VolkanBaranHomeStudio (Yenileniyor)

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Vbaran;23489]Yok hocam SSD imiş. Satan arkadaş da çok ilgiliydi sağolsun. Zaten evinden alacağım yanlış bir şey söyleme ihtimali yoktur. Gel bir çayımızı iç, ürünü incele dene ve al dedi adam.[/QUOTE]

ssd ise için rahat olsun hocam, boyutuna bakma ssd ile canavar gibi oluyo o yumurcak :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

[QUOTE=ugur86;23490]ssd ise için rahat olsun hocam, boyutuna bakma ssd ile canavar gibi oluyo o yumurcak :)[/QUOTE]

Ya hem alıcı olup hem de adama "yahu sen bu cihazı niye satıyorsun?" diye sorma gafletinde bulundum :D
Çalıştıkları şirket hem kendisine hem de eşine yeni bilgisayar vermiş, kendisi de müzikle amatör olarak ilgileniyormuş, elektro gitar çalıyormuş, eskisi kadar vakit ayıramadığını söyledi.
Bir de yeni evli olduklarını söyleyince "Haaaaa" dedim.
Her yeni evli çiftin bu devirde Nakit paraya ihtiyacı oluyor sonuçta :D

Neticede ben PC'mi neredeyse 4 kat daha hızlısıyla Upgrade edebildiğime bakarım :D

AMD Phenom II X4 B55 3.3 Ghz , 4GB RAM , 250 GB 7200 Rpm Sata nerdeeee
İ7 2.3 Ghz , 8 GB RAM , 500 GB SSD nerde :D

En son Vbaran tarafından 28 Oca 2015, 16:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

[QUOTE=Vbaran;23491]Ya hem alıcı olup hem de adama "yahu sen bu cihazı niye satıyorsun?" diye sorma gafletinde bulundum :D
Çalıştıkları şirket hem kendisine hem de eşine yeni bilgisayar vermiş, kendisi de müzikle amatör olarak ilgileniyormuş, elektro gitar çalıyormuş, eskisi kadar vakit ayıramadığını söyledi.
Bir de yeni evli olduklarını söyleyince "Haaaaa" dedim.
Her yeni evli çiftin bu devirde Nakit paraya ihtiyacı oluyor sonuçta :D

Neticede ben PC'mi neredeyse 4 kat daha hızlısıyla Upgrade edebildiğime bakarım :D[/QUOTE]

Bence sen pc ini upgrade ettiğine bakma..Artık mac ile çalışmanın ***fine bak..:)

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

İyi olmuş Hocam, hayırlı olsun...

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=Xtansion;23492]Bence sen pc ini upgrade ettiğine bakma..Artık mac ile çalışmanın ***fine bak..:)[/QUOTE]

Bu kadar Apple'a karşı olan bana bile bi MAC aldıracaksınız yakında :) Bu nedir yahu? :) O kadar mı farkediyor gerçekten?

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=tezcankoray;23494]Bu kadar Apple'a karşı olan bana bile bi MAC aldıracaksınız yakında :) Bu nedir yahu? :) O kadar mı farkediyor gerçekten?[/QUOTE]

Apple a neden karşısın Tezcan hocam..Adamlar işi biliyor..Çok stabil bir işletim sistemleri var..Ya ben virüs nedir unuttum mac aldığımdan beri..Ne bilim daw da kapanma problemleri, mavi ekran sorunları, klasörleme vs vs..Ha windows Win 7 ile kendini baya geliştirdi ama yinede bana göre mac çok daha iyi, rahat, stabil, kullanışlı..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=Xtansion;23495]Apple a neden karşısın Tezcan hocam..Adamlar işi biliyor..Çok stabil bir işletim sistemleri var..Ya ben virüs nedir unuttum mac aldığımdan beri..Ne bilim daw da kapanma problemleri, mavi ekran sorunları, klasörleme vs vs..Ha windows Win 7 ile kendini baya geliştirdi ama yinede bana göre mac çok daha iyi, rahat, stabil, kullanışlı..[/QUOTE]

