VolkanBaranHomeStudio (Yenileniyor)

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Vbaran;45288]Hocam sana da geçmiş olsun üzüldüm yahu.Ses kartını Compel'den alacağım çünkü Aralık ayı sonuna kadar oradan alırsam ses kartıyla birlikte tanesi en az 100 dolar olan 7-8 adet plug-in hediye ediyorlar. Focal konusunda da kararlıyım biilyorsunuz 3 senedir onu araştırıyorum :)[/QUOTE]

Hocam aynı pluginler bende + 550 dolar extrasıyla var. listeyi atayım da incelersin. Oradaki tape recorder, multiband, enhancer, helios 69 extralar, diğeri classic plus bundle zaten.

[ATTACH=CONFIG]236[/ATTACH]

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

Son 1 aydır (işten vakit bulamadığım için süre bu kadar uzun) yenileme çalışmalarıyla uğraşıyordum. Şu ana kadar geldiğim aşamayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bundan sonrası da zımpara boya badana, sonra yere laminant parke vs. Sonrasında da gelecek cihazlara göre bi masa tasarlayıp yapmak. Sonra akustik düzenleme :)

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Volkan hocam çok merak ettiğim bir husus var, o kadar kaya yünü kullanılan ortamda kaya yünü nemimsi bir koku yapmıyor mu?

Gerçi şuan etraf açık, kapalı alanda accaip koku yapıyor.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

[QUOTE=EsbaB;45566]Volkan hocam çok merak ettiğim bir husus var, o kadar kaya yünü kullanılan ortamda kaya yünü nemimsi bir koku yapmıyor mu?

Gerçi şuan etraf açık, kapalı alanda accaip koku yapıyor.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Ben daha önce taş yünlerinin kanserojen madde içerdiğini ve kullanılan ortamda çok fazla zaman geçirilmemesini, en azından o ortamda uyunmaması gerektiğini düşünüyordum. Ama araştırdım ve bu maddeye Dünya Sağlık Örgütü tarafından test edilip EUCEB Sertifikisı verildiğini öğrendim. Yani kanserojen madde içermiyorlarmış.
Ben neredeyse 3 haftadır taş yünleriyle uğraşıyorum ama bir koku hissetmedim. Önceden taş yününün üzerini daha ince ve yumuşak bir şeyle kaplayıp üzerine de Amerikan ya da kanvas kumaşla kapmayı düşünmüştüm. Sonra ben burada uyuyacağım bari duvar duvara benzesin diyerek alçıpan döşedim. Konuyla ilgili link şu;
http://www.izocam.com.tr/userfiles/file ... asyunu.pdf

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Kanserojen konusunu daha öncede forumda dile getirildiğini hatırlıyorum.

Ben daha önce bir ortamda Basstrap amaçlı birkaç tane kumaş kaplanmış kaya yünü levhanın olduğu bir stüdyo da biraz mesai yaptım (karaoke kayıt için) duvarların kalan kısmı çıplak, yerde halı vardı.

Birkaç saat havalandırdığımız hâlde kapı pencereyi kısa bir süre kapalı tutuca içeriyi ağır bir yün kokusu kaplıyordu.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

[QUOTE=EsbaB;45569]Kanserojen konusunu daha öncede forumda dile getirildiğini hatırlıyorum.

Ben daha önce bir ortamda Basstrap amaçlı birkaç tane kumaş kaplanmış kaya yünü levhanın olduğu bir stüdyo da biraz mesai yaptım (karaoke kayıt için) duvarların kalan kısmı çıplak, yerde halı vardı.

Birkaç saat havalandırdığımız hâlde kapı pencereyi kısa bir süre kapalı tutuca içeriyi ağır bir yün kokusu kaplıyordu.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Hocam bilemeyeceğim ama benim kullandıklarım gayet temiz ve nemsizdi. Döşemekte çok uzun mesailer harcadığım için de yeterince havalanmışlardı.
Belki sizin kullandığınız stüdyodakiler nem almıştır. Bir de bunlarda yoğunluk farkediyordur. Örneğin sadece bölme duvar aralarında kullanılan 50 Dns yoğunluktakiler daha az sıkıştırılmış. Dolayısıyla içerisine hava girişi daha fazladır. Hava giriyorsa nem de giriyordur. Ben 150 Dns yoğunluklu satın aldım. Gerçekten taş gibi sert. Çok fazla sıkıştırılmış.

Not: Tamamen mantık yürüttüm. Sallamasyon bilgiler de olabilir söyledikllerim :D

En son Vbaran tarafından 07 Oca 2018, 23:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Hocam elinden iş geliyor, bravo valla...
İyi olacak, son hali için meraktayım...

Ch.

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

[QUOTE=Cho®dSolo;45574]Hocam elinden iş geliyor, bravo valla...
İyi olacak, son hali için meraktayım...

Ch.[/QUOTE]

Dededen babaya inşaatçı aile olduğumuz için benim de inşaatlarda oyalanmışlığım var hocam. Bir de teorik olarak bilince pratiği biraz uğraşla çözüyorsun. Ustası kadar yapamasam da kendime yetecek kadarını yapabildim işte. Çok emeğim olduğu için değeri de artıyor benim için. Bakalım neler çıkacak ortaya esasında ben de meraktayım :)

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Vbaran;45577]Dededen babaya inşaatçı aile olduğumuz için benim de inşaatlarda oyalanmışlığım var hocam. Bir de teorik olarak bilince pratiği biraz uğraşla çözüyorsun. Ustası kadar yapamasam da kendime yetecek kadarını yapabildim işte. Çok emeğim olduğu için değeri de artıyor benim için. Bakalım neler çıkacak ortaya esasında ben de meraktayım :)[/QUOTE]Son hâli ile bekleniyorsunuz hocam :)

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön