Tezcan Koray Studio

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen gitarist1975 »

[QUOTE=ugur86;25058]Hocam ben de tam tersi bütün parçaları tek bir firma tarafından üretilmiş-birleştirilmiş, "parça uyumu kontrol altında olan" yeni nesil işlemcili ssd'li yani performanslı iyi bi laptop'u tercih ederim. üstelik laptop'u bi tarafa konumlandırıp ses kartı arayüzü, DAW'ın mixer paneli gibi ikincil araçları laptop'un ekranından eşgüdümlü kontrol edebilirken aynı anda DAW ekranını da küçült-büyült yapmadan kontrol edebiliyorum. Bence bu büyük bir rahatlık. Üstelik mobil kayıt durumu olursa da bütün sistemi topla çantaya istediğin yerde çalış :)[/QUOTE]

ama uğur laptopta upgrade olanagı çok sınırlı mesela benim masaüstünde 5 adet hard disk var windows ve mac kullanabiliyorum bütün arşivim elimin altında 32gb a kadar ram desteği mevcut ve şu da bilinen bir gerçek ki mesela laptop i5 ile masaüstü i5 arasında performans farkı vardır masaüstü eğer iyi bir anakart ı varsa laptop tan daha performans lı çalısır

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen okidoz »

[MENTION=246]ugur86[/MENTION] uyum konusunda haklısın hocam, bunun en güzel örnekleri tablet bilgisayarlar, mantıken kağıt üzerindekinden daha iyi performansları oluyor buda uyumdan dolayı, fakat bizim işte risk olmamalı lab top' un ısınması şarj olayı filen hep yüzümü ekşitmiştir, kaldıki bazılarında adabtöre bağlı olduğu anda korkunç bir gürültü çıkarıyor, hepsinde oluyormudur bilmem en son 10 sene evvel diz üstü kullanmıştım. Tabiki sizin gibi çalışanlar var hatta farklı alanlarda, görüntü montaj vs gibi işlerde kullananlar var ama ben psikolojik olarak uzağım dizüstüne. Birde diğer arkadaşların dediği gibi upgrade kısıtlılığı da var. Tabi masa üstününde dezavantajları var, misal gürültüsünden bıktım ileride uygun ortamım olursa aynen hilti matkap ile delik ve akabinde yan odaya koyacağım kasayı.

[align=center]Müzik[/align]

hendrix_jim
Yeni Üye
Yeni Üye

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen hendrix_jim »

Selamlar Hocam ,

Hayırlı olsun ekipanlarınız , bir şey sormak istiyorum ama ;

Esi aktiv 05 referans monitörler i almanızdaki etken ne idi bende bir monitör alacağım ama biraz para açığı var HS7 yamaha düşünüyorum?

Teşekkürler.

Saygılar!
-----------------------------
Cubase 5 + Focusrite 2i2
Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen Vbaran »

Bense her şeyden vazgeçip sattım ama ilk göz ağrım UA 25 EX'i satmaya kıyamadım. Neden bilmiyorum ama. Hala kullanmaya devam ediyorum :)

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Vbaran;25075]Bense her şeyden vazgeçip sattım ama ilk göz ağrım UA 25 EX'i satmaya kıyamadım. Neden bilmiyorum ama. Hala kullanmaya devam ediyorum :)[/QUOTE]

Baran dostum, her nedense UA-25 EX'i olanlar cihazını satmaya kıyamıyor. :) Benim oğlanın ilk göz ağrısı da UA-25 EX'dir. Ona Crimson'u aldıktan sonra , UA-25 EX'i sat artık dedim. Geçenlerde sordum " Ne yaptın ?" diye . Baktım kıyıp da satmamış. Üniversitedeki yurduna götürmüş orada kullanıyormuş. Crimson'u da evde kullanıyormuş.:) [MENTION=2425]Kerem Çelik[/MENTION] 'te de var bir tane. O ne yaptı bilmiyorum.

En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 01 Mar 2015, 19:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

Bende bir türlü satmaya kıyamıyorum Mehmet abi. 4-5 yıl oldu, hala duruyor yadigar.

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Tezcan Koray Studio

[QUOTE=Kerem Çelik;25079]Bende bir türlü satmaya kıyamıyorum Mehmet abi. 4-5 yıl oldu, hala duruyor yadigar.[/QUOTE]

Bence satma zaten. Zaten edeceği 300-350 TL. Bırak dursun. Bakarsın bir gün ceketinin cebine koyup bir yere gitmen icap eder. O anda hayat kurtarır. :) Bu arada şimdiden doğum günün kutlu olsun.:claps:

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;25080]Bence satma zaten. Zaten edeceği 300-350 TL. Bırak dursun. Bakarsın bir gün ceketinin cebine koyup bir yere gitmen icap eder. O anda hayat kurtarır. :) Bu arada şimdiden doğum günün kutlu olsun.:claps:[/QUOTE]

Teşekkür ederim Mehmet abi :)

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=hendrix_jim;25070]Selamlar Hocam ,

Hayırlı olsun ekipanlarınız , bir şey sormak istiyorum ama ;

Esi aktiv 05 referans monitörler i almanızdaki etken ne idi bende bir monitör alacağım ama biraz para açığı var HS7 yamaha düşünüyorum?

Teşekkürler.[/QUOTE]

Dostum Merhaba,

Esi aktiv'leri yamaha hs50m'nin muadili gibi düşünebilirsin. İkisi arasında artı ve eksiler olabilir. Yamaha'lar piyasada bolca bulunuyor, satmak istersen kolay satabilirsin ama fiyatı da Esi aktiv'e göre bir hayli yüksek. Esi aktiv'i nedense Türkiye'de fazla bilen yok.
Ben giriş seviyesinde, düzgün işler çıkarabileceğim referans monitör arıyordum. Forumdan [MENTION=1595]gitarist1975[/MENTION] arkadaşımız satılığa çıkardığı için ve gayet temiz kullanıldığını bildiğim için tercih ettim açıkçası.

Yamaha HS7'yi şahsen dinlemedim ama forumlardaki yorumlardan bildiğim kadarıyla Esi aktiv'e göre daha iyi bir monitör. Fiyatı da bir hayli yüksek. Esi aktiv, fiyatına göre oldukça iyi işler çıkarabilen bir monitör.

Saygılar,
Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Tezcan Koray Studio

[QUOTE=gitarist1975;25055]tezcan dostum güzel işler çıkarabilecegin bir set up... elbette iyinin iyisi bitmez ama bi yerden başlamak önemli...[/QUOTE]

Aynen hocam, şu anda bu işlere ilk başladığımdaki hayalimden oldukça iyi bir setup topladım. Zamanla para harcamaya devam edeceğiz gibi görünüyor. [MENTION=2506]Mehmet Uzunosmanoğlu[/MENTION] hocamın ilk zamanlarda bana dediği gibi: Hamama girdik bi kere, illa ki terleyeceğiz :)

Atlantis120
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen Atlantis120 »

Kardesim benim ekipmanlara bakinca seninkiler kebap ????????????????

Behringer b1 mikrafon
Steinberg cl1 ses karti
Behringer hpx4000. Kulaklik
Windows 7 pc
2+1 haporlor.

Biliyorum ölü bir stüdyo imkansizliklar kahrolsun ????????????????????

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Tezcan Koray Studio

Dostlar Selamlar,

Şuydu buydu derken uzun zaman aradan sonra Mac mini merkezinde ev stüdyomun düzenini en baştan değiştiriyorum sonunda. Aslında Mac Mini'yi alalı uzun zaman olmuştu ama bir türlü kurulum vs. için zaman bulamamıştım. Bir de yeni bir stüdyo masası yaptırdım, çok güzel oldu. Masayla ilgili de ayrı bir başlıkta detayları paylaşacağım. Şimdi Mac kurulum ile uğraşıyorum. Bir yandan da gitarları bakıma verdim, onları bekliyorum. Kurulum vs. işleri bittiğinde fotoğraf paylaşırım son haliyle...

Şu anda bu mesajı da Mac'ten yazıyorum :)

Müzikle kalın,
Sevgiler
Tezcan

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Tezcan Koray Studio

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=tezcankoray;46899]Dostlar Selamlar,

Şuydu buydu derken uzun zaman aradan sonra Mac mini merkezinde ev stüdyomun düzenini en baştan değiştiriyorum sonunda. Aslında Mac Mini'yi alalı uzun zaman olmuştu ama bir türlü kurulum vs. için zaman bulamamıştım. Bir de yeni bir stüdyo masası yaptırdım, çok güzel oldu. Masayla ilgili de ayrı bir başlıkta detayları paylaşacağım. Şimdi Mac kurulum ile uğraşıyorum. Bir yandan da gitarları bakıma verdim, onları bekliyorum. Kurulum vs. işleri bittiğinde fotoğraf paylaşırım son haliyle...

Şu anda bu mesajı da Mac'ten yazıyorum :)

Müzikle kalın,
Sevgiler
Tezcan[/QUOTE]

hayırlı olsun dostum...

Ch.

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Tezcan Koray Studio

[QUOTE=Cho®dSolo;46902]hayırlı olsun dostum...

Ch.[/QUOTE]

Sağol Bahadır Abi... Heyecanımı sizinle de paylaşayım istedim. Ekipman fiyatları falan forumu baya vurdu, eskisi gibi upgrade rüzgarları esmiyor hiç :) Hareketlilik olsun dedim.

Yalnız, bu düzen değiştirme işi fena bir işmiş, o kadar tedirginim ki... Bu işlere yeni başlamış gibi hissediyorum şu an... Bir de mühendis olarak bilgisayar değiştireceğim altı üstü ama ondan bile korkuyorum :))))

Saygılar,
Tezcan

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Tezcan Koray Studio

Hayırlı olsun Tezcan. Sen de sonunda Apple dünyasına adım attın. :)

Ekipman fiyatları işi artık bir facia zaten. O konuya hiç girme. Herkes elindeki ekipmanının kıymetini bilmek zorunda. Ben monitör sistemimi geçen sene bu zamanlarda almıştım. Şimdi hesap ettim , o günden bugüne fiyatı 14000.-TL'ye yakın artmış. Böyle bir şey var mı ya ? :mad: Demek bugün almaya kalksam alamazmışım. İnşallah bugünleri de aramayız.

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön