Tavsiyeleriniz ve görüşleriniz

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

umit07

Mesaj gönderen umit07 »

öncelikle herkese selamlar, ben forumda yeniyim ve bir ev studiosu kurma içerisindeyim, kafamda ekipman listesi oluşturdum sizinde
görüşlerinizi almak istiyorum.
Microfon olarak Rode K2, NT2a yada Studio projects C1 üçü arasında gidiyorum geliyorum
Ses kartı olarak RME fireface uc usb kesin bunu alıyorum sistemi sağlam bir şeyin üzerine kurmak için
Referans monitörü olarak Krk rokit 5 düşünüyorum
bide zaten olmazsa olmazı akustik panel alacağım.
böyle bir kadro kurdum kafamdan sizin tavsiyeleriniz benim için çok önemli saygılar herkese iyi günler.

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Rode aslında pek parasının karşılığını veren bir marka değil, değişik öneriler olacaktır burada. Ses kartı seçimi iyi ama tam olarak ne yapacaksınız onu da aktarırsanız daha iyi olur, hangi enstrumanı çaldığınız ve tarz vs vs gibi. Referans monitörü için İstanbul' daysanız deneyip karşılaştırma yapabileceğiniz mağazalara gitmenizi tavsiye ederim, çünkü yapacağınız tarza yada size hitap edene göre değişir. Bir de önemli ayrıntı PREAMP ve artı olarak midi klavye diyebiliriz.

[align=center]Müzik[/align]

umit07

Mesaj gönderen umit07 »

ben rap müzik yapıyorum her hangi bir enstruman çalmıyorum + bir preampi almaya bütçem yetmiyor

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Rode nt2a parasına göre iyi ve yeterli bi mikrofon, ses kartı olarak rme'yi tavsiye ederim ama imkan varsa uad apollo twin de düşünün, daha analog ve sıcak karakterli preampları, rode'la daha i bi ikili olabilirler.

En son ugur86 tarafından 11 Nis 2017, 22:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

umit07

Mesaj gönderen umit07 »

EyvAllah usta çok teşekkür ederim yorumun için hemen bir göz atiyim

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön