32 bit ADC ve DAC çipleri çoktan çıkmış.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

[QUOTE=Xtansion;27840]Birde şimdi herseyi satıp 32 bit émı para yatıralım[/QUOTE]

Abi çıkarsa yatırırsın gibime geliyor!:(

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Telefondan bağlandığım içinmi mesajı göremiyorum yoksa ***** gibi bırseymı yazdın Seyit kardeşim. Eğer ***** yazdıysan anlayamadım ne anlatmak istediğini. Acaba fiyat olarak 5 haneli bir rakammımı olduğunu soruyorsun

Q10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bedava olmayan ama bedava duruma getirilen şeyin kısacasısını yazmıştım.****** yıldız işaretleri kendiliğinden oluştu.İstenmeyen kelime yani.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Softube console 1 hardware hocam. İçindeki yazılım sadece o cıhazla çalışıyor. Benim çok hoşuma gidiyor. Uad sistemi gibi düşün.

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

abi sonuçta uad ta olsa softtube da olsa dijital.Sadece biri shark diğeri intel işlemci kullanıyorlar.Aralarında yazılım kodlarından kaynaklanan farklar var ama dijital.4 dsp uad sistemim ve 11 pluginim vardı.Sattım.Pluginlere para yatırmayı doğru bulmuyorum.
Audio acustica nebula da güzel ayrıca.
plugin yerine para biriktirip analog olayına girmek daha mantıklı.daw üzerinde gelen pluginlerde bayağı kaliteli.Ufak tefek farklar var.Esas fark analog ta.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bu söylediğine sonuna kadar katılıyorum hocam. Ama işte ekipman var ekipman var. Analoglar hıgh end olmadıktan sonra emin ol çok farketmiyor. Yani en az 2k dolarlık compressor en az o civarda EQ Vs Vs. Ayrıca birer tane de yetmiyor. Bunun vca comp ü var fat vaer opto var. EQ nun birkaç farklı çeşidi olmalı Setup da. Yani minumum 75 bin falan lazım elle tutulur bir sistem için

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Haklısın.
Sadece parayla da bitmiyor.

1- Oda ukustiği ve yüzen odadan başlıyor.
2- Kaliteli mikrofonlar.
3- Kaliteli preamplar.(Tüplü,tonlu,temiz-şeffaf bir tane değil bir kaç çeşitli)
4- Kaliteli adc katı.
5- compressor ya da limiter;
adc katı ile pre arasına dinamik alan kazanmak için hafifçe uygulayacağın compressor ya da limiter için kaliteli compressor ve sınırlayıcılar.
Artık elimizde yani daw içinde kaliteli bir dijital kayıt olduktan sonra.

6- enstrüman ve vokal performansını araya koyalım.Yeterlimiyiz?
7- mikrofonlama tekniği ve mikrofon seçimi(preamp seçimi) bu konuda yeterlimiyiz.
8- in-the-box mı, dijital analog karışık mı? Ya da kayıtları bile analog makara bantlara almak mı?

sonra işin mix kısmına girersek plugin yerine analog summing e yönelmek daha doğru.
Mixi kim yapacak.Biz yapacak isek mix konusunda yeterlimiyiz?

Kendimiz yapacak isek. Summing mixer mi, üzerinde eq su falan olan kaliteli bir analog mixer mi.X-rack sistemmi?

9- 16 kanal kaliteli bir convertor.
10- kaliteli bir monitör ve duyum odası
11- analog ekipmanları ne kadar tanıyoruz.
12- kablo kalitesi vs...

bunları bir kenara bırakalım.armoni ve aranje yeteneğimiz nasıl?İşin özü.

daha istersen bir sürü konu daha var ekleyecek.Hepsinin hakkından tek başımıza gelecek batman miyiz.

2 hafta önce söz yazdım.Enstrümanla gayet güzel çalıp söylüyorum.Ama 2 haftadır değiştirmediğim nota ve akor kalmadı.
canlı bir davulcum,bas gitaristim,kemancım yok.bunlar para.olsa da senin istediğin gibi çalmalarını sağlamak zor.

daha ne deyim.

Sonra da bir şey üretemiyoruz.Üretsekte stüdyolardan çıkan işlere benzemiyor.Kendimizi çok kasmıyormuyuz.?

Stüdyolar niye var.?

Babyface ve duet ile zaten beste ve aranjelerimizi yapabilir.Kayıt edebiliriz.Sonra aranjöre emanet ederiz.Sonra da işi bilen ehil insanlara stüdyolar bütün her şeyi yapar.

Kısaca durumlar bunlar.Sonra yok analog-dijital yok ekipman kıyaslar dururuz.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=Kerem Çelik;27834]Audio bit depth - Wikipedia, the free encyclopedia

Benim açımdan 32 bitin asıl olayı, floating point özelliği.

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

Verdiğiniz link için teşekkürler.Faydalı oldu.

“AD / DA Dönüştürücü” sayfasına dön