Hocam aslında benim durumum iPhone çılgınlığından kaynaklanıyor. Apple ürünlerinin çok pahalı olmasından ve milletin marka fanatikliği yapıp, diğer markaları ikinci sınıf olarak görüp Apple ürünlerine çok paralar harcamasından kaynaklanıyor.
Gerçek anlamda MAC kullanmadım (yani bir süre tecrübe etmekten bahsediyorum), "o kadar farkediyor mu gerçekten?" diye sormamın sebebi de budur :) Ama anlattıklarınızdan sonra neredeyse bana da aldıracaksınız bi MAC :)

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=tezcankoray;23496]Hocam aslında benim durumum iPhone çılgınlığından kaynaklanıyor. Apple ürünlerinin çok pahalı olmasından ve milletin marka fanatikliği yapıp, diğer markaları ikinci sınıf olarak görüp Apple ürünlerine çok paralar harcamasından kaynaklanıyor.
Gerçek anlamda MAC kullanmadım (yani bir süre tecrübe etmekten bahsediyorum), "o kadar farkediyor mu gerçekten?" diye sormamın sebebi de budur :) Ama anlattıklarınızdan sonra neredeyse bana da aldıracaksınız bi MAC :)[/QUOTE]

Ben Telefon olarak apple ürünü kullanmıyorum..Hiç hoşuma gitmiyor..Ama bilgisayar olarak artık mac ten başka birşey kullanamam..Ha birde onun dışında birde ipad alasım var..BUnun sebebide V-Control isimli yazılım..Müthiş güzel bir controller..Controller ihtiyacımıda bu şekilde gidereceğim..
Yoksa bende iphone veya ipad fanatiği değilim kesinlikle..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=tezcankoray;23494]Bu kadar Apple'a karşı olan bana bile bi MAC aldıracaksınız yakında :) Bu nedir yahu? :) O kadar mı farkediyor gerçekten?[/QUOTE]

Hocam ben teknolojik ürünlere para harcama konusunda çok kendimi kısmayan biriyim, birşeyi istiyorsam bi yerlerden tasarruf eder onu nihayetinde alırım. O yüzden almak isteseydim şu ana kadar ne yapıp edip sağdan soldan kırpıp çoktan almış olurdum :) Bir süre arkadaşımdan macbook alıp alışmaya çalışarak da kullandım, ancak mac osx işletim sistemi bana windows gibi pratik gelmiyor. win'de istediğim herşeyin yerini yurdunu biliyorum, kopyala-kes yapıştır işlerini seri olarak yapıyorum, bi program yükleyip kaldırsam nerde ne dosyası kalıyor bilebiliyorum, bi vst yüklesem nereye hangi dosyasını patch edeceğimi biliyorum. mac'de kes yapıştır özelliği bile daha yeni mavericks'te geldi ki, onda da cmd+alt+v ile yapıştırmanız lazım. başka bir örnek ben birçok program açıkken alttaki görev çubuğundan aralarında geçiş yapmayı çok kullanıyorum, mac'de bu daha uzun yoldan yapılıyor, buna da alışamadım. yani eski külüstür bilgisayarlar ve xp-vista-8 gibi işletim sistemlerini örnek gösterirseniz tabi ki windows mac gibi stabil değil derim, ama win7+ssd ve i serisi işlemcilerle bence şu an aradaki fark alışkanlıktan ibaret. windows bir sürü markaya işletim sistemi üretiyor, mac ise donanımını da kendi ürettiği için avantajı büyük. Demek istediğim alışkanlıkla alakalı, bi süre ödünç al birinden kullan, kurcala eğer seversen kullanmaya devam edebilirsin, ben sevemedim, sevene de saygı duyarım. Tasarım konusuna değinirsen gerçekten sade ve şık cihazlar, ona da eyvallah :)

En son ugur86 tarafından 28 Oca 2015, 18:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=ugur86;23499]Hocam ben teknolojik ürünlere para harcama konusunda çok kendimi kısmayan biriyim, birşeyi istiyorsam bi yerlerden tasarruf eder onu nihayetinde alırım. O yüzden almak isteseydim şu ana kadar ne yapıp edip sağdan soldan kırpıp çoktan almış olurdum :) Bir süre arkadaşımdan macbook alıp alışmaya çalışarak da kullandım, ancak mac osx işletim sistemi bana windows gibi pratik gelmiyor. win'de istediğim herşeyin yerini yurdunu biliyorum, kopyala-kes yapıştır işlerini seri olarak yapıyorum, bi program yükleyip kaldırsam nerde ne dosyası kalıyor bilebiliyorum, bi vst yüklesem nereye hangi dosyasını patch edeceğimi biliyorum. mac'de kes yapıştır özelliği bile daha yeni mavericks'te geldi ki, onda da cmd+alt+v ile yapıştırmanız lazım. başka bir örnek ben birçok program açıkken alttaki görev çubuğundan aralarında geçiş yapmayı çok kullanıyorum, mac'de bu daha uzun yoldan yapılıyor, buna da alışamadım. yani eski külüstür bilgisayarlar ve xp-vista-8 gibi işletim sistemlerini örnek gösterirseniz tabi ki windows mac gibi stabil değil derim, ama win7+ssd ve i serisi işlemcilerle bence şu an aradaki fark alışkanlıktan ibaret. windows bir sürü markaya işletim sistemi üretiyor, mac ise donanımını da kendi ürettiği için avantajı büyük. Demek istediğim alışkanlıkla alakalı, bi süre ödünç al birinden kullan, kurcala eğer seversen kullanmaya devam edebilirsin, ben sevemedim, sevene de saygı duyarım. Tasarım konusuna değinirsen gerçekten sade ve şık cihazlar, ona da eyvallah :)[/QUOTE]
Hocam işletim sistemleri karşılaştırması yapacak olursak ben en iyisi Linux derim. Microsoft'un yıllardır saçma hatalarla dolu işletim sistemleri oldu. PC kullanırken Microsoft'a az küfür etmedim :) Ama o kadar yaygın bir platform ki neredeyse kullanmaya mecbur kalıyorsunuz.
Apple konusunda eleştirdiğim konu yüksek fiyat. Merak ettiğim konu ise bu paraya gerçekten değip değmediği.
Kısayol ve kullanım konusunu bilmiyorum ama iphone kullandım, değişik bir mantığı var ilk başta biraz karmaşık geliyor ama sonradan birçok şeyin ne kadar pratik olduğunu fark ediyorsunuz. Ha ama yine de o fiyata değer mi derseniz bence değmez.

MAC bilgisayarlarda stabilite ve performans konusuna dikkat çekiliyor, bunu da deneyip görmek lazım.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

:)..Mac in pratik olmadığıda nereden çıktı anlamadım..Yahu ben yıllarca windows kullandım..Şunun şurasında 4 aydan beri mac kullanıyorum ama yıllardır kullandığım windows tan daha hakim oldum 4 ayda..Eğer kullanışsız ve pratik olmasa nasıl böyle hakim olabilirim..

Tezcan hocam iphone deyip geçme...Android sistemler güvenli değil ve ayrıca stabil de değil..En iyi android telefonlarda bile en basit uygulamalarda takılma yaşanırken, iphone nun eski modelllerinden olan iphone 4 lerde bile o uygulama acaip derecede akıcı çalışıyor..Apple stabilite olarak tüm sistemlerin önünde..Ayrıca iphone daki kamera ve video kayıt olayları profesyonel kameraları aratmıyor..Muhteşem bir kamerası var...Google Play çöplük ama App Store çok iyi..
Benim hanım iphone kullanıyor ondan arasıra alıp kurcalıyorum..Aslında çok hoşuma gidiyor ama ben görüntüsünü sevmiyorum ondan dolayı almıyorum..
Bence iphone lar kesinlikle diğer telefonların arasından çok rahat sıyrılıyor..Pahalımı ? Evet pahalı ama bizim ülkemizde böyle bu..Buda insanların bu kadar abartmasından kaynaklanıyor..

