Studio Vengi

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Studio Vengi

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=vengi;12251]Resim

yeni hali nasıl sizce ?[/QUOTE]

monitör pozisyonları uygun değil, siz rahat edebiliyor musunuz bu şekilde?

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Studio Vengi

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

Benim bir kaç ufak tefek önerim olacak.

Kayıt ve kontrol odasında tavanda kullanılan beyaz malzemeler sanırım diffuser panel? Böyle bir yola gitmek yerine en azından tavana bir veya iki tane ve bir kaç tane de yan duvarlarda diffuser panel kullanarak kayıtta ya da dinlemede oluşacak küçük ama gözden kaçan problemler giderilebilir. Ayrıca köşeleri de bass trap kullanarak kırmak daha mantıklı olacaktır. Gördüğüm kadarıyla iki oda da çok geniş odalar değil.

ChordSolo da demiş, hoparlör pozisyonları düzgün bir dinleme için hiç uygun değil. En azından Auralex - SpeakerDudes HD | BL Müzik | Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler böyle bir ürün kullanarak hem masadan oluşacak titreşimleri önleyip hem de kulak hizanıza getirme imkanınız olabilir.

İyi çalışmalar, bol kazançlar...

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
vengi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Studio Vengi

Mesaj gönderen vengi »

Monitörleri ayaklık vasıtasıyla yukarı kaldırmayı planlıyordum

Monitördeki titreşimi engellemek adına da monitor altina yumurta sungrer kullansam oda isimi gorur heralda

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Studio Vengi

Mesaj gönderen Bestematik »

Oda konusunda birşey danışmak istiyorum..Sanırım odanın tamamını süngerle kaplamışsınız. Bu duyum açısından bir problem yaratıyormu..Yani tizleri sağlıklı duyabiliyormusunuz bu şekilde..Bir ara benim böyle bir girişimim olmuştu..Sonra söktüm, tizler çok sağlıksız geldi kulağıma..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Studio Vengi

[QUOTE=Xtansion;12297]Oda konusunda birşey danışmak istiyorum..Sanırım odanın tamamını süngerle kaplamışsınız. Bu duyum açısından bir problem yaratıyormu..Yani tizleri sağlıklı duyabiliyormusunuz bu şekilde..Bir ara benim böyle bir girişimim olmuştu..Sonra söktüm, tizler çok sağlıksız geldi kulağıma..[/QUOTE]

Çınlamalar daha da belirgin hale geliyor ve kayıt için sağlıksız bir ortam oluşuyor.

vengi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Studio Vengi

Mesaj gönderen vengi »

şuan için çınlamalar la ilgili herhangi bir problem yaşamadım .. akustik iyi gözüküyor kayıtlarda temiz ses kaydı almaktayım

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Studio Vengi

Bende bir zamanlar bütün odayı süngerle kaplamak gibi bir olaya girişip, çınlamalar nedeniyle geri döndüm. Şuan ki durum sizin yapmak istediklerinizle doğru orantılıysa tamamdır.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Studio Vengi

Mesaj gönderen ugur86 »

Monitörlerinizin pozisyonunu mutlaka değiştirin bu şekilde doğru bir duyum alamazsınız...Bu konuya mutlaka göz atın öncesinde;
http://www.cubasetr.net/home-studio-don ... esimi.html

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

vengi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Studio Vengi

Mesaj gönderen vengi »

studio Venginin yeni halinin resimlerini ekledim İstanbuldaki buluşma tarihinde ensturmanlarınızla stüdyoma gelebilirsiniz :)

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Studio Vengi

Mesaj gönderen ugur86 »

Dostum bi ara ART'nin lambalarını sipariş edelim, bir de mikrofonun kablosunu o şekilde gerdirme zarar görebilir :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Studio Vengi

Mesaj gönderen gitarist1975 »

[QUOTE=vengi;16634]studio Venginin yeni halinin resimlerini ekledim İstanbuldaki buluşma tarihinde ensturmanlarınızla stüdyoma gelebilirsiniz :)[/QUOTE]

stüdyo hangi semtte ?

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
vengi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Studio Vengi

Mesaj gönderen vengi »

[QUOTE=gitarist1975;16636]stüdyo hangi semtte ?[/QUOTE]

Üsküdar / çengelköy de

vengi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Studio Vengi

Mesaj gönderen vengi »

Resim

sanırım böyle daha iyi oldu :) cuk diye oturdu :D

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Studio Vengi

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Güle güle kullan dostum.

vengi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Studio Vengi

Mesaj gönderen vengi »

teşekkürler [MENTION=8]Tanerongunyzb[/MENTION] ne zaman geliyorsun stüdyoya ben müsaitim bu aralar ...

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön