Stüdyo Tanıtım Konuları

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Stüdyo Tanıtım Konuları

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Merhaba,

Arkadaşlar stüdyo tanıtım konularına tabii ki ev mahremiyetinin gizlenmesi hususuna saygı göstererek fotoğraf koyulmasını özellikle rica ediyorum...
Bunun sebebi şu;
Ev stüdyolarında masa seçimi, monitör konumlandırma, akustik düzenleme gibi konularda sizin çözümlerinizden herkesin yararlanabileceğini düşünüyorum.
Burada amacımız kimseyi rencide etmek yada kimseye hava atmak değil.En basitinden odanıza bir masa yaptırırken dahi buradaki fikirlerden istifade edilebilir...
Bunun yanında değişik ekipmanlar görmek de bizi geliştirecektir...
Bu nedenle az ama öz cihazlarınız olsa dahi çekinmeyin bizlerle paylaşmaktan...
Anlayışınız ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim...

Ch.

enym
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Stüdyo Tanıtım Konuları

Mesaj gönderen enym »

Benim yeni kayıt odası (stüdyo demeyeyim, o lakabı hak etmiyor) 15 güne bitecek inşallah.. Paylaşacağım..
Monitör yerleşimlerinde sıkıntım var, yaklaşık 40 derece açı ile bakarak hafif yukarıdan baksa sorun olur mu, onu düşünmekteyim.
Bir de yerleşimde eşkenar üçgeni tutmayacak .. Masa derinliğim 90 cm .. Stüdyo paylaşımlarında yukarıya açısız olarak yerleşimler gördüm.. Bunlar acaba tam randıman veriyorlar mı?

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Stüdyo Tanıtım Konuları

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

benim açısızlıklar imkansızlıklardan kaynaklı maalesef...
açılara dikkat etmek lazım...

Ch.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Stüdyo Tanıtım Konuları

Mesaj gönderen ugur86 »

Hocam açı duyumu çok farkettiriyor bizzat şahit oldum, tam eşkenarı yakalayamasam da fena olmadı. Mesela benim iki monitörün arası tam 180 cm ve benim her bir monitöre uzaklığım 150 cm, tweeter ve midwoofer konilerinin tam ortasını da kulağımla aynı hizaya gelecek şekilde ayarladım (90cm). Bu ayakların çiftini 75 tl'ye yaptırdım ve hiç kıpırdamıyor, hoparlörün standa ve stnadın yere temas noktalarında bass emici pad'ler var (mantar diye geçiyor). Rode Rescue programını youtube'da izlerken dikkatimi çekti adam ayna ile ters taraftaki monitörü gördüğü noktaya akustik panel koyuyor :)

En son ugur86 tarafından 28 Mar 2014, 09:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön