studio one 3 (bilgisyarda tum sesleri kesip sesin sadece daw dan gelmesi )

indigo

Mesaj gönderen indigo »

herkese selamlar...studıo one 3 ü açtığım zaman tarayıcı yada baska bir yerde çalan sesleri kesiyor ve studio one ı kapatana kadar ses sorunu düzelmiyor. ilginç olan ise sesin sadece daw sorunsuz çalısması.bundan once fls kullanıyordum da acaba onunla beraber yuklediğim asio4all v2 yi fls"de olduğu gibi studio one 3 e tanıttıgım çinmi sorun ondanmı kaynaklı bilemedim yardımcı olursasınız sevinirim arkadaslar
bilgisayarım
sony vaio duo 13
i7 4500u cpu 1.80ghz
8gb
64bit x64 tabanlı işlemci

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

[MENTION=3900]indigo[/MENTION]

asio4all ' u Studio one' a tanıtmanda sorun yok zaten olması gereken bu, ses kartının olmaması esas problem, basitte olsa bir ses kartı edinmeni tavsiye ederim. asio4all ile çalışmışlığım vardı deneme amaçlı fakat bahsettiğin bir türden sorunla karşılaştımmı hatırlamıyorum, mantıken sesin gelmemesi de gelmeside makul geliyor, tavsiyem asio4all ayarlarını sıfırla defoult yap tekrar ayarla, windows kullandığını varsayarak söylüyorum "SES DENETİMİ" seçeneklerini düzenle "VARSAYILAN" ı değiştirerek tüm olasılıkları dene, bence problemin çözülecektir, maalesef şuan ikinci bir PC olmadığından ona asio4all kurup seni yönlendiremiyorum. Buraya gelişmeleri yaz duruma göre yardımcı olunacaktır kolay gelsin...

[align=center]Müzik[/align]

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[MENTION=3900]indigo[/MENTION] ,

Bence en büyük probleminiz [MENTION=13]okidoz[/MENTION] hocamın da dediği gibi ses kartınızın olmaması. En basitinden de olsa bir ses kartı edinmenizi tavsiye ederim.
Studio one'ı başlattığınızda tümleşik ses kartınıza tümüyle hakim oluyor. Bu nedenle diğer windows seslerini duyamıyorsunuz.

Ses kartı için bütçem yok diyorsanız;

1- Şu video'da gösterildiği gibi, Studio One menusunden options seçiniz. Gelişmiş sekmesinde "Release audio device in background" seçiniz. Bunu yaptığınız zaman, Studio One'ı minimize ettiğinizde (yani küçültüp arka plana aldığınızda) windows seslerini duyabileceksiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=0dRvAFkrLDo

2- Bundan tam emin değilim ama bir deneyin isterseniz:
Windows'ta sağ altta hoparlör simgesine sağ tıklayıp ses aygıtı ayarlarına gidiniz. Mevcut ses aygıtını tıklayıp, özellikler'e tıklayınız ve Gelişmiş sekmesine gidiniz. Burada "Uygulamaların bu aygıtın öncelikli denetimini ele almasına izin ver" seçeneğini kaldırınız.

Sonuçları yazarsanız tekrardan yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılar,
Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Chescha
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Chescha »

Studio One 3 kullandığımda aynı sorunla ben de karşılamıştım. Deniyeceğim bende.

MenOfMayhem

Mesaj gönderen MenOfMayhem »

Bilgisayarınıza FL Studio kurun ve Audio Device'ı FL Studio seçin. Geçiçide olsa böyle bir çözüm buldum şahsen.
Edit: Bayağı bir zaman sonra yanıt atıyorum ama hala aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bu şekilde halledebilirler.

özkan

Mesaj gönderen özkan »

Studio one'ı açın. Yukarda HELP sekmesinin yanında STUDİO ONE sekmesine tıklayın. Sırasıyla OPTİONS > AUDİO SETUP > AUDİO DEVİCE > ''Release audio device in background'' kutucuğunu işaretleyin OK veya APPLY deyin. Arka plandaki sesleri artık duyabilirsiniz. Geçişler hızlı olmuyor biraz bekliyorsunuz maalesef. Bu durumunda windows kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

“Studio One” sayfasına dön