Bir nevi online orkestra

Bu bölümde Cubase,Nuendo v.b projelerinizin paylaşımı yapılacaktır...

BayHalt
Yeni Üye
Yeni Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 time

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen BayHalt »

Merhaba değerli forum üyeleri,

Biz eşimle birlikte pop eserleri üretiyoruz. Ben sözlerini yazıyorum, eşim uluslararası ödüllü piyanist o besteliyor ve seslendiriyor. Eğer ilgi duyarsanız oluşan eserlerin forum üyeleri tarafından aranjmanı ve gitar, elektro gitar, bas gitar, davul gibi enstrümanlarla çalınması ve kaydedilmesinden çok büyük onur duyarız.

Oluşan eserde emeği geçenlerin adlarıyla birlikte, sosyal medyada paylaşmak istiyoruz. Bir nevi online orkestra ve konser gibi...

Mümkün olup olmadığı hakkında görüşlerinizi bekliyoruz... Sevgilerimizle...

İlk etapta böyle bir proje gerçekleşirse " Felek " adlı eserimizi, sizlerle yeniden oluşturmak isteriz. Eseri paylaşıyorum...

[video=youtube_share;WoFKaDyqIH0]https://youtu.be/WoFKaDyqIH0[/video]
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=BayHalt;52524]Merhaba değerli forum üyeleri,

Biz eşimle birlikte pop eserleri üretiyoruz. Ben sözlerini yazıyorum, eşim uluslararası ödüllü piyanist o besteliyor ve seslendiriyor. Eğer ilgi duyarsanız oluşan eserlerin forum üyeleri tarafından aranjmanı ve gitar, elektro gitar, bas gitar, davul gibi enstrümanlarla çalınması ve kaydedilmesinden çok büyük onur duyarız.

Oluşan eserde emeği geçenlerin adlarıyla birlikte, sosyal medyada paylaşmak istiyoruz. Bir nevi online orkestra ve konser gibi...

Mümkün olup olmadığı hakkında görüşlerinizi bekliyoruz... Sevgilerimizle...

İlk etapta böyle bir proje gerçekleşirse " Felek " adlı eserimizi, sizlerle yeniden oluşturmak isteriz. Eseri paylaşıyorum...

[video=youtube_share;WoFKaDyqIH0]https://youtu.be/WoFKaDyqIH0[/video][/QUOTE]

Merhabalar,

Bu eserinizi dinlemiştim ilk paylaştığınızda ancak cevap yazmayı unutmuşum. Kusura bakmayın :(

Fikir çok güzel bence, keşke birileri bu güzel esere katılıp eşlik etse.

Ancak kişisel tecrübelerimin üzerine konuşacak olursam; genelde ortaya böyle bir fikir atıldığında kimse sahiplenmiyor, konu öyle ortada kalıyor. O yüzden kişilerle birebir olarak özel mesajla irtibata geçerseniz daha hızlı sonuca ulaşırsınız. Örneğin elektro gitar kaydı paylaşan birisinden elektro gitar çalmasını rica edebilirsiniz. Diğer türlü projenin sonu bir türlü gelmiyor maalesef.

Saygılar,
Tezcan
Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
BayHalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen BayHalt »

[QUOTE=tezcankoray;52528]Merhabalar,

Bu eserinizi dinlemiştim ilk paylaştığınızda ancak cevap yazmayı unutmuşum. Kusura bakmayın :(

Fikir çok güzel bence, keşke birileri bu güzel esere katılıp eşlik etse.

Ancak kişisel tecrübelerimin üzerine konuşacak olursam; genelde ortaya böyle bir fikir atıldığında kimse sahiplenmiyor, konu öyle ortada kalıyor. O yüzden kişilerle birebir olarak özel mesajla irtibata geçerseniz daha hızlı sonuca ulaşırsınız. Örneğin elektro gitar kaydı paylaşan birisinden elektro gitar çalmasını rica edebilirsiniz. Diğer türlü projenin sonu bir türlü gelmiyor maalesef.

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]

Biz forumdan değil ama bir söz yazarımızın sözleri çok hoşumuza gittiği için besteleyip seslendirmiştik.
Çokta güzel bir eser oldu.
Aslında dayanışmadan güç doğar, herkesin orkestrada çalma şansı olmuyor ama performansını böyle projelerle gösterme şansı da olur diye düşündük.
Karar tabi ki değerli forum üyelerimizin. Biraz bekleyelim, sonra önerinizi dikkate alalım... Çok teşekkürler...
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Tezcan kardeşimle dün konuşmuştuk, tamda üstüne bu çalışmayı yeni farkettim. Öğretmenlik sebebiyle uzun zamandır foruma giremiyordum, müziktende kopmuştum. Açıkçası bu güzel çalışma, bu buğulu güzel sesi eğer müsaade olursa orkestrasyonunu yapmak isterim. Daha önce bir kaç söz de vermiştim ama üç-dört aydır hiç elimi müziğe deydiremedim açıkçası. O sözlerimide unutmadım ama bu eser ve seslendirme çok hoşuma gitti, eğer uygun görülürse bu eseri düzenlemeye talibim açıkçası.
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Ben de mix için talibim...

Ch.
BayHalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen BayHalt »

[QUOTE=Tanerongunyzb;52534]Tezcan kardeşimle dün konuşmuştuk, tamda üstüne bu çalışmayı yeni farkettim. Öğretmenlik sebebiyle uzun zamandır foruma giremiyordum, müziktende kopmuştum. Açıkçası bu güzel çalışma, bu buğulu güzel sesi eğer müsaade olursa orkestrasyonunu yapmak isterim. Daha önce bir kaç söz de vermiştim ama üç-dört aydır hiç elimi müziğe deydiremedim açıkçası. O sözlerimide unutmadım ama bu eser ve seslendirme çok hoşuma gitti, eğer uygun görülürse bu eseri düzenlemeye talibim açıkçası.[/QUOTE]

Tabiki çok büyük mutluluk duyarız... İsterseniz size yardımı dokunursa piyano notalarını da gönderebiliriz...
BayHalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen BayHalt »

[QUOTE=Cho®dSolo;52535]Ben de mix için talibim...

Ch.[/QUOTE]

Büyük onur ve mutluluk duyarız... Bizi yönlendirirseniz, biz seve seve böyle bir proje de olmak istiyoruz.

Hatta müzik kısmı bitince müzikteknolojileri.net ve sizlerinde emeğini en iyi yansıtacak şekilde bir video'yu da ben hazırlamaya çalışayım.
BayHalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen BayHalt »

Değerli forum üyelerimizle paylaşmak istedik, geçen sürede güzel bir gelişmede oldu. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması için başvurmustuk ve ilk 10 esere kalmıştık ama eşim yabancı diye elenmiştik. Daha sonra Tanju Okan Pop Beste Yarışmasına başvurmuştuk. Finale kaldık ve halkın huzurunda canlı performansla mansiyon ödülü aldık.

[video=facebook_share;3248177041924334]https://www.facebook.com/officialzena/v ... 041924334/[/video]
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Öncelikle eşiniz gibi hem akademik anlamda çok donanımlı, hemde çok güzel bir sesi olan elit insanların Türkiye ‘ de sonunda takdir görmesine çok sevindiğimi belirterek sözlerime başlamak isterim. Umarım hakettiğiniz başarının daha fazlası kısa sürede gelir. Piano notalarına gerek yok benim için. Sadece söz ve akorlar olması yeterli, gerçi zamanınız yoksa ona bile gerek yok. Sadece vokal kaydı yeterli benim için. Özelden size telefon numaramı ve mail adresimi gönderiyorum. Sizin müsait olduğunuz zamanda ayrıntılı görüşürüz, tekrar tebrik eder başarılarınızın artarak devamını dilerim.
BayHalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen BayHalt »

[QUOTE=Tanerongunyzb;52546]Öncelikle eşiniz gibi hem akademik anlamda çok donanımlı, hemde çok güzel bir sesi olan elit insanların Türkiye ‘ de sonunda takdir görmesine çok sevindiğimi belirterek sözlerime başlamak isterim. Umarım hakettiğiniz başarının daha fazlası kısa sürede gelir. Piano notalarına gerek yok benim için. Sadece söz ve akorlar olması yeterli, gerçi zamanınız yoksa ona bile gerek yok. Sadece vokal kaydı yeterli benim için. Özelden size telefon numaramı ve mail adresimi gönderiyorum. Sizin müsait olduğunuz zamanda ayrıntılı görüşürüz, tekrar tebrik eder başarılarınızın artarak devamını dilerim.[/QUOTE]

Taner Bey, çok teşekkürler, hafta sonu bizim için en yoğun çalışma günü oluyor, geç dönüş yaptım, istediklerinizi mail adresinize yolladım. Tekrar tekrar teşekkürler.
BayHalt
Yeni Üye
Yeni Üye

Bir nevi online orkestra

Mesaj gönderen BayHalt »

Diğer demolar bölümünde paylaştım, yeni bir bestemiz daha var, değerli forum üyelerimizin beğenilerine sunmak istedik. Sevgilerimizle

[video=youtube_share;h4ojEp16Q0Q]https://youtu.be/h4ojEp16Q0Q[/video]

“Proje Paylaşımları” sayfasına dön