Kontakt Library Serisi

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kontakt Library Serisi

Mesaj gönderen Bestematik »

Evet arkadaşlar bugünden itibaren bu başlıkta Kontakt üzerinde çalışan library tanıtımları yapacağım..Library lerin incelenen sitelerde aldığı puanları, inceleme videosunu paylaşacağım. İnceleme sonunda da o library hakkında kendi fikirlerimi yazacağım. Bu yüzden seçtiğim library lerin kendi kullandıklarım olmasınada özen göstereceğim..

[align=center]SAMPLE LOGIC - MORPHESTRA

Üretici Firma : Sample Logic
Library : Morphestra
Web Adresi : Morphestra Generations | Sample Logic
Ürün Fiyatı : 599 USD

Tanıtım Videosu

[video=youtube;LTfe_1qlP1U]http://www.youtube.com/watch?v=LTfe_1qlP1U[/video]

Multi Out - Çok kanallı çalışma ( Öğretici ) Video

[video=youtube;zNjT1xW8jmw]http://www.youtube.com/watch?v=zNjT1xW8jmw[/video][/align]

[align=center]Sounds And Gear İnceleme videosu[/align]

[align=center][video=youtube;QIYPkLIquVE]http://www.youtube.com/watch?v=QIYPkLIquVE[/video]

Sounds And Gear Puan : 5 / 5
Music Radar Puanı : 4.5 / 5

Kişisel Fikrim

Genelde kontakt library ile çok fazla uğraşamam, çünkü elimde 300 den fazla library var. Ama ilk defa bir library ile bu kadar uğraştığımı farkettim. Hemen hemen tüm nki lere tek tek tıklayıp inceledim.
Morphestra bana göre sadece bir library değil..Morphestra dev bir orkestra..İnanılmaz sesler,inanılmaz örneklemeler, inanılmaz güzel loop lar var. Her ne kadar incelemelerde film müzikleri, oyun müzikleri gibi işler için çok kullanışlı densede, ben hemen her yaptığım işte Morphestra dan faydalanıyorum. Şarkının içinde 3-5 saniyelik bir kısmında da olsa Morphestra kullanıyorum.
Kütüphanede envai çeşit ses var. Percussionlar, gitarlar, yaylılar, üflemeliler, vurmalılar, looplar..Herşey mevcut. Arpeggiator kısmı çok dehşet..Müthiş kullanışlı..Çok rahat bir biçimde kendi arpejlerinizi üretebiliyorsunuz. Reverb, delay, compressor vs sayesinde sesler üzerinde dilediğiniz gibi oynayabiliyorsunuz ve oldukça kaliteli bu kısım. Morphestra konusunda o kadar iddaalıyım ki, bir şarkıyı sadece bu library ile bitirebilirsiniz. Tabi bu her tarz müzik için geçerli değil.

Son söz : Morphestra benim için işlerimde vazgeçemediğim ender kontakt library lerden bir tanesi..Edinilmesini şiddetle tavsiye edeceğim ender kontak library lerden bir tanesi..

Şahsi Puanım : 10 / 10
[/align]

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Chris Hein Horns

[align=center]CHRIS HEIN HORNS

[CENTER]Resim[/align]

Web Adresi : CHH Overview
Ürün Fiyatı : 249 Euro

Tanıtım Videosu

[video=youtube;u-KhsvyzjAI]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... -KhsvyzjAI[/video][/CENTER]

[align=center]Sounds And Gear İnceleme videosu[/align]

[align=center][video=youtube;DRuRf9AE954]https://www.youtube.com/watch?v=DRuRf9AE954[/video]

