Cubase AI/LE 6 (Dağıtımı Yasal Versiyon)

metaltrrocker
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen metaltrrocker »

ben yazilari goremeyince lisans girme kismindaki ikonu yazilim guncelleme ikonu sanmistim:)
sizin resimlerde lisans gitme icin oldugunu anlayinca caktim:)

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

emreoral
Yeni Üye
Yeni Üye
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen emreoral »

bunda eliencer sıkıntılı çok. ben ***** cubase 5 kulanıyorum cubase 7 elements kurmuştum sonra cubase 5 kullanmak istediğimde eliencer istedi sırf bu yüzden uğraşmak istemiyorum cubase 6 yıda dağıtıyorsa kursammı diyede düşünmüyor değilim :)

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

Yahu arkadaşlar bu sürümde mixer'i büyütemiyor muyuz? Sadece fader kısmı mı görünüyor ve kullanılabiliyor?

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Vbaran;19552]Yahu arkadaşlar bu sürümde mixer'i büyütemiyor muyuz? Sadece fader kısmı mı görünüyor ve kullanılabiliyor?[/QUOTE]

channel strip panelli mixer arayüzü 7. sürümden itibaren var. Elements 7'yi deneyebilirsiniz.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

[QUOTE=ugur86;19553]channel strip panelli mixer arayüzü 7. sürümden itibaren var. Elements 7'yi deneyebilirsiniz.[/QUOTE]

Upgrade oluyor mu? Bunu yeni kurdum da regist.. falan uğraştım baştan silmeyeyim.
Cubaseden uzak kalalı da çok olmuş yahu :D

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Vbaran;19554]Upgrade oluyor mu? Bunu yeni kurdum da regist.. falan uğraştım baştan silmeyeyim.
Cubaseden uzak kalalı da çok olmuş yahu :D[/QUOTE]

AI/LE sürümleri 7 ile birlikte herkese açık olmaktan çıkarıldı sadece steinberg'in kendi üretimi kartlarla verilmeye başlandı. element 7 6'ya göre elbette daha iyi. Chord track ve full mixer mevcut. Efekt plugin veya vst olarak çok şey beklemeyin malum kısıtlı versiyon zaten.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

[QUOTE=ugur86;19557]AI/LE sürümleri 7 ile birlikte herkese açık olmaktan çıkarıldı sadece steinberg'in kendi üretimi kartlarla verilmeye başlandı. element 7 6'ya göre elbette daha iyi. Chord track ve full mixer mevcut. Efekt plugin veya vst olarak çok şey beklemeyin malum kısıtlı versiyon zaten.[/QUOTE]

O zaman Studio One'a devam :)
Teşekkür ettim.

hendrix_jim
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen hendrix_jim »

Selamlar ,

Ben dün ilgili programı kurdum , açılışta bana register yada 30 günlük deneme seçeneği verildi , programı açtık ve help kısmında upgrade cubase 6 AI seçtim daha önceden açmış olduğum steinberg hesabıma giriş yaptım ve aşağıdaki ilgili menuler geldi programın 8 e upgrade edilmesi için 160 TL istiyor bu şekilde ilerleyen varmı arkadaşlar siteden normal 8 almaya çalıştığımızda 320 TL istiyor.

Resim

Resim

Resim

Teşekkürler.

Saygılar!
-----------------------------
Cubase 5 + Focusrite 2i2
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[MENTION=2917]hendrix_jim[/MENTION], Cubase Elements 8 konusunda zaten deneme süresinin nasıl aşıldığını anlatmıştık. Bu şekilde kurmanıza gerek yok ki...

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

Para verip cubase alacaksanız artist ya da elements sürümlerini değil direk pro versiyonunu alın, öbür türlü hep bi kısıtlanmışlık hissi oluyor.

hendrix_jim
Yeni Üye
Yeni Üye

Selamlar ,

Valla lisanslı olsun benim olsun derdindeyim birazcık 160TL ye alabiliyorsam daha sonra upgrade fırsat yada kampanyalarından da yararlanabilirim.

Saygılar!
Cubase 5 + Focusrite 2i2
ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen ermanturkoz »

Arkadaşlar konusu açılmışken sormak istedim..Ben de e licencer programı açılıyor ancak hiçbir yazı vs görünmüyor ve ben doğal olarak seçim yapıp cubase programımı aktive edemiyorum..E licencer ı tekrar tekrar sildim kurdum yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum..Var mı bu sıkıntıyı yaşayan başka bir arkadaşım?

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=ermanturkoz;38076]Arkadaşlar konusu açılmışken sormak istedim..Ben de e licencer programı açılıyor ancak hiçbir yazı vs görünmüyor ve ben doğal olarak seçim yapıp cubase programımı aktive edemiyorum..E licencer ı tekrar tekrar sildim kurdum yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum..Var mı bu sıkıntıyı yaşayan başka bir arkadaşım?[/QUOTE]

Dil ayarlarından kaynaklı bir sorun oluyordu. Daha önce bahsedilmişti forumda. Bilgisayarın dilini İngilizce yapıp dener misin hocam? Ya da örnek ekran görüntülerinden ezbere yazabilirsin :)

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
hendrix_jim
Yeni Üye
Yeni Üye

Bu lisanslı eklemek için illaki hardware olması mı gerkeiyo cubase'in desteklediği?

Saygılar!
Cubase 5 + Focusrite 2i2
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=hendrix_jim;38088]Bu lisanslı eklemek için illaki hardware olması mı gerkeiyo cubase'in desteklediği?[/QUOTE]

Gerek yok, çünkü ai-le 6 sürümünde cihaz seri numarası değil, bilgisayarınıza kurduğunuz elicenser'ın seri numarası soruluyor, le7-le8'den sonra steinberg ve anlaşmalı diğer hardware donanımlara seri numarası verilmeye başlandı, ama bu defa de elements 8'in trial uzatma yöntemi baş gösterdi :)

üstte sorulan diğer soru için, bilgisayarınızın dil ayarlarını komple ingilizce yapın, lisans işlemlerinden sonra tekrar türkçe'ye dönüp kullanabilirsiniz, cubase'in kabahati yok framework kaynaklı bir bug bu.

“Cubase-Nuendo” sayfasına dön