SPL'in Yeni DAC & Preamplisi : Director

Müzik dünyasından haberler bu bölümde...

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Arkadaşlar,

Bugün bir işim için BL Müzik'e kısa süreliğine uğradım. İşim bittikten sonra tam çıkmak üzere iken SPL'in yeni bir ürün çıkarttığını ve bu ürünü Türkiye'ye getirttiklerini öğrendim : SPL Director.

Bu cihaz ; aynen Benchmark DAC2 gibi içinde preampli katı da bulunan bir DAC. Ancak rakiplerine göre en önemli ayırt edici özelliği ; cihazda SPL'in meşhur 120V teknolojisinin kullanılmış olması.

Levent Bey'in cihaz hakkında ; " 120V teknolojisi ile özellikle preampli katı adeta uçmuş gitmiş , ben bugüne kadar böyle bir şey dinlemedim " şeklinde bir ifadesi oldu.

Ben maalesef vaktim olmadığı için cihazı dinleyemedim. Ancak Phonitor Mini'yi kullandıktan ve 120V teknolojisine aşina olduktan sonra , Levent Bey'in bu söyleminin %100 haklı olduğuna inanıyorum.

Eğer önümüzdeki periyotta cihazı dinleyebilir isem , ben de görüşlerimi burada belirtirim.

Not : Bu arada cihazın fiyatı hatırı sayılır derecede tuzlu.:)

https://spl.info/en/products/profession ... rview.html

http://www.blmuzik.com/urun.aspx?produc ... rand_id=35

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Bugün nihayet Director'ü ( Ben ona "Müdür Bey" diyorum :) ) dinleme fırsatım oldu.

Cihazı BL'nin akustik düzenlemeli odasında ; aşağıdaki sinyal zincirinde dinledim :

Roksan Cd Player >SPL Director> Roksan Platinum ST1308 Stereo Power> PMC Twenty 23 Floorstanding Hoparlör

CD'den bir jazz albümü dinledim. Hakikaten çok etkileyici idi.

Yalnız bir şey dikkatimi çekti : SPL cihazın üzerine ne hikmetse kulaklık çıkışı koymamış. Ben bunu ; cihazın 120V teknolojisi ile çalışmasına bağlıyorum. Zira bu cihaza ; bir de 120V teknolojisi ile çalışan bir kulaklık amplisi eklese idi , cihazın ebatları tahmin ediyorum çok daha irileşecek idi. Benim Phonitor Mini bile , mini olmasına rağmen koca cüsseli bir şey olduğuna göre muhtemelen bu yüzden kulaklık çıkışı koymaktan imtina ettiklerini düşünüyorum. Bir de zaten cihaz ucuz bir cihaz değil ; bu durumda fiyat daha da şişecekti tabii.

Yani sonuç olarak çok güzel bir cihaz. Allah satın alanlarına bağışlasın diyelim. :)

En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 26 Eyl 2016, 18:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Haberler” sayfasına dön