Forum reklam çalışmaları ve katkılarınız

Forumdaki gelişmeler, site duyuruları ve sizin teklifleriniz bu bölümde...

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=al2;42547]Bence tam tersi foruma giriş zorlaştırılmalı diye düşünüyorum. Hatta davetiye usulu şeklinde de katılım yapılabilir. Böylelikle reklam vererek yapılacak tanıtımın tam tersine bir algı oluşturup bu şekilde bir talep yaratılabilir.
Ayrıca da çok daha fazla ilgi çekebilir görüşündeyim.[/QUOTE]

Çok basit konularda bile istifade etmek için üye olmayı gerektiren sıkıcı site ve forumlarda bu uygulama işe yarıyorsa, burası gibi dolu dolu olan bir forum içinde yarayacağını destekliyorum. Google da yapılan aramalar burayı gösterir ama içerikten istifade etmek için üyelik şart olsun. Hatta kıymete binmiş olur :)

Birde eskiden sayfada reklamlar olurdu bizde tıklar ve geçerli olsun diye ilgili sayfayı açardık. O uygulamaya ne oldu bilmiyorum. Bence tekrar sağlanmasında fayda var, damlaya damlaya Göl olur.

En son EsbaB tarafından 25 Şub 2017, 12:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

[MENTION=4066]otante[/MENTION] Tabi ki BW.
Neyse, gerekirse yeni bir yapılanmaya gideceğiz illa ki. Ama yorum yapacağını düşündüğüm bazı arkadaşlar henüz yapmadılar, bilemiyorum ki...

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar
abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen abdullahatalan »

[QUOTE=Can;42550][MENTION=4066]otante[/MENTION] Tabi ki BW.
Neyse, gerekirse yeni bir yapılanmaya gideceğiz illa ki. Ama yorum yapacağını düşündüğüm bazı arkadaşlar henüz yapmadılar, bilemiyorum ki...[/QUOTE]

üye mi seçiyorsun abi torpil mi var bu forumda hemen çıkış yapıyorum :D

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Can foruma verdiğin katkı ve emekler tartışılmaz, ben konuya defalarca cevap yazacak oldum, hep vazgeçtim, artık forumu canlandırmaya çalışmaktan şahsen yoruldum, millete zorla gelin burda takılın da denmiyo, bu kadar yazı yazılmış arşiv olmuş, yararlanmak istemeyen kendi bilir artık ne diyebilirim. Piyasada iş çeviren, isim yapmış kişiler takılmadıkça üye sayısı artsa da dönen içerik istenen kaliteyi seviyeyi yakalayamıyor bence. Mix videoları hazırlama isteğindeyim ama vakyim bu aralar müsait de olsa elim gitmiyor inan, ne için kim için uğraşıyoruz ki, adamlar o kadar içerikten yararlanıyorlar, bi üye olup başlık açmaya paylaşım yapmaya dahi değer görmüyorlar, üzerime düşen birşey varsa yine yapmak isterim dostum, nasıl istersen öyle yapalım.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yiğitcan »

[QUOTE=ugur86;42553]Can foruma verdiğin katkı ve emekler tartışılmaz, ben konuya defalarca cevap yazacak oldum, hep vazgeçtim, artık forumu canlandırmaya çalışmaktan şahsen yoruldum, millete zorla gelin burda takılın da denmiyo, bu kadar yazı yazılmış arşiv olmuş, yararlanmak istemeyen kendi bilir artık ne diyebilirim. Piyasada iş çeviren, isim yapmış kişiler takılmadıkça üye sayısı artsa da dönen içerik istenen kaliteyi seviyeyi yakalayamıyor bence. Mix videoları hazırlama isteğindeyim ama vakyim bu aralar müsait de olsa elim gitmiyor inan, ne için kim için uğraşıyoruz ki, adamlar o kadar içerikten yararlanıyorlar, bi üye olup başlık açmaya paylaşım yapmaya dahi değer görmüyorlar, üzerime düşen birşey varsa yine yapmak isterim dostum, nasıl istersen öyle yapalım.[/QUOTE]

Uğur hocam yazdıklarınızı okudum, '' ne için kim için uğraşıyoruz '' demişssiniz ama bu konuda sizinle aynı fikirde değilim, piyasada ticari iş yapan aranjör,mix, ve mastering yapanlar burada her bildiklerini yazmazlar yazacaklarını da sanmıyorum, ama burada bu forumda olan herkes sizin gibi düşünürse forum yakın bir zamanda kapanması gerekir diye düşünüyorum.

Ben yılmadan bıkmadan uğraşmaya devam edilmesinden yanayım, umarım yazdıklarımı yanlış anlamamışsınızdır / iyi çalışmalar ...

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Estağfürullah dostum.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar
Chescha
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Chescha »

Yazılanların tamamını okudum. Benim burada ki maceram başlayalı çok uzun olmasa da güzel insanlar gördüm. Mantıksız gözüken hiç bir yorum okumadım açıkçası. Hepsi bir tarafından tutulur görüşler.

Youtube üzerinden forumun ismiyle düzenli video paylaşmak. Eğer böyle bir imkan varsa ve gereken ilgiyi görürse müzikteknolojileri.net'in marka olabileceği düşüncesindeyim. Ancak bunun içinde düzenli kategorilerde düzenli şekilde video paylaşılması gerekiyor. Elimden gelse karşılık beklemeden yapmak isterim ancak ne bilgilerimin ne de tecrübelerimin yeterli olacağını düşünmüyorum. Eminim ki kayıt almada, mix&mastering'de, şan konusunda, kompozisyon konusunda, ekipman bilgisi konusunda vb. konularda deneyimli kişiler vardır. Eğer özverili şekilde video paylaşımı yapılırsa, gereken ilgiyi göreceğine inanıyorum. En azından bunun türevi şeyler düşünülebilir.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=yiğitcan;42554]Uğur hocam yazdıklarınızı okudum, '' ne için kim için uğraşıyoruz '' demişssiniz ama bu konuda sizinle aynı fikirde değilim, piyasada ticari iş yapan aranjör,mix, ve mastering yapanlar burada her bildiklerini yazmazlar yazacaklarını da sanmıyorum, ama burada bu forumda olan herkes sizin gibi düşünürse forum yakın bir zamanda kapanması gerekir diye düşünüyorum.

Ben yılmadan bıkmadan uğraşmaya devam edilmesinden yanayım, umarım yazdıklarımı yanlış anlamamışsınızdır / iyi çalışmalar ...[/QUOTE]

Dostum sözlerim forum meclisinden dışarısı için geçerli, burada vakit ayırıp içeriklere katkı sağlamaya çalışan insanlara sözüm yok, foruma sadece ilan vermek için uğrayan, bir iki konuya bakıp üye dahi olmadan çıkan kullanıcılar için konuşuyorum. Forumda belli bir noktadan sonra tıkanma oluştu nedense, hep aynı şeyler tartışılıyor, kısır döngüler meydana geliyor kısa sürede, sebebi kullanıcı çeşitliliği olmaması, herkes benzer ekipmanları kullanıyor ve benzer seviyede bilgi birikimine sahip, sorun bu noktada bence...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Sevgili arkadaşlar ve sevgili [MENTION=246]ugur86[/MENTION] hocam,

Piyasada isim yapmış profesyonellerin , bu foruma takılmasını öyle uzun boylu beklememek lazım. Bunun bir çok nedeni var. Bir kere insanlar hayat gailesine düşmüş.

İkincisi çok pro düzeyde olan insanlar fazla müdahil olmak istemiyorlar. Takip ediyorlar ama çoğunlukla müdahil olmaktan imtina ediyorlar. Örnek olarak Barış Bey. İşin hem mastering mühendisliği boyutunda hem de ticari olarak ekipman boyutunda olan bir insan. Böyle bir insanı bu meseleye çok fazla katamıyorsunuz. Çünkü bu camia sonuçta küçük bir camia. Herkes yeri geliyor yüz yüze bakıyor. Ayrıca bu tip insanlar çok yoğun olan ve zaman darlığındaki insanlar. Mesela ben Müziktek'in eski hallerini biliyorum. Barış Bey bundan 7-8 sene önce Müziktek'de ciddi olarak aktif imiş. Ama bugün artık kolay kolay forumlarda göremiyoruz. Demek ki bu köprünün altından bayağı sular akmış. :)

Şimdi denilebilir ki ; ama piyasadaki kimi profesyoneller Müziktek Facebook Grubu'nda boy gösteriyorlar. Doğru. Ama bunun da kendine göre başka nedenleri var.

