Müzik

Bu bölümde Cubase,Nuendo v.b projelerinizin paylaşımı yapılacaktır...

G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Müzik

Mesaj gönderen G3production »

Yükledim sonunda :) https://www.wetransfer.com/downloads/83 ... 526/de055d

http://we.tl/hkEJBGgoTg

Bu daha kolay olacağı için buraya yükledim eğer gerekirse başka biryere daha yüklerim.

nacib
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 15 time
Been thanked: 28 time
İletişim:

Müzik

Mesaj gönderen nacib »

Kardeşim...

Biraz gecikti ama hep aklımdaydı. En azından melodik düşünce bazında Bir katkım olsun istedim.

https://app.box.com/s/oed10gu6d3swt9tg722y

İyi çalışmalar...

ishak göktekin
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
İletişim:

Müzik

Mesaj gönderen ishak göktekin »

Çok güzel bir fikir, :) Birkaç kere dinledim, ben de bi şekilde katılmaya çalışacağım.

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
http://www.ishakgoktekin.com
Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

Müzik

Mesaj gönderen Sativus »

Proje bittikten sonra, yapılan işlemler (edit, mix-mastering) anlatılabilir. Proje dosyası paylaşılabilir. Biz acemilere fikir verir diye düşünüyorum. Ama sadece fikir vermesi için, işlemler birebir uygulanmamalı.( [MENTION=2394]Xtansion[/MENTION] hocam, selamlar :) )

En son Sativus tarafından 20 Eki 2014, 10:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Akai Mpk Mini 2, Nektar Impact GX49, Yamaha MT5, AMD Ryzen 3 1200 8GB PC

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Müzik

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Sativus;17359]Proje bittikten sonra, yapılan işlemler (edit, mix-mastering) anlatılabilir. Proje dosyası paylaşılabilir. Biz acemilere fikir verir diye düşünüyorum. Ama sadece fikir vermesi için, işlemler birebir uygulanmamalı.(Xtansion hocam, selamlar :) )[/QUOTE]

Dostum Berk hocadan fırça yemeden son cümlede olayı toparlamışsın :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Müzik

Mesaj gönderen Bestematik »

Çalışmayana ekmek yok..EQ-Comp aslanın ağzında :)

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Müzik

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;17363]Çalışmayana ekmek yok..EQ-Comp aslanın ağzında :)[/QUOTE]

Berk hocam net'te gezinirken bir studyoya denk geldim, envanterinde bencmark ve rme dönüştürücülerle art pro mpa II var elemanların, bi incele derim:
Stüdyo 18

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Müzik

[QUOTE=ugur86;17364]Berk hocam net'te gezinirken bir studyoya denk geldim, envanterinde bencmark ve rme dönüştürücülerle art pro mpa II var elemanların, bi incele derim:
Stüdyo 18[/QUOTE]

Sen bu stüdyoyu bilmiyormusun..Bu Levent Büyük ün eski stüdyosu..Şimdi kim işletiyor bilmiyorum..Daha önce bakmıştım buna..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Müzik

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;17365]Sen bu stüdyoyu bilmiyormusun..Bu Levent Büyük ün eski stüdyosu..Şimdi kim işletiyor bilmiyorum..Daha önce bakmıştım buna..[/QUOTE]

Hocam hiç tanımıyorum ama adamların yaptıkları albümler de baya ciddi bakar mısın ya :)
Stüdyo 18

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Müzik

[QUOTE=ugur86;17366]Hocam hiç tanımıyorum ama adamların yaptıkları albümler de baya ciddi bakar mısın ya :)
Stüdyo 18[/QUOTE]

Levent Büyük ü tanımıyormusun Uğur hocam..Barış Büyük ün kardeşi...Sarı Ev desem, forumumuzda özel bölümü var desem :)..Hatta BL müzik desem..Şu anda orada görünün ekipmanların bazıları zaten bl müzik ikinci elde satılıyor..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Müzik

Mesaj gönderen ugur86 »

Tamamdır şimdi oldu sarı ev'i biliyorum :) İşini ilginci u87'ye fazlasıyla bütçe yetiştirebilecek bi studyo iken akg c414 ve sE gemini mikrofon tercih etmişler, avalon'un hemen altında art pro mpa var, compressörleri de analog, soundcraft mixer'den de rme çeviricilerle sanırım daw'a aktarım yapmışlar. Bay hoşuma gitti envanterleri ve kayıt ortamı.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Müzik

[QUOTE=ugur86;17368]Tamamdır şimdi oldu sarı ev'i biliyorum :) İşini ilginci u87'ye fazlasıyla bütçe yetiştirebilecek bi studyo iken akg c414 ve sE gemini mikrofon tercih etmişler, avalon'un hemen altında art pro mpa var, compressörleri de analog, soundcraft mixer'den de rme çeviricilerle sanırım daw'a aktarım yapmışlar. Bay hoşuma gitti envanterleri ve kayıt ortamı.[/QUOTE]

Dikkat edersen genelde BL müzikte kendi sattıkları ekipmanları kullanıyorlar...Benchmark,Rme,SE...Ama gerçekten ekipmanlar çok güzel..Adamlar işi biliyorlar..Yani setup larında ne varsa o ekipmana güvenirim..Adamlar Tarkan a kayıt almış adamlar..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Müzik

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;17369]Dikkat edersen genelde BL müzikte kendi sattıkları ekipmanları kullanıyorlar...Benchmark,Rme,SE...Ama gerçekten ekipmanlar çok güzel..Adamlar işi biliyorlar..Yani setup larında ne varsa o ekipmana güvenirim..Adamlar Tarkan a kayıt almış adamlar..[/QUOTE]

Albümlerini inceledim de Şebnem Ferah'tan Athena-Duman-Kargo gibi gruplara kadar geniş bi portföyü var, ekipmanları da uyumlu ve dediğin gibi BL Müzik'te satışı yapılan markalar...

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Müzik

Bu insanlar her türden müzikle ilgilendikleri için, her tarz ekipmanda var adamların setup ında..Yalnız dikkat edersen hep dönüştürücülerle çalışıyorlar, bunlarda ses kartı kullanmıyor...Hemen her büyük stüdyoda olduğu gibi bunlarda da standart ekipman Avalon AD2022 ve Ns10m..Bu ikisi hiç değişmiyor..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Müzik

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;17371]Bu insanlar her türden müzikle ilgilendikleri için, her tarz ekipmanda var adamların setup ında..Yalnız dikkat edersen hep dönüştürücülerle çalışıyorlar, bunlarda ses kartı kullanmıyor...Hemen her büyük stüdyoda olduğu gibi bunlarda da standart ekipman Avalon AD2022 ve Ns10m..Bu ikisi hiç değişmiyor..[/QUOTE]

Hocam ns10m'leri arkadaş aldı bikaç ay önce, tam da o sırada il dışındaydım gelip denemek için heyecanlanırken bi de baktım mixcube'lerle takas etmiş biriyle :) soundunu çok merak ediyorum, hi-end stduyolarda hep standart olarak envaneterde yerini alıyor bryston amfi ile birlikte. Ben de bir çift mixcube mü yoksa ns10m mi alsam kararsızım ana monitörlerimin yanına, yani baştan sona ns10la mix yapılmaz ama son dinlemede çok önemli rolleri var.

“Proje Paylaşımları” sayfasına dön