Yani sonuç olarak demem o ki..Apple ne yaparsa iyi yapıyor hocam..

En son Bestematik tarafından 28 Oca 2015, 21:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=Xtansion;23504]
Tezcan hocam iphone deyip geçme...Android sistemler güvenli değil ve ayrıca stabil de değil..En iyi android telefonlarda bile en basit uygulamalarda takılma yaşanırken, iphone nun eski modelllerinden olan iphone 4 lerde bile o uygulama acaip derecede akıcı çalışıyor..Apple stabilite olarak tüm sistemlerin önünde..Ayrıca iphone daki kamera ve video kayıt olayları profesyonel kameraları aratmıyor..Muhteşem bir kamerası var...Google Play çöplük ama App Store çok iyi..
Benim hanım iphone kullanıyor ondan arasıra alıp kurcalıyorum..Aslında çok hoşuma gidiyor ama ben görüntüsünü sevmiyorum ondan dolayı almıyorum..
Bence iphone lar kesinlikle diğer telefonların arasından çok rahat sıyrılıyor..Pahalımı ? Evet pahalı ama bizim ülkemizde böyle bu..Buda insanların bu kadar abartmasından kaynaklanıyor..

Yani sonuç olarak demem o ki..Apple ne yaparsa iyi yapıyor hocam..[/QUOTE]

Hocam zaten yukarıda da bahsettiğim gibi, iphone'u kullanım açısından beğeniyorum. Uzun bir süre de kullandım zaten. Ama şirket telefonu idi, para vermeden kullandım. Kendim şahsen o kadar para vermem bir telefona.

Android'in RAM'i nasıl ağlattığını çok iyi biliyorum. Play Store evet çöplük gibi, bilinçli kullanmak lazım. Ama işe yarar o kadar ücretsiz uygulama var ki.

IPhone, piyasadaki telefonlardan her zaman önde, bu konuda da sana hak veriyorum. Zaten dikkat ederseniz benim ilk mesajımdan beri eleştirdiğim konu fiyat konusu. Bir de apple fanatiği insanlar... Asgari ücretle çalışıp, sırf bir kafeye gittiğinde masanın üstüne koymak için iPhone alan gençler var :)

MAC konusunda da dediğim gibi kullanmadım, etmedim. O yüzden yorum yapmam mümkün değil.

Saygılar,
Tezcan

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Hocam sadece hava atmak için asgari ücretle çalışıp iphone 6 bilmem ne alan insanlar için en güzel cümle aslında ;
Ayranı yok içmeye, atla gider s....ya olacaktır :)

sen4tor
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sen4tor »

[QUOTE=Xtansion;23504]:)..Mac in pratik olmadığıda nereden çıktı anlamadım..Yahu ben yıllarca windows kullandım..Şunun şurasında 4 aydan beri mac kullanıyorum ama yıllardır kullandığım windows tan daha hakim oldum 4 ayda..Eğer kullanışsız ve pratik olmasa nasıl böyle hakim olabilirim..

Yani sonuç olarak demem o ki..Apple ne yaparsa iyi yapıyor hocam..[/QUOTE]

Mac gerçekten çok iyi katılıyorum :)

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez.
Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

Evet arkadaşlar home stüdyom ve kendim için en iyi şeyi yaptığımı düşünüyorum. MAC Mini'me kavuştum hatta şu an ordan yazıyorum. İ7 2.3 Ghz işlemci, 8 GB RAM 500 GB SSD Disc... Kulağımı dayıyorum çıt yok :D

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön