Midi klavye,mi org,mu

Ali Rıza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen Ali Rıza »

Merhaba hocam halk müziği alt yapısında bas.akor,pad gibi ve uşşak koma melodiler çalınabilecek midi klavye,mi org ,mu tavsiye edersiniz.teşekürler.

En son Ali Rıza tarafından 05 Mar 2012, 21:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen okidoz »

Bu sorunun cevabını başta,en iyi "Chordsolo-Dreamsong" verebilir.Kabaca her ikisiylede yapabilirsin fakat orgu tek başına bir müzik aleti olarak kullanabilme artısı avantajı var,tabi markaların kendilerine has sesleri var o kaliteyi tonu tuşeyi bazı durumlarda midi klavye ile yakalayamayabilirsin,tabi buna mukabil çok üst düzey midi klavyelerde var ama bütçe meselesi,Genede adminlerimiz ve diğer üyelerimiz son noktayı koyacaklardır.

[align=center]Müzik[/align]

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

amacınız müziği aynı zamanda icra etmek ise midi klavye işinizi görmeyecektir.
Aslında bu sorunuz doğru bir soru değil.Şunu mu alayuım bunu mu alayaım diye bir soru sözkonusu değil çünkü...
Her ikisininde kendine göre bir kullanım alanı var.Buna karar verecek sizsiniz...
Mesela ben de her ikiside var...

Ch.

kuvayi

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen kuvayi »

Chordsolo'ya aynen katılıyorum. Sanırım DAW programlarında kullanılacaksa eğer bence Midi klavye tercih edilmeli.
Canlı olarak müzik icra edilecekse veya özgün çalışmalar için kullanılacaksa; workstation klavye daha mantıklı bana göre.

RUHİ

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen RUHİ »

Ama workstation bir klavyeyi midi klavye olarak kullanma şansın da var.

[align=center]Resim[/align]
[align=center]ResimResimResim[/align]
[align=center]Acizler için imkansız, korkaklar için müthiş görünen şeyler, kahramanlar için ideal\' dir !...[/align]
[align=center]Mustafa Kemal Atatürk
[/align]

Ali Rıza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen Ali Rıza »

teşekürler arkadaşlar.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Tüm arkadaşların sözlerine tamamıyla katılıyorum ama bütçene göre de değişir haydar, ne kadarlık para ayırdıysan sana hem midi hemde klavye tavsiyesinde bulunalım, sen seçimini yap, ilk enstruman olarak ben her zaman klavye derim, yaşlılık malum eski kafalık belki ama ben midi klavyeyi tekerleği olmayan sadece demir yolunda gidebilen trene benzetiyorum, gerçi hızlı trende çıktı oda ayrı bir olay, sonuçta bütçe ve yapacağın işle doğru orantılı.

xerhax

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen xerhax »

iyi akşamlar.
ben piyano kursuna yeni başladım ve evde piyanom ya da klavyem yok. önceden gitar da çaldığım için evde aranje yapabilmek istiyorum ve bu yüzden bir klavye edinmek istiyorum. ancak biraz da itici güç olması açısından bir arkadaşımın grubunda çalmaya başlayacağım (halk müziği).
hem org hem midi klavye olarak kullanım konusunu araştırıyordum.

yardım edebilirseniz çok sevinirim.

arkadaşım roland e-40 diye bir üründen bahsetti. çok eski ancak sanırım türk müziği için ritim ve ses açısından zengin bir cihaz. benim de türk müziğine uygun ritim ve sesler de kullanmam lazım ancak pop ve rock müziği de severek dinliyor ve çalıyorum. roland e-40 sanırım midi olamıyor. bildiğiniz modeller nelerdir? ben ikinci ellerini ve/veya sıfırının fiyatlarını araştırcam ama hiç ürün bilmiyorum.
bir tek m audio axiom II yi biliyorum, o da sadece midi. ve biraz pahalı geldi.

şimdiden çok teşekkür ederim.

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen okidoz »

Ben klavye çalmıyorum fakat, Korg - PA 80 var her yola gelicek olan alet, emin olmamakla birlikte üretilmiyor diye biliyorum belki ikinci elini bulabilirsin ama iyi bakmak lazım.Takipte ol forumdaki üstadlar en doğru yönlendirmeyi yapıcaklardır sana.Önemli olan senin bu konu için ayırdığın azami bütçe, belirtirsen daha iyi yardımcı olabilirler...

xerhax

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen xerhax »

aslında hemen herkes gibi olabildiğince ucuz olmasını istiyorum ancak zor olan bir ürünü alması değil, elden çıkarması malumunuz. dolayısı ile aldıktan sonra pişman olmayacağım bir ürün almak istiyorum. fiyat verip komik duruma da düşmek istemiyorum çünkü şimdi ürünlere bakıyorum internetten, 150 tl ye de ürün satan var, 450 ye de. ikisinin arasında fark olduğu mutlak..
belki 250 liraya aldığım 2. el bir oxygen49 ve bilgisayarım hem sahnede hem de evde tüm istediğime yarayacaktır, dolayısı ile 250 liraya işimi halletmiş olurum, belki de yanlış yoldayım çünkü halk müziğinde daha çok ritim&bass ara ara da akor basarak destekleyeceğim grubu.onlarda biri gitar, diğeri de bağlama çalacak. ama evde uzun uzadıya rock aranjeleri yapmak için uğraşacağım.

xerhax

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen xerhax »

Biraz daha bilgiye ihtiyacim var... Lutfen

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Midi klavye,mi org,mu

Dostum, türk bağlaması yüklü olacak sample klavyeler pahalıdır, 400- 500 TL.ye ikinci el bile zor bulursun, istersen çıkabileceğin maksimum parayı söyle bizde ona göre tavsiyede bulunalım.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Midi klavye,mi org,mu

Benim eski klavyemi alabilirsin ikinci el bulabilirsen, Korg İ3. Kendisi Korg marka ürünlerde bir zamanlar efsaneydi, içine türkçe ritm ve sesde yüklenenler oluyor, midi bağlantısı olduğu için bilgisayarada bağlayabilirsin, ben yaklaşık 8 ay önce 650 TL.ye satmıştım, yanlız uyarayım türkçe sesleri çok iyi değil, ama bar ortamında idare eder, biraz daha paran varsa ketron marka ikinci el klavyelere bak, fiyat olarak roland ve korga göre daha hesaplı ve türkçe ritm ve ses konusunda daha zengin, aslında ketronun türkçe ritim box.ları var, alabiliyorsan onlardan al, sahne için çok idealdirler, o zaman midi giriş çıkışı olan ucuz bir klavyede işini görür, her ikisinide bilgisayara takıp çok rahat kullanabilirsin o zaman, dediğim gibi çıkabileceğin maksimum parayı söylersen buradaki arkadaşlar seni daha çok bilgilendirirler, sağlıcakla kal.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Midi klavye,mi org,mu

64 bit her zaman sorun oluyor PC kullanıyorsan, ama bu klavyeden yada yazılımından değil windows işletim sisteminden kaynaklanıyor, sorundan kastettiğini biraz açar mısın?

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Midi klavye,mi org,mu

Mesaj gönderen okidoz »

Sorun derken 64 bit driver 'ı üretiyorlarmı firmalar, bazen driver olmayabiliyor ya ondan sordum.

“Midi Klavyeler” sayfasına dön