Beyerdynamic DT770 PRO İncelemesi

MoNoTeist
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoNoTeist »

[QUOTE=ChordSolo;19658]Mesaj kutumu boşaltıyorum hemen...:)
Hocam zaten cevabı Uğur vermiş. ben de modellerine bakarken M modelinin davulcular için özellikle dizayn edildiğini okudum, bu nedenle gündemime hiç almadım...
Bence iyi bir seçim Pro.Okuduğum değerlendirme ve eleştirilerde hiç memnun olmayan kimseyi duymadım. Uğur Hocamın vitaminli bass dediği şey de doğru ama hata yaptıracak kadar değil.
Şahsen ben kayıdı yaparken de mikslerken de aynı kulaklığı kullanıyorum.Bu nedenle çalarken kulaklarım bas arıyor.
Bu nedenle kulaklığın bu karekterinden son derece memnunum...
Malzeme kalitesini zaten gördün, ben diyecek birşey bulamıyorum şahsen...

Ch.[/QUOTE]

Aynen Bahadir hocam. Her artisi bir yana, ozellikle ergonomik acidan cok buyuk rahatlik sagliyor. Yaklasik 2 saattir kulagimda, en ufak bir rahatsizlik duymadim. Eski kulakligimda 15 dakika sonra kulaklarim acimaya basliyordu. :)

Studyom icin suana kadar aldigim en iyi ve pisman ettirmeyen urun bu oldu. Bu konuda gerek sizin gerekse Ugur hocamin katkilari buyuk. En yakin zamanda Ugur hocama da bir DT770 diliyorum. Sagolun var olun.

[align=center]İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe[/align]

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Güle güle kullan Hocam...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

İlerleyen günlerde, oda akustiğimin sorunlarını çözemediğim için alt frekanslarda yaşadığım kontrolsüzlük nedeniyle , mix odaklı iyi bi referans kulaklık alcam arkadaşlar. Yalnız iyi mix için open-back kulaklıkları daha çok öneriyolar, sahne genişliği ve bass dengesi için. aklım hep dt770'te olsa da bu sebeple Akg k701, dt880 gibi modeller aklımı karıştırıyor...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

MoNoTeist
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=ugur86;24305]İlerleyen günlerde, oda akustiğimin sorunlarını çözemediğim için alt frekanslarda yaşadığım kontrolsüzlük nedeniyle , mix odaklı iyi bi referans kulaklık alcam arkadaşlar. Yalnız iyi mix için open-back kulaklıkları daha çok öneriyolar, sahne genişliği ve bass dengesi için. aklım hep dt770'te olsa da bu sebeple Akg k701, dt880 gibi modeller aklımı karıştırıyor...[/QUOTE]

Ugur Hocam.

Flat duyum konusundaki hassasiyetinizi bildigim icin, DT770 PRO'nun hafif vitaminli baslari sizi rahatsiz edebilir endisesini tasiyorum. Referans bir kulaklik olarak ben cok memnunum. Hafif vitaminli baslardan da hoslandigim icin, mix harici dinleme esnasinda da beni tatmin ediyor acikcasi.

Imkanim olsa gondereyim, bir deneyin oyle alin diyecegim ama yurtdisindan gondermek biraz namumkun gorunuyor :) DT770 icin denemeden almayin derim...

DT770 icin soyleyebilecegim ve beni bir miktar rahatsiz eden ek bir konu da su. Metronom kliklerini nedense cok fazla disari veriyor. Cubase'de denemedim ama Studio One;'in tum metronom seslerini denedim, hepsinde de sorun ayni. Bu nedenle bir sonraki calismamda uygun bir VST kullanarak ayri bir kanala (ProTools mantigi ile) kendime bir metronom yapmak olacak. Normalde dinleme veya kayit sirasinda audio kanallari disari cok fazla vermeyen kulaklik metronomda neden boyle yapiyor anlamis degilim.

Kayit esnasinda kullanmak icin DT770 M modeli harika bir secenek. -30 db'ye kadar ses izolasyonu sagliyor. Kulaginiza taktiginiz anda disaridan duyulan hicbirsey yok.

