Orta seviye Org tavsiyeleri

Home Studio ve diğer donanımlar için kullanıcı tecrübe ve görüşleri...

alper.aydin

Orta seviye Org tavsiyeleri

Mesaj gönderen alper.aydin »

İyi günler dostlar.

Ben profesyonel olmamakla beraber hobi olarak org çalıyorum. Ortalama 2000 - 2500 TL bütçe ile alınabilecek en iyi 2.el org nedir sizce. Ben gözüme Roland BK 5 OR kestirdim ama tecrübe edinenlerden fikir almak daha iyi olur diye düşündüm.

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Re: Orta seviye Org tavsiyeleri

Mesaj gönderen tezcankoray »

Merhaba,

Ne tarz müzik yapmak istediğinizi belirtirseniz daha nokta atışı tavsiyeler gelecektir diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz Roland modeli oryantal "OR" modeli yanlış bilmiyorsam.

Saygılar,
Tezcan

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

alper.aydin yazdı: 17 Haz 2020, 23:08

İyi günler dostlar.

Ben profesyonel olmamakla beraber hobi olarak org çalıyorum. Ortalama 2000 - 2500 TL bütçe ile alınabilecek en iyi 2.el org nedir sizce. Ben gözüme Roland BK 5 OR kestirdim ama tecrübe edinenlerden fikir almak daha iyi olur diye düşündüm.

Merhaba,
Ne amaçla kullanacağınız önemli, bu nedenle daha açıklayıcı bilgi yazarsanız daha iyi yönlendiririz.
Ben yıllardır Yamaha serisi cihazlar kullanıyorum bu arada...

Ch.

keşanlı mustafa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Been thanked: 4 time

Mesaj gönderen keşanlı mustafa »

alper.aydin yazdı: 17 Haz 2020, 23:08

İyi günler dostlar.

Rolond GW8 in sesleri daha kalitelidir ama ritim yönünden Bk5 or daha iyidir. Yamaha A2000 i önerebilirim. 300-500 TL arasında Emo pack ile kullanırsanız Türk müziğinde çok iyi ses ve ritim sahibi olursunuz.

alper.aydin

Mesaj gönderen alper.aydin »

Teşekkür ederim herkese bugün Roland BK 5 OR modelini epey bir uyguna denk getirip satın aldım. Hissiyat ve kalite olarak hoşuma gitti. Daha önce çaldığım orglara göre epey profesyonel ve çözmem zaman alacak gibi.

Flash belleğe ups formatlı ses dosyalarını atıp onları orgda kullanmak istiyorum. Nasıl yapılacağını öğrendim fakat bu dosyalar için ücretsiz bir kaynak var mıdır ben hiç birşey bulamadım.

Bu arada Türk ritimleri oyun havası vs. tarzım değil. Daha çok yabancı popüler müzikler , dizi , film , oyun müzikleri türü şeyler çalıyorum. Bu tür şarkılara uygun sesler aramaktayım.

keşanlı mustafa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Been thanked: 4 time

Mesaj gönderen keşanlı mustafa »

Hayırlı olsun. BK5 Rolandın eski ritimlerini okur. Size batı ritimleri bulalım. Aletiniz dışarıdan sample denen farklı sesleri yükleyen model değil..Ancak üzerindeki seslerin editlenmiş halini bulmak lazım

“Kullanıcı Görüşleri ve İncelemeler” sayfasına dön