M-Audio Oxygen 61 Midi Klavye (Midi Slider arızası)

Bilgisayar&Müzik Donanımları ile ilgili Yaşadığınız Teknik Sorunları Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz

emreasik

M-Audio Oxygen 61 Midi Klavye (Midi Slider arızası)

Mesaj gönderen emreasik »

Yaklaşık 1 yıl önce Oxygen 61 midi klavye almıştım. 1-2 ay önce de üst sliderları arızalandı. Yani kafasına göre sinyal gönderiyordu o yüzden müzik programlarına bu sliderları atama yapamıyodum sürekli kafasına göre sinyal yolladığı için.

Herneyse ürünü aldığım yere götürdüm ordan İstanbul Compel teknik servisine yollandı. 15 gün sonra beni aradılar bu kullanıcı hatasıdır ürün garanti dışı 50 Euro tamir ücreti alırız dediler. Bende kabul etmedim geri yollayın dedim. Daha sonra klavyeyi kendim açtım 3 tane slider lehim yerlerinden kopmuş. O sliderları tamamen söktüm sinyal yollamasın diye ama hala dengesizce sinyal yolluyodu sadece arada duruyordu. O arada sırayla diğer tüm sliderları deneme fırsatı buldum hepsi sağlam ama yine arada sanki bir midi tuşuyla oynuyomuşum gibi sinyal yolluyor. Sorun sliderlardan değilse nereden kaynaklanıyor olabilir. Kendim tüm sliderları değiştirebilirim ama sorun başka gibi gözüküyor yardım ederseniz sevinirim.

“Donanım Sorunları” sayfasına dön