[align=center]İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

Hocam yalıtım şart değil benim için, tamamen mixin kabasını ve özellikle alt frekanslardaki enstrumanları mixlemek için kullanmak amacındayım. alt frekansları eğer kulaklık vitaminli veriyorsa mix esnasında kısacağım için başka kaynaklarda zayıf duyulacak, ya da kulaklığın ne kadar abarttığına zamanla alışıp birazcık abartıyı normal karşılamak da mümkün :) Kendi sitesinde 250ohm'luk olanın mix için daha uygun olacağı yazıyor, belki o daha dengelidir.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

250 ohm

Mesaj gönderen okidoz »

Çarşamba günü elime geçti, almadan önce üçlemdeydim sonra seçenekleri 770 pro' ya düşürünce bu seferde 80-250 ohm ikileminde kaldım, karar aşaması sancılı bir süreçti fakat gözümü karartarak 250 ohm almaya karar verdim. Ses kartımın kulaklık çıkışı 80 ohm' u destekliyor fakat genede 250 ohm' u aldım, hatta garanti olsun diye kulaklık amfisi de sipariş ettim ediyordum sonra vazgeçtim. Aslında doğrusu kulaklık amfisi kullanmak, ama ben her zaman kaynak ile sonuç arasında en az parçanın olmasından yanayımdır, zaten ileride monitor controler alıcam eğer illa gerekmiyorsa kulaklık amfisi almam düşüncesiyle almadım. Olaki yetersiz gelirsede buradan bir kulaklık amfisi alırım dedim. Ben almanya' dan Music Store' dan aldım, eğer ki beyerdynamic ürünü alınacaksa en mantıklı yöntem Almanya' dan almanın, deneyimlemiş biri olarak söyleyebilirim. Çünkü bakınız burada olduğu gibi İngiltere ve ABD' de de Almanya'da olduğundan pahalı.

Sonuç olarak kulaklığı; PC açılıncaya kadar sabredemediğimden ( çok saçma ama ) cep telefonuma taktım ( bir yandan PC açılıyor ) o da ne, az ama ses geliyordu o an derin bir oh çektim, sonra ses kartıma taktım wave,cd, flac-vinyl rip'ler dinledim, hatta bütün gece başımı şişirdim müzik dinlemekten. Volume olarak kesinlikle ve kesinlikle yeterli ( tabi benim şartlarımdan bahsediyorum, başka ses kartlarını bilemem ) tamam ben yapı olarak yüksek sesle dinleyen çalışan biri değilim ama son seste dinlenebileceğini sanmıyorum. Acaba düşük frekansları zayıf veriyormu diye bir çok tarz müzik dinledim öyle bir soruna rastlamadım. Niye bu riske inadına girdim derseniz; bir çok incelemede ve üreticinin açıklamasına göre 250 ohm' un mix için daha uygun olduğu belirtiliyor, ha 80 ohm ile arasında dağlar kadar fark olmayabilir ama ben olmuşken 250 olsun istedim. Hatta kutusunda bir derecelendirme bile var tüm modeller ve kullanım alanları olarak.

Fiziksel olarak çok rahat güzel bir kulaklık, bu benim için önemliydi, çünkü uzun kullanımlarda başka kulaklıklar başımı ağrıtıyordu. Ton olarak yorum yapmayı pek doğru bulmuyorum çünkü esas olay bir kulaklık yada referans monitörüne alışmak ve diğer sistemlerde vereceği sonucu kestirebilmekte, buda zamanla alışmayla olucak bir şey. Ama ilk izlenimim bass' ların belirgin olmasıydı ama aşırı değil, bu zaten bilinen bir şey. Bunun dışında her şeyi ayırtedebilmek güzel, yani frekansları güzel duyabiliyorum bu da heyecanlandırdı ve mutlu etti beni. Sonuç olarak memnunum, mesudum.

Önemli Not: Bu açıklamayı böyle ikilemde kalmış olanlara fikir vermesi açısından yaptım, yoksa şunu aldım bunu aldım lansesi hiç hoşuma giden bir şey değildir, önemli bir denek olduğumu ve bu sorunsala cevap olabileceğimi düşündüğüm için deneyimimi paylaşayım dedim. Umarım olmayanlara yada almak isteyenlere de en kısa sürede nasip olur, benimde uzun zamandır istediğim ama ertelediğim bir şeydi, umarım herkes en güzel ekipmanlara, sound' da sahip olur. Bol müzikler....

[align=center]Müzik[/align]

MoNoTeist
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=okidoz;24640]Önemli Not: Bu açıklamayı böyle ikilemde kalmış olanlara fikir vermesi açısından yaptım, yoksa şunu aldım bunu aldım lansesi hiç hoşuma giden bir şey değildir, önemli bir denek olduğumu ve bu sorunsala cevap olabileceğimi düşündüğüm için deneyimimi paylaşayım dedim. Umarım olmayanlara yada almak isteyenlere de en kısa sürede nasip olur, benimde uzun zamandır istediğim ama ertelediğim bir şeydi, umarım herkes en güzel ekipmanlara, sound' da sahip olur. Bol müzikler....[/QUOTE]

Orkan Hocam.

Aramiza hosgeldin. :) Ben de saatlerce kullanip, ergonomik acidan hicbir rahatsizlik vermemesine sasirmistim ilk aldigimda. Ayrica senin de memnun kalmana cok sevindim. Sonucta duyum zevki farkli bir konu. Herkes begenmeyebilir. Uzun lafin kisasi hayirli gunlerde, guzel mixlerde kullanmani dilerim.

Bu arada Music Strore'dan alim asamalari ve eline ulasmasi hakkinda da kisaca bizi aydinlatirsan seviniriz.

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

Tekrar hayirli olsun dostum, Beyer pişman etmeyecektir...

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Çok sağolun, malesef ben fiziki yoldan aldım, sağolsun değerli bir müzisyen dostuma sipariş verdim, Köln' e ve Music Store' a gidecekti, zaten karar vermeme sebepte bu oldu. Bir de şu var, ben fatura ve pasaporttaki adres tutarsızlığından dolayı alamadım ama (önemlide değildi zaten ) "tax free" denilen olay sayesinde yaptığınız alışverişin %12' sini gümrükten geri alabiliyorsunuz. Hatta ben bu sefer almayacağım bir dahaki sefere Almanya' ya geldiğimde KDV' sini alacağım derseniz o zaman %20 yada %22' si kadar nakiti geri alabiliyorsunuz, o ülkede yaşamadığınız için.

[align=center]Müzik[/align]

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

Arkadaşlar aklıma gelmişken söyleyeyim;
Geçen hafta kulaklığın kafa üstü padlerini yıkadım...
Bu işlerden pek anlamam ama eşim sıcak suyla yada makinede yıkarsan kazık gibi olur dedi...
Bu nedenle ılık su ve sabun kullanarak yıkadım,tertemiz oldu...
Hiçbir sorun olmadı, bilginize...

Ch.

ByCellist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ByCellist »

Acaba rme babyface 250 ohm için yeterli midir?okidozun dediği gibi sesin çok yüksek çıkması önemli degil. Önemli olan mix ve Kayıtta yeterli olması.

MacbookPro i5 / Dynaudio DB50M / Se z3300a / RME Babyface / Art Pro Mpa II (Thungsol&Mullard)/
İrig K.e.y
Enstrumanlar : Epiphone Les Paul Standart, Cort AD810 Nat , Aria AK30,
Yamaha Viyolonsel,Keman

acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

[QUOTE=okidoz;24645]Çok sağolun, malesef ben fiziki yoldan aldım, sağolsun değerli bir müzisyen dostuma sipariş verdim, Köln' e ve Music Store' a gidecekti, zaten karar vermeme sebepte bu oldu. Bir de şu var, ben fatura ve pasaporttaki adres tutarsızlığından dolayı alamadım ama (önemlide değildi zaten ) "tax free" denilen olay sayesinde yaptığınız alışverişin %12' sini gümrükten geri alabiliyorsunuz. Hatta ben bu sefer almayacağım bir dahaki sefere Almanya' ya geldiğimde KDV' sini alacağım derseniz o zaman %20 yada %22' si kadar nakiti geri alabiliyorsunuz, o ülkede yaşamadığınız için.[/QUOTE]

Hocam şu anda çok mutlu oldum açıkçası. Çünkü kayıt işlerine yeni yeni başlayan birisi olarak daha önce neredeyse hiç referans kulaklık deneyimim olmamıştı. Dolayısıyla kıyaslama yapacak bir durumum yok. Uzun bir araştırma sürecinden sonra DT 770 Pro modelini aldım. Yani ilk deneyimim olduğu için kıyaslama yapamadım. Ama sizin gibi bu işte tecrubeli kişilerin kulaklığı forumda övmeleri içimi rahatlattı. Bu arada 80 ohm modeli kullanıyorum Focusrite Scarlett 2i4 de sıkıntı çıkartmadı ses şiddeti konusunda. Sadece Roland TD-12 davulumda biraz kısık kalıyor.

Kulakları biraz büyük birisi olarak ilk defa ergonomik bir kulaklık buldum diyebilirim. Elektronik davul ile 4-5 saatlik çalışmalarım oluyor gerek kayıt gerekse etüt vb. Ve her seferinde inanılmaz kulak acısı çekiyordum çalışmalar bittikten sonra. Şu anda öyle bir sorunum kalmadı. Beni en çok sevindiren şey bu oldu aslında. Kulağı tamamen içine alıyor hiç bükme olmadan. Kafaya oturması da şahane.