Sounds And Gear Puan : 5 / 5
Music Radar Puanı : 4 / 5

KİŞİSEL FİKRİM

Kullandığım en iyi library lerden bir tanesi..Birkaç ufak eq ayarı ile canlıya yakın sonuçlar alınabiliyor..Alto Sax - Tenor Sax - Bariton Sax - Trumpet - Trombone - Clarinet - Tuba ve bunların çeşitli varyasyonlarını içeren bir library..Çok geniş bir data..Tüm enstrumanları multi olarak kullanabildiğiniz gibi, dilediğiniz solo olarakta kullanabiliyorsunuz. Mesela Sax - Trombone - Trumpet ve bunların çeşitli varyasyonlarından oluşan bir orkestradan istediğinizi mute yapıp kapatabiliyor, isterseniz yeni enstrumanlar ekleyebiliyorsunuz..Örneklemeler canlıya çok yakın. Gökçe nin Ne Yapardım Bilmem şarkısındaki üflemeli tonunun hemen hemen aynısını yaratabiliyorsunuz..Kullanımı çok basit..Hemen her kontakt library de olduğu gibi bunda da farklı çeşitlerde efektler vermeniz mümkün..8-10 farklı horns kullandım ama Chris Hein den aldığım tadı hiçbirisinden almadım..Şiddetle tavsiye ederim..

PUANIM : 9 / 10[/align]

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Kontakt Library Serisi

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bu iki kontakt kütüphanesini bende çok sık kullanırım, seçimler çok iyi, bir ekleme benden morphestra hangi yıl olduğunu hatırlamıyorum ama en iyi kütüphane seçilmişti.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Insusorro Pads

[align=center]INSUSURRO LTD - INSUSURRO PADS

Üretici Firma : Insusurro Ltd
Library : Insusurro Pad
Web Adresi : Insusurro Ltd | Pads
Ürün Fiyatı : 39 USD

Resim

TANITIM VİDEOSU

[video=youtube;dM98oCLXxrs]http://www.youtube.com/watch?v=dM98oCLXxrs[/video]

SOUNDS AND GEAR İNCELEME VİDEOSU

[video=youtube;UGL9o2uhvAI]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... GL9o2uhvAI[/video]

Sounds And Gear Puanı : 4.5 / 5

KİŞİSEL FİKRİM

39 usd lik fiyatı ile çok çok iyi bir iş başaran bir library...Pad kullanımı için başka bir program aramaya ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum..Toplamda 500 civarı pad sample var içerisinde..6 bölüme ayrılmış..
Atmospheric Pads
Big Pads
Dark Pads
Dreamy Pads
General Pads
Gentle Pads
Her bölümde 70 ila 100 arası farklı pad ler var..Pad ler çift katmanlı olarak tasarlanmış, bu katmanları kontrol etmeniz içinde layer 1 ve layer 2 volume switchleri koyulmuş..Sadece bunlarla oynayarak bile bir pad in sound unu bambaşka bir hale getirebiliyorsunuz.
Envelops - Fx - Filter bölümleri oldukça kullanışlı ve basit tasarlanmış. Reverb - Chorus - Delay gibi durumlar ise tek bir ekrandan yönetilebiliyor..Oldukça etkileyici ve analog bir sound a sahip..Aslında bakmayın 500 civarı sample olduğuna..Üzerinde ufak tefek oynamalarla çok farklı sesleri kendiniz yaratabiliyorsunuz. Kesinlikle müzik yapan her arkadaşın arşivinde bulunması gereken bir library..Olmazsa olmazlarımdan oldu..

Şahsi Puanım : 8.5 / 10[/align]

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Kontakt Library Serisi

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

faydalı bir konu olduğunu düşünüyorm, sabitliyorum.teşekkürler...

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kirk Hunter Yaylılar

[align=center]KIRK HUNTER STUDIOS - STRINGS

Resim Resim

Resim Resim

Üretici Firma : Kirk Hunter Studios
Library : Concert Strings 2 - Pop Rock Strings - Solo Strings - Diamond Orchestra String Combination - Diamond Orchestra Violin, Viola, Cello Complete
Web Adresi : Kirk Hunter Studios
Ürün Fiyatı : ??? USD

**Bugün tek bir ürünü değilde bir firmanın ürün gamından kısaca bahsedeceğim..Bu yüzden fiyat ve tek bir library ismi vermedim

Tanıtım Videosu

[video=youtube;scd7BZiEyUQ]http://www.youtube.com/watch?v=scd7BZiEyUQ[/video]

[video=youtube;Vsa4rzio8SU]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... sa4rzio8SU[/video]

SOUNDS AND GEAR PUANI : 5 / 5

KİŞİSEL FİKRİM

Adamlar yapmış..Helal olsun diyorum..Elimdeki LASS 2 - Session Strings - Action Strings i kaldırıp atmama neden olan firma..Yaylı deyince bu firmadan başkası gelmez artık aklıma..Concert Strings - Pop Rock Strings - Diamond Serisi - Solo Strings...Tamamını mutlaka ama mutlaka edinmenizi müzikal kaliteniz açısından şiddetle tavsiye ediyorum..Bu kadarmı güzel olur bir kütüphane, hala şaşkınlık içerisindeyim. Sound o kadar analog ve o kadar gerçeğe yakın geliyor ki, evlilik yıldönümümüz için kemanla yazdığım 5 dakikalık bir partisyonu romantik bir yemek yerken dinlediğimizde sanki gerçekten yanıbaşımızda kemancı var zannettik :)..
Kütüphanede 10 Player - 6 Player - 4 Player - Solo Player gibi bir durum söz konusu..Yani mesela cello yu 10 kişilik bir orkestra ya çaldırabilirsiniz veya 6 kişilik veya tek kişilik solo biçimde çaldırabilirsiniz..Bunun dışında Gündem vari bir grup yaylı olayı düşünüyorsanız 5 Violin - 1 Viola - 1 Cello - 1 Contrabass şeklinde bir yaylı grubu kurup bu ihtiyacınızı halledebilirsiniz. LASS 2 ve Session String genelde batı müziği tarzında kütüphanaler ama Kirk Hunter ı kesinlikle Türk müziğinin her makamında rahatlıkla kullanabilirsiniz..Sound lar türk müziğine oldukça yatkın. Pop Rock Strings kütüphanesini Rock ve pop müziklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yani sadece isim olarak değil gerçekten rock müziğe pop müziğe uygun tonlar yakalamış adamlar..
Kirk Hunter yaylı konusunda asla vazgeçemeyeceğiniz bir kütüphane olacaktır..Aslında yazacak çok şey var kütüphanenin detaylarındai yani legatolar, tremolalar vs vs hepsini ayrı ayrı ayarları falan var..Ama bu başlıktaki amaç daha çok kısa inceleme durumu olduğu için detaylara girmiyorum..
Son söz : Bizim müziğimizde olmazsa olmaz yaylı enstrumanlar konusunda Kirk Hunter dan başka hiçbir yazılıma ihtiyaç duymayacaksınız..

Puanım : 10 / *10 ( Yıldızlı 10 :) )[/align]

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kontakt Library Serisi

Mesaj gönderen gitarist1975 »

çok güzel paylaşımlar bilmediğim vst leri tanımış oluyorum çok teşekkür ederim......

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Neo-Soul ***s 3X

[align=center]NEO - SOUL K.EYS 3X

Resim

Üretici Firma : Neo-Soul k.eys
Library : Neo-Soul k.eys 3X
Web Adresi : [url]http://neosoul***s.com/[/url]
Ürün Fiyatı : 150 USD

Demo Video

[video=youtube;rwvzh9-ECOs]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wvzh9-ECOs[/video]

[video=vimeo;47532379]http://vimeo.com/47532379[/video]

SOUNDS AND GEAR PUANI : 5 / 5

KİŞİSEL FİKRİM

Neo-Soul k.eys 3x bir Electro Piano kütüphanesi..Piyasada görmeye alışkın değiliz aslında bu tür bir kütüphaneyi..Genelde Piano kütüphanesi şeklinde bir genelleme var. Ama firma sadece Electro Piano olarak bir kütüphane yapmış ve de çok iyi yapmış..Kütüphanede Farklı E.Piano örneklemeleri var. Nord Stage - Yamaha EX5 vs vs.. Phaser - Delay - Chorus - Distortion gibi durumlar elinizin altında. Çok kolay müdahale edip basit birkaç ayarla farklı tonlar elde edebiliyorsunuz. Bunun dışında 15 civarı amfi modellemeleri eklenmiş. Bu amfileri değiştirdiğinizde piano tonuna doğrudan etki ediyor. Amfi modellemeleri dışında tona bir başka switch ile daha müdahale edebiliyorsunuz. Bu bazı enstrumanların örneklemelerinde Tube Set - Orginal gibi bir isimle bazılarında Mono - Butter gibi bir isimle bulunuyor. Bass ve Treble olarak 2 volume çubuğu var..Bunlar dışından Intensity, Speed gibi volume potansları mevcut. Yani kısaca zaten baya geniş olan kütüphaneyi, bu sayede çok daha geniş hale getirebiliyorsunuz. Bana göre E.Piano ihtiyacınızın tamamını sorunsuz bir şekilde ve çok analog tonlarla halledebileceğiniz mükemmel, kullanımı kolay bir kütüphane olmuş..Çok beğendim..Şiddetle tavsiye ederim..

ŞAHSİ PUANIM : 9 / 10[/align]

En son Bestematik tarafından 22 Şub 2014, 10:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Fazioli Concert Grand

[align=center]IMPERFECT SAMPLE - FAZIOLI EBONY CONCERT GRAND

Resim

Üretici Firma : Imperfect Sample
Library : Fazioli Ebony Concert Grand
Web Adresi : Imperfect Samples ® - Fazioli Concert Grand Sampled Piano for PC & Mac (VST | AU | Kontakt | EXS24)
Ürün Fiyatı : 450 USD

Tanıtım Videosu

[video=youtube;eiGLkzoYJj0]http://www.youtube.com/watch?v=eiGLkzoYJj0[/video]

SOS PUANI : 4.5 / 5

KİŞİSEL FİKRİM

Hani yabancılar çok beğendikleri bir durum için şu ifadeyi kullanır..AMAZING...Evet harbiden de amazing yani :))..Hayranlık uyandırıcı, hayret verici, hatta bağımlılık yaratıcı..Abartmıyorum arkadaşlar..Piano müziklerimizin olmazsa olmazlarındandır. Doğru ve en iyi piano tonunu bulmak için her zaman araştırırız. Neler denemedik ki..Giant, concert grand, ez***s, the grand vs vs..Sadece benim denediğim en az 30 adet piano vsti vardır. Bazen eh işte dediklerim olmuştur..Paraya kıyıp gerçek piano almak veya gidip Nord Stage almak gibi durumlarda söz konusu olabiliyor doğru piano sesi için..Bütün bunlar Imperfect Sample firmasının, Fazioli Ebony Concert Grand pianosunu görene kadardı..Evet işte aradığınız bu..Hani piano çalarken garip bir his vardır, tam ifade edemiyorum, yüreğinize vurur, tokmak gibi bir ses..İşte bu hissi bu kütüphaneyi kullanırken yaşayacaksınız..Benim kötü M-Audio midi klavyem sanki önümde bir Fazioli veya Steinway@Sons olmuştu.İlk kullandığımda o kadar ***if aldım ki, projeyi falan bıraktım yaklaşık 1 saat öyle savruk savruk armanoilerle tuşelerde gezindim..Şimdiye kadar bu hissiyatı sadece gerçek bir pianodan almıştım..Kütüphane 4 bölüme ayrılmış ama bana sadece 1 bölümü yetti. Hatta o bir bölümden sadece Multi yazan bir nki var..İşte odur kullanacağınız..Başka hiçbirine gerek yok.Hemen hemen hiç bir ayar yok üstünde..P1 Player - P2 Inside - P3 Room şeklinde 3 bölüm ve bu bölümlerde 1 er adet volume ve 1 er adet release potansları var..Ben en iyi tonu P1 Player Volume potansını 6.5 - P2 Inside Potansını 0 - P3 Room potansını 5.6 ya getirerek aldım..Bir daha elime başka piano vst si sürmedim bile..Hala her akşam en az 15 dakika oturur başına öyle gezinirim sanal steinway ( m-audio midi klavye :) ) imin tuşelerinde..Arkadaşlar bazen bir durumun ne kadar iyi olduğunu, veya birşeyin gerçekçiliğini kelimelerle ifade edemezsiniz..Ancak bizzat şahit olmanız gerekir..İşte bu kütüphanede onlardan biri..Bence gerçek bir piano..Başka söyleyecek bir şey yok yani..

PUANIM : 10 / 10 ( Milyonlarca on..)[/align]

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kontakt Library Serisi

Arkadaşamızın fikirlerine ve görüşlerine tamamen katılıyorum, buda benim hastası olduğum iki piano ,
Birincisi Kontakt kütüphanesi
SampleTekk
İkincisi ise yeni çıkan bir Elektronik piano vst.si
https://www.applied-acoustics.com/loung ... /overview/

Bu firmanın birde chromaphone isimli çoook güzel bir vst.si var bahsetmeden geçemeyeceğim.

https://www.applied-acoustics.com/chromaphone/overview/

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kontakt Library Serisi

Merakla beklenen iki library an itibarı ile nete düşmüştür arkadaşlar

Colours Orchestrator
Acou6tics

Yarına inceler pazar günü burada paylaşırım..

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kontakt Library Serisi

Ben inceledim bile, açıkcası kötü değiller, fakat heyacanlandiracak kadar üst düzey değil ikiside bence.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Kontakt Library Serisi

[QUOTE=Tanerongunyzb;13381]Ben inceledim bile, açıkcası kötü değiller, fakat heyacanlandiracak kadar üst düzey değil ikiside bence.[/QUOTE]

Aslında ben daha çok Acou6tics yı merak ediyorum. Malum şöyle adam gibi bir gitar vst si bulamadım. Ben ancak akşam bakabileceğim..Bu arada Acou6tics da strummer var mı ?..Hazır preset lar falan

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kontakt Library Serisi

Sadece ses var, ilave bir kütüphanesi yok maalesef, bu arada İlya efimov acustic guitar strum güncellenmiş, bilginiz olsun.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Outout by Signal

[align=center]OUTPUT BY SIGNAL

Evet arkadaşlar bugün değişik bir kontakt kütüphanesi keşfettim..Yaklaşık 30 GB büyüklüğünde..Bu bir synth kütüphanesi..Yanlız bu bölümde incelemeye değer görülern farklı yanları var kendisini diğer synth lerden ayıran..

Farklı bir mantıkla çalışıyor..Örneğin arpeggiator preset ını seçtiğinizde önünüze açılan listeden herhangi bir sesi seçiyorsunuz..Klavyeden çalmaya başladığınızda bir ses içinde iki farklı arpej attığını görüyorsunuz..Bir tanesini sola diğeri sağa panlanmış..Bazı seslerde ikiside ortadan geliyor..
Ayrıca bu ses üzerinde de yine presetlar var..Mesela solda bir piano ya arpej atıyorken sağda bir gitara veya herhangi bir başka enstrumana attırabilirsiniz..
bunun dışında hazır gelen yüzlerce farklı arpej seçeneği var..
Arpeggiator haricinde çok farklı synth sesleri mevcut..Hem hareketli hemde düşük tempolu şarkılar için farklı farklı çeşitte bankalar var..

Çok fazla incelemedim daha yeni bulduğum için ama getirdiği farklılıklarla kendini diğer synth lerden çok rahat ayırdığını söylemeliyim..Birçok otorite tarafından çok beğenilmiş..

Bu alanda çok farklı ve beğendiğim kontakt kütüphanelerini paylaşıyorum..Bu Signal de onlardan biri...

Puanım : 5 / 5[/align]

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

“Instruments Plug-Ins Tanıtımları” sayfasına dön