanım için condenser mikrofon bakıyorsan mxl 990 doğru tercih olur. Bütçeni artırırsan da Warm Audio, Lewitt, JZ Mics, Aston Mics, Neumann tlm serileri gibi cihazlara bakabilirsin. O kadar çıkamam, bu işin ortası yok mu dersen de garantici davranıp rode nt2a-k2 bakcaksın, alım satımı da hızlı, midrange baskın olduğundan çoğu şeyi de eli yüzü düzgün kaydederler :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

“Mikrofonlar” sayfasına dön