Instrument channelda efekt kullanmak (Cubase)

Mix - Mastering tecrübeleriniz,faydalı bilgiler ve anlatımlar burada...

oklava
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen oklava »

Selamlar,
Kontakt 5 kullanarak Instrument channelda oluşturduğum ritme reverb eklemek istiyorum fakat channel içerisinde bu mümkün değil.
İnternette biraz araştırdığım kadarı ile;
1- Audio output alıp tekrar input alıp yapabilirsin demişler
2- External Instrument olarak ekleyip VSTi gibi kullanabilirsin demişler

İlki biraz ilkel geldi, olmadı onu yapacağım ama mutlaka başka bir yolu vardır diye düşündüm
İkincide de tam olarak neyi kastettiğini anlayamadım.
Siz bu problemi nasıl çözüyorsunuz?
Şimdiden teşekkürler

Ünsal İçmez
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ünsal İçmez »

Ben aranje yaparken cubase ve kontakt ikilisini çok kullanıyorum. Ve her enstruman kanalına istediğim efektleri verebiliyorum. Bu zaten sıradan audio kanalına efekt vermekle aynı işlem.

RME Fireface800 / SPL Goldmike Mic Preamp / ART HeadAMP / Krk Rokit 6 / Beyerdynamic DT770 / Beyerdynamic DT990 / Sennheiser HD201 / CME Uf60 / Yamaha Motif XS6 / Steinberg CC121 / sE 3300a / sE 2200T / sE se3 Stereo Pair / Steinberg Cubase 9.5
oklava
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen oklava »

[QUOTE=Ünsal İçmez;44703]Ben aranje yaparken cubase ve kontakt ikilisini çok kullanıyorum. Ve her enstruman kanalına istediğim efektleri verebiliyorum. Bu zaten sıradan audio kanalına efekt vermekle aynı işlem.[/QUOTE]

hocam teşekkürler instrument channellarda soldaki inspectorda insert çıkmadığı için direk ekleyemiyoruz zannettim. sen söyleyince e'ye basıp channel settingsten yapıldığını fark ettim. cahillik işte :)

“Mix - Mastering” sayfasına dön