My Home Studio

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

My Home Studio

Mesaj gönderen ugur86 »

Merhaba arkadaşlar, sonunda sipariş ettiğim monitör sehpalarım geldi ve düzensizlikten kurtuldum, geç oldu biraz ama yine de merhaba diyelim...Arka kısımda kalan duvara henüz akustik düzenleme yapmadım, amacım hem tablo gibi görünüm hem de panel gibi yalıtım sağlayacak bir çözüme gitmek, araştırmaya devam ediyorum, arkadaşımla ortak JBL'in akustik konfigürasyon kit'ini almayı düşünüyoruz onunla da daha sağlıklı adımlar atılabilir, her konuda önerileriniz ve eleştirileriniz benim için çok değerlidir...
Ekipman Listesi;
RME Babyface
Rode NT2a
Rode NT5 stereo set
JBL LSR 308 Referans Monitör
Lenovo z500 PC (i5 / 120 gb SSD) + Steinberg Cubase 5
Avid ***studio
AKG K77 + Pioneer SE-MJ51
[img][img]http://i.hizliresim.com/Klpakl.jpg[/img][/img]
[img][img]http://i.hizliresim.com/xGN856.jpg[/img][/img]

En son ugur86 tarafından 25 Şub 2014, 22:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen gitarist1975 »

çok güzel dostum sistem gayet iyi dediğin gibi birde akustik düzenleme yaparsan tadından yenmez :) ev için gayet iyi...

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen al2 »

Güzel günlerde kullanmanız dileği ile güzel görünüyor..

http://soundcloud.com/al2yxl
Kara Deryalarda Bir Fenersin

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

My Home Studio

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

herşey çok güzel, güle güle kullan dostum...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen ugur86 »

Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, dediğim gibi tek eksiğim arka plan için hem güzel görünüm hem de akustik düzenleme sağlayacak bir çözüm bulmak... En kötü ihtimalle kendim özel kumaş alıp çerçeve içerisine cam yünü vs. kullanarak yapabilirim...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Nuriev
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen Nuriev »

Cok guzel home studyonun tepeye geldigi nokta :)

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Nuriev;12501]Cok guzel home studyonun tepeye geldigi nokta :)[/QUOTE]

Daha tam tepeleyemedik ama o yolda ilerliyoruz dostum, bu arada foruma hoşgeldin :)

Nuriev
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen Nuriev »

[QUOTE=ugur86;12507]Daha tam tepeleyemedik ama o yolda ilerliyoruz dostum, bu arada foruma hoşgeldin :)[/QUOTE]

Hoş bulduk forum cok güzel cok beğendım. studyon en hayırlısı neyse o olsun yalıtım eksik sadece mikrofon icin sE Reflectin filter alsancok guzel ve şık dururdu ve duğarı yalıtım gercekten cok beğendım nazarım değmez inşallah :)

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen ugur86 »

Arka duvar için hala çözüm arayışındayım dostum akustik tablolar üreten birkaç firma ile görüştüm bakalım fiyat çıkaracaklar ona göre tercihimi yapıcam. Mesele hem yalıtım hem görünüm :)

Nuriev
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen Nuriev »

[QUOTE=ugur86;12522]Arka duvar için hala çözüm arayışındayım dostum akustik tablolar üreten birkaç firma ile görüştüm bakalım fiyat çıkaracaklar ona göre tercihimi yapıcam. Mesele hem yalıtım hem görünüm :)[/QUOTE]

Ayni kafadayiz yalitim onemsemek lazim ben mesela londolara bakiyorum ama hic şık değıller :)

Nuriev
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen Nuriev »

[QUOTE=ugur86;12522]Arka duvar için hala çözüm arayışındayım dostum akustik tablolar üreten birkaç firma ile görüştüm bakalım fiyat çıkaracaklar ona göre tercihimi yapıcam. Mesele hem yalıtım hem görünüm :)[/QUOTE]

Dostum sana ozelden msj atamiyorum mesaj kutusu dolu diyor silemen gerek mesaj kutunu saygilar :)

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

My Home Studio

Mesaj gönderen Bestematik »

Uğur hocam hep soracağım deyip unutuyorum, yine aklıma geldi..Masanın üstünde kulaklığı koyduğun o plastik dalgayı nereden aldın..Geçen mediamarkt a gittim kulaklıkların altında onlardan vardı..Adama bunlardan satıyormusunuz dedim yok dedi..Israr ettim birini bana satın diye :)..Vermediler..Hiçbir yerde de rastlamadım..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;19023]Uğur hocam hep soracağım deyip unutuyorum, yine aklıma geldi..Masanın üstünde kulaklığı koyduğun o plastik dalgayı nereden aldın..Geçen mediamarkt a gittim kulaklıkların altında onlardan vardı..Adama bunlardan satıyormusunuz dedim yok dedi..Israr ettim birini bana satın diye :)..Vermediler..Hiçbir yerde de rastlamadım..[/QUOTE]

Berk hocam sorma, aynı sıkıntıyı ben de yaşadım, mediamarkt'ın şube müdürüyle dahi görüştüm, imkanı yok satmadılar. Nereden aldığınızı söyleyin ben de sipariş vereyim dedim, merkezden geliyor bilmiyoruz dediler. Neyse siteleri dolaşırken bir firmaya denk geldim mediamarkt'a ürün veriyoruz falan yazmışlar. Anında arayıp yapıştırdım siparişi. 35 tl gibi bi rakamdı yanlış hatırlamıyorsam. Çok şık ve kullanışlı bir şey. Flexi kulaklık taşıyıcı stand olarak geçiyor. Firmanın adresini ve diğer bilgilerini yazıyorum:

"HMK SATIŞ DESTEKLEME ÜRÜNLERİ İML. İTH. İHR. SAN. VE TİC.A. Ş
Ortaköy Ambarlıdere Yolu No:6
Lotus AVM Kat:-1 Beşiktaş
Ortaköy / İSTANBUL
Tel : 0212 233 94 65
Faks : 0212 233 24 29"
Vergi Dairesi: Beşiktaş
Vergi No : 463 048 7216

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

My Home Studio

Mesaj gönderen Bestematik »

Sağolasın Uğur hocam..Bu iyi oldu..Nefret ediyorum elimin altında, sağda solda birşeyler dolaşmasından..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
MoNoTeist
Müdavim Üye
Müdavim Üye

My Home Studio

Mesaj gönderen MoNoTeist »

[QUOTE=Xtansion;19026]Sağolasın Uğur hocam..Bu iyi oldu..Nefret ediyorum elimin altında, sağda solda birşeyler dolaşmasından..[/QUOTE]

Ugur Hocamin verdigi firma bilgileri ile ben de bir arama yaptim. Sitelerinde de bilgiler mevcut. Hatta bir PDF dosyasinda "Istege gore farkli boyutlarda uretim yapilabilir" yaziyor ama 1 tane icin sanirim yapmazlar oyle bir uretim :) Yine de sormak lazim.

http://www.hmkas.com/uploads/Hmk_Katalog_tr.pdf#page=168

Hatta studyosunda yer darligi problemi yasayanlar icin "Ilan Tasiyici" adindaki urun de nota sehpasi yerine kullanilabilir.

[align=center]İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe[/align]

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön