İTÜ ve YTÜ Yüksek lisans

Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İTÜ ve YTÜ Yüksek lisans

Mesaj gönderen Orkunn »

Miam'da veya YTÜ müzik teknolojisi yüksek lisans programı mülakatı hakkında bilgisi olan var mı? Tam olarak sınavda neler isteniyor? Varsa yazılı sınavları nasıldır, sözlüleri nasıldır? Proje isteniyor mu? bunları merak ediyorum.

Bu arada kendimden bahsedeyim. Müzik Teknolojisi mezunuyum. Girdiğim denemelere göre IELTS'den 7 TOEFL'dan 90 civarında puan bekliyorum. Daha çok yurtdışında yüksek lisans hazırlığı yapıyordum ancak masraflar ve uğraştırıcılığı sebebiyle bir yandan Türkiye'deki programlara bakıyorum. İTÜ'yü hepimiz biliriz zaten bilmemek ayıp olmuş. İTÜ'ye girmeyi gerçektende gözüm kesmiyordu ancak bir şansımı deneyim diyorum.

Diğer bir yandan Yıldız Teknik'teki Arda hoca ve dekanı Turan hoca eski hocalarım olduğu için YTÜ'ye de olur gözüyle bakıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

En son Orkunn tarafından 04 Mar 2017, 00:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

İTÜ ve YTÜ Yüksek lisans

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Bu konuda [MENTION=2425]Kerem Çelik[/MENTION] bilgi sahibi olabilir.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

İTÜ ve YTÜ Yüksek lisans

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

Merhabalar, çok detaylı bilgilerim yok maalesef, ne desem yalan olur. Sadece proje ve ileri seviyede armoni istendiğini hatırlıyorum hazırlanan arkadaşlarımdan.

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İTÜ ve YTÜ Yüksek lisans

Mesaj gönderen Orkunn »

[QUOTE=Kerem Çelik;42663]Merhabalar, çok detaylı bilgilerim yok maalesef, ne desem yalan olur. Sadece proje ve ileri seviyede armoni istendiğini hatırlıyorum hazırlanan arkadaşlarımdan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/QUOTE]

Olsun bilgi bilgidir, çok teşekkür ederim bu yanıtınız için.

Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22
Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İTÜ ve YTÜ Yüksek lisans

Mesaj gönderen Orkunn »

İki adet baştan projeye başladım. Birinde pure data ile kendi yaptığım synth'yi kullanacağım. Armoni olarak mayısta biraz kontrpuan ve standart dikey seslendirme bakarım. Ataride bölüm geçmek için tüm tuşlara basan çocuk gibi elimdeki herşeyi kullanacağım :D

“Müzik Teknolojileri” sayfasına dön