DBX 1066 İnceleme

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

Mesaj gönderen Bestematik »

[QUOTE=Erkan Çanakçı;21542]Manley hayran olduğum bir firmadır her ürünü çok güzel tank gibi :) Summit de iyidir ama bence Manley daha iyi. Manley Vari-Mu çok çok güzel bir alet Summit Dcl-200 de güzel ama Vari-Mu bence daha güzel. Ben compresorumu ikinci el aldım. Karşılaştırma şansım olmadı ne yazık ki. Ama gerçekten çok memnun kaldığım bir alet. Manley'in pultec tarzında yaptığı iki kanallı EQ modeli var çok güzel ama fiyatı yüksek biraz :( ben de elysia xfilter modeline yöneldim.Fiyatına göre çok başarılı bir EQ.
Manley EQ linki
Enhanced Stereo Pultec EQ - Manley Laboratories - Lambalı - AKALIN MÜZİK ELEKTRONİK - Profesyonel Müzik Yazılım, Donanım ve Stüdyo Ekipmanları, Stüdyo Monitorler, MIDI ***board ve Ses Kartları[/QUOTE]

Erkan bey siz summing mikseri diğer analog ekipmanlardan öncemi edindiniz ?...Birde merak ettiğim konu summing mikserin size katkısı.Çalışma prensibi nasıl summing mikserlerin..Avantajları neler..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Erkan Çanakçı
Yeni Üye
Yeni Üye

DBX 1066 İnceleme

Mesaj gönderen Erkan Çanakçı »

Evet hocam summing mixeri compresordan önce almıştım yurt dışından. Size RME FF800 kullanan biri olarak diyeceğim inanılmaz bir fark oluştuğudur. Mesela nasıl derseniz bir kere duyum inanılmaz değişiyor. Monitörler ses kartına bağlıyken sanki arada hafif bir örtü varmış ve o örtü sesi kapatıyormuş gibi hissediyorsunuz. Nasıl desem mat bir ses gibi düşünün. Summing mixeri kullanınca bu matlık gidiyor yerine canlı geniş dinamik ve en önemlisi sıcacık bir ses geliyor. Mix duıyumunuz çok iyi oluyor. Ayrıca bu summing yapılan kanalları daw'a summingli halde kaydedince o stereo kanalın geniş,sıcak geldiğini hemen farkediyorsunuz. Kayıpsız bence. Sonra analog ekipmanlara daha da çok aşık oluyorsunuz arada ki farkı görünce. Sizin görüştüğünüz abi çok güzel anlatmış. Ayrı dünyalar gerçekten. Analog çalışma kelimelere sığmayacak kadar güzel bir olay :)

UA Apollo 8 Duo-UAD-2 Satellite-X2 / Manley Tnt / Summit Dcl-200 / Dangerous Music D-Box / Elysia xfilter / Spl Vitalizer Mk2 / Dynaudio Bm5 mk3 / Sp Vtb1 / Jz v11 / Oktava Mk 012 / Mxl 990-991 / Akg K702-K55 / Direct Sound Ex-29 / M-Audio 61 Es / Cubase Pro 9.5 / Logic Pro X / Apple imac 27 inch / Zoom H6 /
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

[QUOTE=Erkan Çanakçı;21550]Evet hocam summing mixeri compresordan önce almıştım yurt dışından. Size RME FF800 kullanan biri olarak diyeceğim inanılmaz bir fark oluştuğudur. Mesela nasıl derseniz bir kere duyum inanılmaz değişiyor. Monitörler ses kartına bağlıyken sanki arada hafif bir örtü varmış ve o örtü sesi kapatıyormuş gibi hissediyorsunuz. Nasıl desem mat bir ses gibi düşünün. Summing mixeri kullanınca bu matlık gidiyor yerine canlı geniş dinamik ve en önemlisi sıcacık bir ses geliyor. Mix duıyumunuz çok iyi oluyor. Ayrıca bu summing yapılan kanalları daw'a summingli halde kaydedince o stereo kanalın geniş,sıcak geldiğini hemen farkediyorsunuz. Kayıpsız bence. Sonra analog ekipmanlara daha da çok aşık oluyorsunuz arada ki farkı görünce. Sizin görüştüğünüz abi çok güzel anlatmış. Ayrı dünyalar gerçekten. Analog çalışma kelimelere sığmayacak kadar güzel bir olay :)[/QUOTE]

Bilgiler için teşekkür ederim..Sadece merak ettiğim konu şu..Elinizde sadece fireface 800 ve summing mikser olsa, herhangi bir eq ve compressor olmasa yinede sound da bir farklılık yaratıyormu

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Erkan Çanakçı
Yeni Üye
Yeni Üye

DBX 1066 İnceleme

Hocam sadece rme ff 800 ve summing mixer bağlantısı olsa bile arada ciddi fark var. Compresor eq bağlantıları ise bonus diyim :))

UA Apollo 8 Duo-UAD-2 Satellite-X2 / Manley Tnt / Summit Dcl-200 / Dangerous Music D-Box / Elysia xfilter / Spl Vitalizer Mk2 / Dynaudio Bm5 mk3 / Sp Vtb1 / Jz v11 / Oktava Mk 012 / Mxl 990-991 / Akg K702-K55 / Direct Sound Ex-29 / M-Audio 61 Es / Cubase Pro 9.5 / Logic Pro X / Apple imac 27 inch / Zoom H6 /
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

[QUOTE=Erkan Çanakçı;21554]Hocam sadece rme ff 800 ve summing mixer bağlantısı olsa bile arada ciddi fark var. Compresor eq bağlantıları ise bonus diyim :))[/QUOTE]

Hocam bunu şu açıdan sordum.SPL Mixdream XP almayı düşünüyorum Summing Mixer olarak..Bana bir katkısı olabilirmi acaba..Onun dışında Mix Dream xp de 16 input var ama ses kartında 16 output yok..Summing mikserlerin bağlantı mantığı ne şekilde..Kullandığınız için en net cevabı siz verebilirsiniz..

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

DBX 1066 İnceleme

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Berk, analog işi iyi hoş da , gayya kuyusu gibi bir şey. Yani bu işin sonu yok . Bu arada fiyatların da maşallahı var.
Ne diyeyim , Allah kolaylıklar versin...

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;21558]Berk, analog işi iyi hoş da , gayya kuyusu gibi bir şey. Yani bu işin sonu yok . Bu arada fiyatların da maşallahı var.
Ne diyeyim , Allah kolaylıklar versin...[/QUOTE]

Valla Mehmet abi, ne içkim var, ne kumarım, ne kahveye giderim, ne bara falan giderim..Hayatta tek zevkim müzik..O yüzden buna harcadığım paraya acımıyorum..Geçen gece hanımada aynen böyle söyledim..Hanımıda biraz yumuşattım..
Ne yapayım abi..Benim hayatım müzik..Hep daha fazla şey öğrenmek, hep daha ileri gitmek istiyorum..Bu nedenle bu işe harcadığım paralara hiç acımıyorum..

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

Şu anda önümde bir liste var..1 ay içinde bunun hepsini alacağım..

Golden Age Pre 73 MK2
Golden Age EQ 81
Golden Age Comp 54 ( Bu compressor un karakteri DBX den baya farklı o nedenle ikinci bir komressor düşünüyorum )
SPL Vitalizer MK2 ( Bunuda mastering için düşünüyorum..Stereo Widening olayı ve sound a verdiği hacim çok iyi )

Bunları aldığım zaman, birkaç ay ara vereceğim, sonrasında Summing mikser alarak 2.Dünya savaşını başlatacağım evde :)

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

DBX 1066 İnceleme

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Xtansion;21560]... ne içkim var, ne kumarım, ne kahveye giderim, ne bara falan giderim..Hayatta tek zevkim müzik...[/QUOTE]

Sihirli cümle işte bu . Bu cümleyi söylediğin anda , karı milletinin çoğunluğunu can evinden vurmuş olursun zaten. :)

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Erkan Çanakçı
Yeni Üye
Yeni Üye

DBX 1066 İnceleme

[QUOTE=Xtansion;21555]Hocam bunu şu açıdan sordum.SPL Mixdream XP almayı düşünüyorum Summing Mixer olarak..Bana bir katkısı olabilirmi acaba..Onun dışında Mix Dream xp de 16 input var ama ses kartında 16 output yok..Summing mikserlerin bağlantı mantığı ne şekilde..Kullandığınız için en net cevabı siz verebilirsiniz..[/QUOTE]

Hocam ses kartınız da gerekli çıkışların olması gerekiyor yoksa kullanmazsınız. Başka bir yolu var mıdır kullanmak için onu bilmiyorum ama bilen arkadaşlar vardır kesin. Ben onun için Dangerous Music D-BOX aldım 8 girişi var summing için ve RME FF800de de 8 çıkış var. Gerçekten merak ediyorum genişletme yolu var mı diye . Öyle bir durum varsa bizim için güzel bir haber olur :)

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

[QUOTE=Erkan Çanakçı;21572]Hocam ses kartınız da gerekli çıkışların olması gerekiyor yoksa kullanmazsınız. Başka bir yolu var mıdır kullanmak için onu bilmiyorum ama bilen arkadaşlar vardır kesin. Ben onun için Dangerous Music D-BOX aldım 8 girişi var summing için ve RME FF800de de 8 çıkış var. Gerçekten merak ediyorum genişletme yolu var mı diye . Öyle bir durum varsa bizim için güzel bir haber olur :)[/QUOTE]

Kusura bakmayın summing mix konusunda oldukça fazla bilgi eksikliğim var..8 değilde 16 olmasının ne gibi artıları var summing olayında..

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Xtansion;21560]Valla Mehmet abi, ne içkim var, ne kumarım, ne kahveye giderim, ne bara falan giderim..Hayatta tek zevkim müzik..O yüzden buna harcadığım paraya acımıyorum..Geçen gece hanımada aynen böyle söyledim..Hanımıda biraz yumuşattım..
Ne yapayım abi..Benim hayatım müzik..Hep daha fazla şey öğrenmek, hep daha ileri gitmek istiyorum..Bu nedenle bu işe harcadığım paralara hiç acımıyorum..[/QUOTE]

Hocam aynen beni anlatmissiniz Bende Hanima aynisini soyluyorum ama pekte sizin kadar yumusatamiyorum

En son EsbaB tarafından 27 Ara 2014, 20:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

Valla hocam bu dakikadan sonra ister yumuşar ister yumuşamaz..Ben kafaya koydum listemi yaptım..Ben kararımı verdikten sonra dünya yıkılsa yine alırım alacaklarımı..Az çok tanımışsınızdır beni :)..Neidr bu ya..Elin adamı kahveden çıkmaz, her gece halı sahada bir topun peşinden koşturur, sonrada eve gelir manda gibi devrilir yatar, biz evimizde ailemizin yanındayız..Bri zevkimiz var o da müzik..Müsade etsinlerde onada harcayalım biraz..Nedir bu arkadaş..Bir ekipman alırken önce ekipmanı incelemek yerine hanımdan destur alıyoruz..

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

Ya sadece bir ekipmanda kararsızım..GAP EQ-73 mü yoksa EQ-81 mi..Bunun ikiside neve nin 73 ve 81 EQ ları baz alınarak yapılmış..EQ81 in nette bir tek videosu bile yok..Ama EQ73 ün bir çok videosu var..Biri 3 band, diğer 4 band..Genelde net ortamında 73 ün sound u daha fazla tutuluyor..Aşağıdaki videoda enstrumanlar EQ73 ile mixlenmiş..
Sizde izleyip fikrinizi belirtirseniz memnun olurum...

[video=youtube;w9Ryu5mtF3w]http://www.youtube.com/watch?v=w9Ryu5mtF3w[/video]

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

DBX 1066 İnceleme

Evet arkadaşlar, binanın ikinci katınıda çıktım..Golden Age Pre 73 MK2 yi Uğur hocanın arkadaşından aldım, biraz öncede BL Müzikten EQ-73 siparişiini verdim...Geriye kaldı SPL Vitalizer ve GAP Comp 54..

“Kompresör - Limiter” sayfasına dön