Bir kere Müziktek ismi ; 2002-2003 yılından bu yana bir ilk olarak var olmasından kaynaklı olarak ( her ne kadar arada belirli bir süre faaliyetlerine ara vermiş olsa da ) bu işte adeta bir marka. Ona göre bir tanınırlığı var. Profesyonellerden oluşan ve yıllardan beri birbirini forum dışından da tanıyan/görüşen ( yerine göre aralarında ticari ilişki de bulunan ) kemikleşmiş çekirdek bir kadrosu var. Dolayısıyla onlar bu maça 1-0 önde başlıyor zaten. Bir de unutmamak lazım , insanlar alışkanlıklarını kolay kolay terk edemezler. Düşünün ki ; adam yıllarca o Forumda faaliyet göstermiş. Huyunu suyunu biliyor. Yeni platformunda açıldığında yine oraya yöneliyor.

Şimdi bu durumları göz önüne alarak ; bizlerin bu forumu nasıl geliştirebileceğimizin hesaplarını yapmamız lazım. Yani ne yapılacaksa yine biz yapacağız.

Bizim Forum'umuzun Avantajları :

1-) Aktif üyelerin çoğunluğu ; yaş , bulunulan mevki vs. nedenlerden etkilenmeksizin birbirini tanıyor.
2-) Çoğumuzun cep telefonunda birbirimizin telefonu kayıtlı ve günün herhangi bir saatinde birbirini arayabiliyor.
3-) Herkes birbirine azami saygıyı göstermeye gayret ediyor ve gösteriyor.
4-) Kimse kimseyi (karşısındaki kişi konu hakkında bilgisiz olsa bile ) ezmiyor.
5-) Kimse egolarını tatmin etmeye çalışmıyor.
6-) Kimse kafasının arkasında farklı bir ajanda taşımıyor.
7-) Herkes belirli kurallar dahilinde özgürce düşüncesini beyan edebiliyor.
8-) 17 yaşındaki genç kardeşimiz dahi ; çekinmeden , acaba mahcup olur muyum duygusuna kapılmadan konu başlığı açabiliyor.
9-) Herkes elinden geldiğince ; hem Forum içinde hem Forum dışında , birbirine yardım konusunda azami gayreti gösteriyor.
vs., vs....

Şu anda aklıma gelenler bunlar.

Arkadaşlar ,

Bu kadar önemli ve temel avantajlara sahip bir forumun ; gelişmemesi beklenebilir mi Allah aşkına ?

Haydi bakalım....:ok:

En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 25 Şub 2017, 22:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
otante

Mesaj gönderen otante »

Müziktek'in avantajı olarak görünen kemikleşmiş kadro ve ya benim tabirimle "körlerle sağırlar birbirini ağırlar","enseye şaplak..." ve ya forumdaki popülerliğinden güç alarak ukalaca yazılan mesajlar aslında Müziktek'de aktif olmayışımın ana sebebiydi. Bu forumda da kemikleşmiş bir kadro var gibi görünüyor, gruplaşma ve ya diğer saydıklarımı görmedim fakat kalıcı değilim.

1994'den bu yana news'lerde, forumlarda binlerce mesaj yazdım tahminen %5 bilgi aldım, %95 bilgi verdim fakat bir süre önce müzik alanındaki bilgi paylaşımlarıma son verdim. Artık müzikle alakalı bilgi vermiyorum nadiren yardımcı oluyorum ve kendi projelerimi hayata geçirdiğimde hiç bir ortamda yazmayacağım. Bunun ana sebebi 1 alıp 500 vermek ve zaman harcamak. 90'ların sonlarında internette bilgiyi paraya çevirmek zordu çünkü script, POS, web sitesi vs. almak/kurmak zordu ve ödeme alışkanlıkları yoktu bu yüzden bilgiyi karşılıksız paylaşma zihniyeti çok daha yaygındı. Şimdi bilgiyi paraya çevirme şansı varken "ben neden bedavaya vereyim" zihniyeti yaygınlaşıyor bu yüzden herkes kendi sitesini/forumunu kuruyor. 90'larda bedava olan bir çok şey artık ücretli ve İnsanlar ödeme yapıyorlar TR'de de online satış/hizmet hacmi sürekli büyüyor.

