Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

-Sizin DAW programları ile yaptığınız demoları dinletebileceğiniz forum alanı,seve seve dinler ve yorumlarız...
Bu bölümde sadece digital kayıt programları ile yapılan demolar lütfen...
-Müzik kayıt teknolojilerini boşverip bizimle paylaşmak istediğiniz demoları da seve seve dinleriz...
Bu tip demolar "diğer demolar" bölümüne lütfen...

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Re: Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

Mesaj gönderen averen »

Cho®dSolo yazdı: 25 May 2020, 10:54

Hocam iyi bayramlar,
Youtube videolarını "url" kodunu kullanarak paylaşmanıza gerek yok, linki direkt mesaja yapıştırmanız kafi olacaktır.

https://www.muzikteknolojileri.net/view ... f=2&t=7001

Ch.

Alışkanlık sanırım, tamamdır Bahadır sağol kolay gelsin.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Hocam iyi bayramlar,
Youtube videolarını "url" kodunu kullanarak paylaşmanıza gerek yok, linki direkt mesaja yapıştırmanız kafi olacaktır.

Ch.

Selam Bahadır. Sana ve tüm forumdaşlarıma iyi bayramlar diliyorum.

Forum'da Youtube linki verme konusunu ben daha önce inceledim ve test ettim. Vardığım netice şu : Videonun Forum'da açılması ile ayrı bir sekmede ( yani direkt olarak Youtube üzerinden seyir etmede) açılması arasında , sound kalitesi olarak ayrı sekmede açma lehine bir fark ortaya çıkıyor. Zira Youtube zaten bir sıkıştırma yapıyor. Bunun üzerine eğer videoyu Forum'da açmayı tercih edersek , Forum da anladığım kadarıyla ilave bir sıkıştırmaya sebebiyet veriyor ve belirli ölçüde sound kayıpları ortaya çıkıyor. Dolayısıyla sound kaybını minimize etmek açısından en doğru yolun videonun ayrı bir sekmede açılmasının sağlanması olacağı neticesine ulaştım.

Daha önce ben bu tespitimi @averen Mustafa'ya söylemiş ve dediğim şekilde video asmasını tavsiye etmiştim. Kendisi de o günden beri bahsettiğim şekilde video asıyordu. Yani anlayacağın bu işte öyle bir ince detay var. Bilgin olsun.

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Mehmet Uzunosmanoğlu yazdı: 26 May 2020, 13:44

Hocam iyi bayramlar,

Ch.

Forum'da Youtube linki verme konusunu ben daha önce inceledim ve test ettim. Vardığım netice şu : Videonun Forum'da açılması ile ayrı bir sekmede ( yani direkt olarak Youtube üzerinden seyir etmede) açılması arasında , sound kalitesi olarak ayrı sekmede açma lehine bir fark ortaya çıkıyor. Zira Youtube zaten bir sıkıştırma yapıyor. Bunun üzerine eğer videoyu Forum'da açmayı tercih edersek , Forum da anladığım kadarıyla ilave bir sıkıştırmaya sebebiyet veriyor ve belirli ölçüde sound kayıpları ortaya çıkıyor. Dolayısıyla sound kaybını minimize etmek açısından en doğru yolun videonun ayrı bir sekmede açılmasının sağlanması olacağı neticesine ulaştım.

Daha önce ben bu tespitimi @averen Mustafa'ya söylemiş ve dediğim şekilde video asmasını tavsiye etmiştim. Kendisi de o günden beri bahsettiğim şekilde video asıyordu. Yani anlayacağın bu işte öyle bir ince detay var. Bilgin olsun.

Abi iyi bayramlar,
Bir dipnot da ben ekleyim o zaman...
Mesajda youtube u oynatırken, "youtube" yazısına tıklarsak youtube daki orjinal sayfa açılır.. ;)

Ch.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Cho®dSolo yazdı: 26 May 2020, 13:48
Mehmet Uzunosmanoğlu yazdı: 26 May 2020, 13:44

Hocam iyi bayramlar,

Ch.

Abi iyi bayramlar,
Bir dipnot da ben ekleyim o zaman...
Mesajda youtube u oynatırken, "youtube" yazısına tıklarsak youtube daki orjinal sayfa açılır.. ;)

Ch.

Evet o da ayrı bir trik. :) Neyse bu durumu bütün arkadaşların bilgisine sunmuş olduk bu vesile ile.

“Demo Laboratuarı” sayfasına dön