Vokal prosesör

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Vokal prosesör

Mesaj gönderen EsbaB »

Mehaba arkadaşlar.
Malumunuz Benim Helicon voiceworks PLUS hem sahneye uygun olmadığı hem de parametrelerini kullanmasını beceremediğim için satışa koymuşum.
O satılana kadar buradan sahnede kullanacağım kaliteli ve satma ihtiyacı duyurmayacak Duble ve Harmoni yapacak prosesör tavsiyenizi alabilirmiyim?

Grup kurmak ve hem sürekli hemde onları doyuracak kadar iş tutmak zor olduğu için Allah in one sahne elemanlarına iş düşüyor :)

Bu ihtiyacımı karşılamak için ses katında prosesör ihtiyacımı karşıladıktan sonra bendir, arbane ney mey kaval vs. Türk enstrümanlar daki ihtiyacına cevap verecek bir org temin etmeye gidecez.

Tavsiyelerinizi beklerken teşekkürlerimi peşinen sunar, iyi forumlar dilerim.

Edit: Bu arada org u başta bir arkadaş kullanacak, kullanmasını kotarınca ben devralırım. Ritim ağırlıklı olacağı için 2/4 5/8 ve 7/8 ritimler ayarladım mı geriye sahnede atak basmak ve varyasyon değiştirmek kalacak :) bu yetiyor çoğu zaman.
Altyapı ve canlı çalım öğrenince de nur ala nur olur tabi.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son EsbaB tarafından 18 Eyl 2017, 13:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Helicon Presets

Mesaj gönderen EsbaB »

Benim helicon u Cubase e entegre edip kullanamadım ama geçen bu kadar süreden sonra ilk defa ses sistemine bağlayıp kurcalayayım dedim.

Batı müziğine göre harmonik performansı baya gerçekçi oluyor ama Türk müziğindeki koma işi biraz bozuyor herhalde.

Cihazdaki parametreleri ayarlamak, kişiselleştirmek gerekiyor ben onu beceremedim, preset ayarlayıp kaydetmek lazım.

Bakalım ya anlayan biri el atarda preset kaydeder belki o zaman Rack ürün olsada sahnede kullanılabilir, tabi VoiceLive kadar pratik olmayacağı için her halükarda satıp bir VoiceLive almamız gerekecek herhalde...

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

“Alınık” sayfasına dön