Biz bir news'de faaliyet gösterirdik, oradaki arkadaşlardan biri yeni bir forum açtı. Açılan yeni forumda yazan arkadaşlardan biri de bir forum açmış ardından da bu forumla birleşmiş ve ya yeni forum ortaya çıkmış. Bu da gösteriyor ki farklı anlayışlar, amaçlar ve ya rahatsızlıklar var. Bu yüzden forumları büyütmek çok daha zor.

Video hazırlamayı düşünenler kahvehane tarzı doğaçlama anlatım içeren video yapmayı düşünüyorlarsa bu kolay bir iş lakin akademik, planlı ve senaryoya sadık kalarak hazırlanacak akıcı ve hatasız anlatım içeren videolar için ön hazırlıklar ve kayıt hataları dahil edildiğinde tahminlerinin çok ötesinde zaman harcayabilirler.

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=otante;42571]Müziktek'in avantajı olarak görünen kemikleşmiş kadro ve ya benim tabirimle "körlerle sağırlar birbirini ağırlar","enseye şaplak..." ve ya forumdaki popülerliğinden güç alarak ukalaca yazılan mesajlar aslında Müziktek'de aktif olmayışımın ana sebebiydi. Bu forumda da kemikleşmiş bir kadro var gibi görünüyor, gruplaşma ve ya diğer saydıklarımı görmedim fakat kalıcı değilim.

1994'den bu yana news'lerde, forumlarda binlerce mesaj yazdım tahminen %5 bilgi aldım, %95 bilgi verdim fakat bir süre önce müzik alanındaki bilgi paylaşımlarıma son verdim. Artık müzikle alakalı bilgi vermiyorum nadiren yardımcı oluyorum ve kendi projelerimi hayata geçirdiğimde hiç bir ortamda yazmayacağım. Bunun ana sebebi 1 alıp 500 vermek ve zaman harcamak. 90'ların sonlarında internette bilgiyi paraya çevirmek zordu çünkü script, POS, web sitesi vs. almak/kurmak zordu ve ödeme alışkanlıkları yoktu bu yüzden bilgiyi karşılıksız paylaşma zihniyeti çok daha yaygındı. Şimdi bilgiyi paraya çevirme şansı varken "ben neden bedavaya vereyim" zihniyeti yaygınlaşıyor bu yüzden herkes kendi sitesini/forumunu kuruyor. 90'larda bedava olan bir çok şey artık ücretli ve İnsanlar ödeme yapıyorlar TR'de de online satış/hizmet hacmi sürekli büyüyor.

Biz bir news'de faaliyet gösterirdik, oradaki arkadaşlardan biri yeni bir forum açtı. Açılan yeni forumda yazan arkadaşlardan biri de bir forum açmış ardından da bu forumla birleşmiş ve ya yeni forum ortaya çıkmış. Bu da gösteriyor ki farklı anlayışlar, amaçlar ve ya rahatsızlıklar var. Bu yüzden forumları büyütmek çok daha zor.

Video hazırlamayı düşünenler kahvehane tarzı doğaçlama anlatım içeren video yapmayı düşünüyorlarsa bu kolay bir iş lakin akademik, planlı ve senaryoya sadık kalarak hazırlanacak akıcı ve hatasız anlatım içeren videolar için ön hazırlıklar ve kayıt hataları dahil edildiğinde tahminlerinin çok ötesinde zaman harcayabilirler.[/QUOTE]

Hocam karınca kararınca da olsa buradaki arkadaşların herhangi birisinin veya sizin bir faydanız dokunsa kafi dir.
Elbette kimseden işini gücünü bırakıp buraya cevap veya konu yetiştirmesini bekleyemeyiz ama en azından buranın havasını teneffüs etmeye devam etmesini, çorbada tuzu olmasını gönül ister açıkçası.
Saygılar.
Abdulcelil

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

“Duyurular, Site İçi İletişim ve Sizin Teklifleriniz” sayfasına dön