Bu arada Kulaklığı 2 ay önce hepsiburada' dan aldım ben 470TL ye. Diğer müzik aletleri satışı yapan sitelerde yaklaşık 750 TL gibi bir fiyat varken hepsiburada nasıl bu fiyata satıyor anlamış değilim. Thomann'dan bile ucuza geliyor bu durumda. Alacak arkadaşlar kaçırmasın bu fırsatı. ( Dolar kuru patladığı için fiyat artmış olabilir bilmiyorum şu anda)

İnceleme ve içime su serptiğiniz içinde teşekkürler bu arada. Sanırım başlangıç için iyi bir seçim yapmış oldum bilmeden (:

EDIT: Şimdi baktım Hepsiburada' da fiyatı 600 TL' ye çıkmış malesef. 2 ay önce 450-470 gibi fiyattan satılıyordu. Sürekli olarak dövizden darbe yemekten bıktık valla...

En son acaluka tarafından 25 May 2015, 00:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

HAyırlı olsun güzel tercih. Benim listemde ikisi de var. Niyetim hem ATH-M50 HEMDE DT770 Ten birer tane almak !... :)

HTC Desire 500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
yavuzy
Moderator
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen yavuzy »

Ben de DT770 kullanıcısıyım (AKG K271 vs başka kulaklıklarım da mevcut).
Bas frekanslarda kulaklıklara hiç inanmam. Ancak DT770'de bas frekanslarda çok düzgün bir reprodüksiyon var.

Önceki sayfalarda basları vitaminli vs. yazılmış, katılmıyorum. Evlerinizde ve stüdyolarınızda kullandığınız küçük nearfield monitörler zaten en iyi ihtimalle 60-70 hz'e kadar sağlıklı duyurabiliyor, o da odanız kontrollü ise. Fakat DT770 gibi bir kulaklık aldığınızda hç duymadığınız sub bölgesini duymaya başladığınızdan vitaminli gibi geliyor olabilir. Tabi ki full range bir monitör ve akustiği kontrollü bir odanın yapacağı işi kulaklıktan beklemeyin ama bas frekanslarda bir kulaklıktan bekleyeceğiniz en fazla DT770 kadar olabilir.

D7770'i kıyasladığım monitör, 25 hz'e kadar inebilen ve tanesi 41 kg olan, 3 yollu PMC IB2SA (pasif) ve kulaklığa geçtiğimde dünya tamamen değişmiyor, iyi kötü bir yerinden yakalıyor DT 770. Belirttiğim gibi zaten monitörün yaptığını birebir yapabilse, monitör kullanmazdık.

Orta frekanslar çok az çökük olmakla birlikte fazla rahatsız etmiyor. Tizler biraz agresif, dolayısı ile tizlerdeki karakterini anlamak gerekiyor..

Kulaklıkla mix olmaz ama ara ara kontroller faydalıdır. Bence DT770 fiyattan bağımsız, kullanılabilecek en rahat (uzun süre çalışmada yormayan) ve nispeten doğrucu ses veren kulaklıklardan biri...

En son yavuzy tarafından 25 May 2015, 09:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

Arkadaşlar jbl 305'lerle birlikte thomann'dan aldığım dt770 hakkında birkaç cümle de ben yazmak istiyorum. bugüne kadar akg k271 - k77, audio technica ath50, senhheiser hd 201-407 serisi, samson sr950, prodipe gibi çeşitli kulaklıkların kapalı monitör modellerini alıp-sattım, kullandım. Hiçbiri beni dt770 kadar etkilemedi. en çok kıyaslanan rakibi ath50 ile ciddi farklar var, ath genel olarak yakın kalitede evet ama bana göre tizleri daha fazla belirgin bir kulaklık, vokallerdeki sibiliantları ve enstrumanlardaki tiz-parlak tınıları olduğundan daha vurgulu duyuruyor, dt770'in ise özellikle tizleri o kadar tadında ki dinlemeye doyamayacağınız türden. bass dengesi ve midrange bölge de oldukça doğal, yerinde ve tadında. Referans monitörlerden denge ve karakter olarak ne duyuyorsam dt770'te de birebir aynısı geliyor. dün studyodaki ortağım müzik öğretmeni arkadaşımı kahvaltıya davet etmiştim, ona hem jbl'leri hem de dt770i denettim, gerçekten çok beğendi ki kendisi tam duyum canavarıdır :)

Özetle bu bütçe ile hem enstruman kayıtlarında, hem de mix kontrollerinde kullanmak istediğiniz, uzun süreler bile çalışsanız varlığını hissettirmeyecek ergonomiye sahip, güçlü ve flat tepkili bir kulaklık arıyorsanız tereddütsüz seçiminiz dt770 olmalı, gerçekten iyi kulaklık yapmış beyerdynamic, tebrikler diyorum...

En son ugur86 tarafından 15 Kas 2015, 14:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Kulaklık ve Amplifikatörleri” sayfasına dön