ChordSolo Çalışmaları

-Sizin DAW programları ile yaptığınız demoları dinletebileceğiniz forum alanı,seve seve dinler ve yorumlarız...
Bu bölümde sadece digital kayıt programları ile yapılan demolar lütfen...
-Müzik kayıt teknolojilerini boşverip bizimle paylaşmak istediğiniz demoları da seve seve dinleriz...
Bu tip demolar "diğer demolar" bölümüne lütfen...

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;46343]Ellerinize sağlık Bahadır. Kondenser mikrofonunu niye kullanmadın ? sE3300'ü kullansaydın daha da iyi olurdu bence.[/QUOTE]

Abi kaydı 3300 ile yaptım...
Mikrofon ayağım yok burda, o yüzden videoda bu mikrofon var...????

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Cho®dSolo;46347]Abi kaydı 3300 ile yaptım...
Mikrofon ayağım yok burda, o yüzden videoda bu mikrofon var...????

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QUOTE]

O zaman bu işte bir tuhaflık var. Ya mikrofonda/kayıtta bir sorun var ya da miksde bir sorun var.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;46350]O zaman bu işte bir tuhaflık var. Ya mikrofonda/kayıtta bir sorun var ya da miksde bir sorun var.[/QUOTE]

Ne gibi Abi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen tezcankoray »

Cep telefonundan dinledim ben de, vokal bana da biraz garip geldi ama sistem iyi olmadığı için yorumda bulunmak istemedim. Vokal fazla parlak ve gövdesiz geldi bana ama iyi bir sistemde dinleyip yorum yapmak isterim.

Saygılar,
Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=tezcankoray;46355]Cep telefonundan dinledim ben de, vokal bana da biraz garip geldi ama sistem iyi olmadığı için yorumda bulunmak istemedim. Vokal fazla parlak ve gövdesiz geldi bana ama iyi bir sistemde dinleyip yorum yapmak isterim.

Saygılar,
Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Tezcan'cığım benim sistemde dinleyerek söyledim yukarıdaki görüşümü. Vokal kaydı sanki sağır bir dinamik mikrofon ile yapılmış gibi. Alt yapı gayet güzel fakat vokal resmen sırıtıyor. Dediğim gibi ya kayıtta ya da mikste bir sıkıntı var.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;46357]Tezcan'cığım benim sistemde dinleyerek söyledim yukarıdaki görüşümü. Vokal kaydı sanki sağır bir dinamik mikrofon ile yapılmış gibi. Alt yapı gayet güzel fakat vokal resmen sırıtıyor. Dediğim gibi ya kayıtta ya da mikste bir sıkıntı var.[/QUOTE]

Abi sorun kayıt sorunu, güzel yakalamışsın...
Sebebini izah edeyim hemen;
İlk sebep mikrofonun ayaklığı yok, bir yere sabitlemeye çalıştım ama tam istediğim gibi olmadı, eğreti ve doğru olmayan bir açıyla kaydetmek zorunda kaldım...
İkinci sebep ise, dinamik mikrofon kablosu...Kaliteli kablom kutulardan birinde, çıkarmaya üşendim. Bununla idare etmeye çalışıyorum şimdilik...

Ch.

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen tezcankoray »

[MENTION=1]Cho®dSolo[/MENTION]

Bahadır abi nihayet güzel bir sistemde dinleyebildim. Ellerine sağlık, bence de [MENTION=1595]gitarist1975[/MENTION] gitar soloları ile birlikte güzel bir aranje olmuş.

0:32 artık senin imzan gibi birşey oldu :) Çok güzel gidiyor bu tarz parçalara, sen de eksik etmiyorsun :)))

Vokal konusunu konuştuk ama ben yukarda parlak bulduğumu söylemiştim ama aslında tam tersi. Durumu zaten izah etmişsin ancak bence bu durum senin vokalinin genel olarak biraz nazal tınlamasından kaynaklanıyor. Bu kötü birşey değil, senin sesinin karakterini ve vokal tavrını oluşturan birşey. Diğer çalışmalarında da var ancak bu çalışmada farklı tınlamış.
Bence asıl sorun burada kablo şu bu değil, senin sesin biraz yorgunmuş :) Belki kaydederken tekrar aldın ya da günün kötü bir saatine denk geldi. Benim de "gibi gibi" çalışmasında başıma geldi, bi kere kayıt aldıktan sonra tekrar başka bir zaman kayıt almaya da üşeniyor insan. Kayda giren sinyal böyle olunca da mix'te ne yaparsan yap zor toparlanıyor. Bana sesin yorgunmuş gibi geldi. Hatta [MENTION=2506]Mehmet Uzunosmanoğlu[/MENTION] abinin "sağır" tınlıyor demesinin nedeni de bence bu.

Davul kiti elektronik bir kit mi hocam? Özellikle parçanın başında çok belli ediyor kendini. Sonraları ise özellikle kick biraz bas'ın altında kalmış gibi.

Son olarak, elektro gitar solosundan sonra kıta vokal'e girmeden önce çok ufak bir "fill in" olsa iyi olurmuş. Hatta sen de video çekerken kaçırmışsın sanırım :D

Mızıka, yaylılar ve elektro piano da var sanırım çok güzel geçinmişler. Senden zaten bu konuda öğreneceğimiz çok şey var. Aranje akıyor :)

Tekrar yüreğine sağlık,
Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bahadır ağzına yüreğine sağlık. Şarkıda herkesin kaçırdığı bir ayrıntı var, ben uyarımı yapayımda. ÇOK KİLO almışsın acil zayıfla.....

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=tezcankoray;46363][MENTION=1]Cho®dSolo[/MENTION]

Bahadır abi nihayet güzel bir sistemde dinleyebildim. Ellerine sağlık, bence de [MENTION=1595]gitarist1975[/MENTION] gitar soloları ile birlikte güzel bir aranje olmuş.

0:32 artık senin imzan gibi birşey oldu :) Çok güzel gidiyor bu tarz parçalara, sen de eksik etmiyorsun :)))

Vokal konusunu konuştuk ama ben yukarda parlak bulduğumu söylemiştim ama aslında tam tersi. Durumu zaten izah etmişsin ancak bence bu durum senin vokalinin genel olarak biraz nazal tınlamasından kaynaklanıyor. Bu kötü birşey değil, senin sesinin karakterini ve vokal tavrını oluşturan birşey. Diğer çalışmalarında da var ancak bu çalışmada farklı tınlamış.
Bence asıl sorun burada kablo şu bu değil, senin sesin biraz yorgunmuş :) Belki kaydederken tekrar aldın ya da günün kötü bir saatine denk geldi. Benim de "gibi gibi" çalışmasında başıma geldi, bi kere kayıt aldıktan sonra tekrar başka bir zaman kayıt almaya da üşeniyor insan. Kayda giren sinyal böyle olunca da mix'te ne yaparsan yap zor toparlanıyor. Bana sesin yorgunmuş gibi geldi. Hatta [MENTION=2506]Mehmet Uzunosmanoğlu[/MENTION] abinin "sağır" tınlıyor demesinin nedeni de bence bu.

Davul kiti elektronik bir kit mi hocam? Özellikle parçanın başında çok belli ediyor kendini. Sonraları ise özellikle kick biraz bas'ın altında kalmış gibi.

Son olarak, elektro gitar solosundan sonra kıta vokal'e girmeden önce çok ufak bir "fill in" olsa iyi olurmuş. Hatta sen de video çekerken kaçırmışsın sanırım :D

Mızıka, yaylılar ve elektro piano da var sanırım çok güzel geçinmişler. Senden zaten bu konuda öğreneceğimiz çok şey var. Aranje akıyor :)

Tekrar yüreğine sağlık,
Tezcan[/QUOTE]

Dostum oradaki bölüm MOX6 dan aldığım bir loop...
Sonrası EzDrummer 2 nin kiti...
Evet sesim yorgun olabilir, antremansızlığın da etkisi var tabii...
Epeydir kayıt almıyorum, unutmuşum birçok şeyi yahu...:)

[QUOTE=Tanerongunyzb;46364]Bahadır ağzına yüreğine sağlık. Şarkıda herkesin kaçırdığı bir ayrıntı var, ben uyarımı yapayımda. ÇOK KİLO almışsın acil zayıfla.....[/QUOTE]

O kadar da değil k.
Sadece birkaç kilo o da normal...
Dağda yürümek filan bitince biraz kilo aldık haliyle...:cool:

Ch.

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

[video=youtube;B5dlxgM4keY]https://www.youtube.com/watch?v=B5dlxgM ... e=youtu.be[/video]

Çok zaman olmuş demo koymayalı, ufak bir çalışma koyayım dedim...
Bu arada bu kayıtta tamamen ketron sx3000 seslerini kullandım, sanal enstruman yoktur...

Ch.
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Eline yüreğine sağlık Bahadır, çok güzel olmuş. Hayırdır cihazıda satıyorsun, sen klavyesiz duramassın, yeni birşeyler mi alacaksın.
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=Tanerongunyzb;52487]Eline yüreğine sağlık Bahadır, çok güzel olmuş. Hayırdır cihazıda satıyorsun, sen klavyesiz duramassın, yeni birşeyler mi alacaksın.[/QUOTE]

Yamaha daim komutanım...
Bu yedek cihaz...Alıp alıp değiştiriyorum devamlı.
Böylece her cihaz elimden geçmiş oluyor...:cool:
Bu arada iki hattı tek telefona birleştirdim. Bazı numaralar aktarırken gitti.
Sizinki de:(
Bir ara ararsanız sevinirim...

Ch.
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ChordSolo Çalışmaları

Bahadır'cığım uzun aradan sonra nihayet bir demonu görebildik. :) Ellerine ve sesine sağlık.

Alt yapı 1. dakikanın sonlarında bir kaç yerde sallanmış ama gayet güzel olmuş. Bu alt yapıyı oturup tek tek mi çaldın ? Gayet iyi. Bu arada sx3000'nin tonları da fena değilmiş. Bass gitarda mı sx3000 ?

Vokal bazı yerlerde -özellikle yükselen yerlerde- nerede ise sibilans noktasına kadar gelmiş. Genel olarak da ; seviye bakımından yükseklerde kalmış gibi geldi bana.

Oh be foruma biraz hareket gelsin şöyle....:)
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;52489]Bahadır'cığım uzun aradan sonra nihayet bir demonu görebildik. :) Ellerine ve sesine sağlık.

Alt yapı 1. dakikanın sonlarında bir kaç yerde sallanmış ama gayet güzel olmuş. Bu alt yapıyı oturup tek tek mi çaldın ? Gayet iyi. Bu arada sx3000'nin tonları da fena değilmiş. Bass gitarda mı sx3000 ?

Vokal bazı yerlerde -özellikle yükselen yerlerde- nerede ise sibilans noktasına kadar gelmiş. Genel olarak da ; seviye bakımından yükseklerde kalmış gibi geldi bana.

Oh be foruma biraz hareket gelsin şöyle....:)[/QUOTE]

Mehmet Abim selamlar,
Evet tüm sesler Ketron'dan...
Audio mono duble kaydettim hepsini...
Mix de sorunlar olabilir, biraz unutmuşum...:cool::confused2:
Cihaz enteresan bir cihaz fakat...
Dün sahnede de deneme şansım oldu, bir gruba eşlik ettim bass piano şeklinde...
Gerçi sistem kötüydü ama, basslar harika oldu ama özellikle e.piano da Yamaha yı aradım gerçekten...
Bakalım zaten yedek cihaz olarak aldım ama şunu anladım ki her canlı müzik yapanın elinde bir Ketron olmalı...

Ch.
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Yeni bir çalışma...
[video=youtube;V1Yn6poZYYs]https://www.youtube.com/watch?v=V1Yn6po ... e=youtu.be[/video]

Ch.

“Demo Laboratuarı” sayfasına dön