Gibson FireBird X

DreamSongs
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Gibson FireBird X

Mesaj gönderen DreamSongs »

Bu ürün henüz çıktı.Kısaca ;

Üstündeki işlemciler sayesinde distorsiyon dahil bir çok efekte ulaşmak mümkün.Gövdedeki düğmeleri varyasyon yaptırarak 55 adet farklı tona sahip olabiliriz.Bilgisayarda hazırladığımız çeşitli efektleri USB ile gitara aktarmak mümkün.

Linkte İngilizce olarak ayrıntılı bilgi var.Ayrıca çok kapsamlı videolar var.

Resim

Resim

Gibson Guitar: Gibson Firebird X

En son DreamSongs tarafından 19 Haz 2012, 23:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

[align=center][SIGPIC][/SIGPIC][/align]

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Gibson FireBird X

Mesaj gönderen okidoz »

Başımıza daş yağacak!!! :)

Gibson hatırlıyorum da hep kendinden beklenmeyecek şeyleri yaptı, 2003 yada 4 te ilk standart gitarda midi gitarı yapmıştı, sonra robo gitar yapmıştı kendi kendini akort eden gitar ( bu modelede bu özelliği koymuş, sabit köprülü gitar olduğundan farklı farklı akort seçenekleri mevcut drop gibi,tabi bu özellik piezo manyetik sistemiyle daha net ve mümkün oldu artık).Ben gitarın kendi kendini akort etmesini çok güzel bulsamda asla tercih edeceğim bir özellik olarak görmüyorum, sanki güven vermiyor gibi, hem tuner'lar var gayet sorunsuz akort etmemizi sağlayan.İşin ilginci klasik ve vintage tarzdaki gibson markasına bu devrimsel teknolojiler pek yakışmıyor, ibanez yada jackson yapsa neyse.

Bir itiraf ben çocukken ve elektro gitar hayali kurduğum zamanlarda gitarların böyle olduğunu sanıyordum, yani anfiye takıyorsunuz ve tone düğmeleriyle o bütün sesleri çıkarabiliyor zannediyordum :).Geri kafalılık etmek istemem ama pek tutulacak bir şey olmadığını düşünüyorum bunun, çünkü combo ürünler isteği karşılayamaz her zaman, yani hem çamaşır makinesi hemde kurutma makinesi olan bir ürünün her iki işlevide profesyonel olarak tam manasıyla yapamaması gibi.İleri seviye kullanıcılar tercih etmeyecektir, zaten böyle bir ürün için akla ilk yeni amatör kullanıcılar akla geliyor fakat, hiç prosesör kullanmamış birinin bu gitarda efekt kullanmayı çözebileceğine inanmıyorum çünkü bir ekran yok önünüzde ve kolaya indirgemeye çalışarak azalttıkları tuş- düğme potans sayısı kullanım zorluğu olarak geri dönmüş bence.Yani yeni başlayanlar için sökmesi zor gibi.Bakalım gelecekte gitarlara daha ne özellikler eklenicek...

[align=center][video=youtube;447d8NXqztQ]http://www.youtube.com/watch?v=447d8NXq ... r_embedded#![/video][/align]

[align=center]Müzik[/align]

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Gibson FireBird X

Mesaj gönderen al2 »

Çok iyi pedalın kalitesini verebilirmi acaba merak ettim.

http://soundcloud.com/al2yxl
Kara Deryalarda Bir Fenersin

enym
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Gibson FireBird X

Mesaj gönderen enym »

Bu gitara "sanırım" bir araba parası veren kişi, el mecbur, her şeyini öğrenmek zorunda..
Eski günlerde bir gitar bir de Dinakort lambalı amfi, bir vibrato ayak switch i (o da opsiyoneldi), ara sıra çarpıla çarpıla çalardık..:)
Distorsiyon için amfiye döner, çömelirdik ki manyeto ile hoparlör distorsiyona girsin diye..

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Gibson FireBird X

Mesaj gönderen okidoz »

[QUOTE=enym;4612]Dinakort lambalı amfii ,ara sıra çarpıla çarpıla çalardık..:)
[/QUOTE]
Okurken tam bunu düşündüm, birde sonakort anfiler, anca çarpılan bilir öyle az buz değil
Değil mi Ertan abi.Bir ara bu anfilerden elime geçmişti oradan biliyorum, (hala pişmanım sattığıma) birde dahili kontrol kalemi olur üstlerinde :)

[align=center]Müzik[/align]

takamine

Gibson FireBird X

Mesaj gönderen takamine »

gibson ipin ucunu kaçırmış :)

keşanlı mustafa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Been thanked: 4 time

Gibson FireBird X

Mesaj gönderen keşanlı mustafa »

Gibson , Fender Roland firmasıyla gitarlarına aynı tarzda efekt pedalı ekleyince bence mecbur kaldı. Gerçi hangisi önce tanıttı hatırlıyamadım....

http://www.youtube.com/watch?v=G4Wv-bQKHDM

http://www.youtube.com/watch?v=E9XYQDtGdq0

En son keşanlı mustafa tarafından 07 May 2013, 05:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Gitar, Bas ve Telli Enstrumanlar Forumu” sayfasına dön