Dijital Piyano Önerisi

hasanozden37

Dijital Piyano Önerisi

Mesaj gönderen hasanozden37 »

Herkese merhaba arkadaşlar.
Home studyom yavaş yavaş tamamlanıyor.

Çaldığım ve dinlediğim müzik daha çok klasik olduğundan sizden dijital piyano önerisi istiyorum.
Aklımdaki model;
Yamaha ydp 141

Yamaha hariç marka tavsiye etmiyorlar pek mesela Roland ın tuşları çok ses çıkarıyormuş. İkinci elde maksimum 2000 liraya çıkabilirim.

Şimdiden teşekkürler :)

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Dijital Piyano Önerisi

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Evet "dijital up-right " piano'da Yamaha her zaman birinci tercihtir. Roland ondan sonra gelir.

Almayı düşündüğünüz model Yamaha'nın en alt serisi (Arius ) ve üretimden kalkmış olan bir model.

Ben sizin yerinizde olsam bütçeyi arttırarak CLP serisini tercih ederdim. Çünkü CLP serisinin tuşesi Arius serisinden çok daha iyidir.

Ben size 3 öneri yapacağım :

1-CLP 430

GH3 tuş takımına sahiptir. Ses işlemcisi ( RGE) gayet iyidir. 128 polifonidir. Şu anda üretilmiyor. İkinci ellerini sıkı pazarlıkla 3800-4000.-TL civarlarında bulabilirsiniz. Eğer bütçenizi bu seviyelere çıkarabiliyorsanız kesinlikle bunu tercih edin.

2-CLP-330

Bu cihaz CLP-430'dan önceki seriye aittir. Yani daha eski bir modeldir. Bunun da tuş takımı GH3'dür. Ses işlemcisi (AWM) güzeldir. 128 polifonidir. İkinci ellerini yine pazarlıkla 2500-3000.-TL civarlarında sanırım edinebilirsiniz.

3-Arius YDP-142B

Şu anda üretilen bir modeldir. Sıfırını peşin olarak sanırım 3000.-TL'lere ( belki daha aşağıya) pazarlık ile alabilirsiniz. Bunun tuş takımı GHS'dir. (Yani YDP-141 ile aynı.) Yalnız GH3 tuşeden performans olarak bir hayli geridedir. Ses işlemcisi (Pure CF) güzeldir. Ayrıca YDP-141'in ses işlemcisinden daha iyidir diyebilirim. 128 polifonidir.

Eğer CLP serisi alamıyorsanız kesinlikle YDP-142B almağa çalışın.

YDP-142B'nin YDP-141'e göre üstünlükleri :

-Ses işlemcisi biraz daha iyi.
-Poifonisi daha yüksek. ( 141'in polifonisi 64 )
-Ses adedi daha fazla (142'de 10 ses , 141'de 6 ses)
-USB portu var ( 141'de usb portu yok, midi in-out var. 142'de midi in-out yok , USB port var.)

İkinci elleri alırken malum temizliğine dikkat etmek gerekir. Özellikle tuş takımına bu açıdan dikkat edin. Bir de biliyorsunuz bu cihazlar ağır ve büyük cihazlar. ( CLP serileri 60-65 kg. Arius'lar 35-40 kg.) Dolayısıyla nakliye hesabınızı buna göre yapın. Sonra karşınıza hesap etmediğiniz bir sürpriz çıkmasın.:) Çünkü akustik veya up-right digital piano alanlar genellikle bu hatayı yaparlar.

Kolay gelsin.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Dijital Piyano Önerisi

Hasan kardeşim , linkteki cihazı kaçırma. Eğer işin içinde bir çapanoğlu yoksa tabii. Çünkü fiyatı şaka gibi. Adam resmen sıfırının neredeyse beşte biri fiyatına satıyor aleti.

Bu cihaz çok güzel bir cihazdır. Yukarıda konuştuğumuz modellerin çok üzerinde özelliklere sahiptir ve onlarla mukayese dahi edilemez. Üstelik fiyatı konuştuğumuz fiyatların altında.

Çok şanslı adamışsın vesselam. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 0255/detay

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
hasanozden37

Dijital Piyano Önerisi

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;33004]Hasan kardeşim , linkteki cihazı kaçırma. Eğer işin içinde bir çapanoğlu yoksa tabii. Çünkü fiyatı şaka gibi. Adam resmen sıfırının neredeyse beşte biri fiyatına satıyor aleti.

Bu cihaz çok güzel bir cihazdır. Yukarıda konuştuğumuz modellerin çok üzerinde özelliklere sahiptir ve onlarla mukayese dahi edilemez. Üstelik fiyatı konuştuğumuz fiyatların altında.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 0255/detay[/QUOTE]
Hocam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Dediğim gibi şuan 2000 lira nakitim var. Ama nakliye konusunu hiç bilmiyorum. Bu attığınız linkteki piyanonun nakliyesi yaklaşık ne kadar tutar acaba fikriniz var mı ? :)

hasanozden37

Dijital Piyano Önerisi

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;33004]Hasan kardeşim , linkteki cihazı kaçırma. Eğer işin içinde bir çapanoğlu yoksa tabii. Çünkü fiyatı şaka gibi. Adam resmen sıfırının neredeyse beşte biri fiyatına satıyor aleti.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 0255/detay[/QUOTE]
Malum türkiyede internetler sıkıntılı. Ben görene kadar gitmiş çoktan herhalde :D Yine yaklaşık bi fiyat verirseniz nakliye konusunda memnun olurum.

Vestel Venüs 5.0x cihazımdan gönderildi.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Dijital Piyano Önerisi

[QUOTE=hasanozden37;33222]Hocam teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Dediğim gibi şuan 2000 lira nakitim var. Ama nakliye konusunu hiç bilmiyorum. Bu attığınız linkteki piyanonun nakliyesi yaklaşık ne kadar tutar acaba fikriniz var mı ? :)[/QUOTE]

[QUOTE=hasanozden37;33223]Malum türkiyede internetler sıkıntılı. Ben görene kadar gitmiş çoktan herhalde :D Yine yaklaşık bi fiyat verirseniz nakliye konusunda memnun olurum.

Vestel Venüs 5.0x cihazımdan gönderildi.[/QUOTE]

Evet kardeşim muhtemelen satılmış. Zaten bu fiyata durması mümkün değildi. Ama bu piano'yu bu fiyata alabilse idin müthiş bir iş yapmış olurdun.

Bu tip cihazların nakliyesi yurt içinde taşıma yapan kargo firmaları ile ( Aras Kargo , Yurt İçi Kargo vbg.) oluyor genellikle. Ama onların fiyatı da bu tip ürünler için bayağı para tutar herhalde. Çünkü cihaz neresinden bakarsan bak 65 kg. civarı gelir. Adamlar satıcının adresinden alacak , senin adresine getirecek vs. 300-400.-TL tutar muhtemelen. Tabii en iyisi kargo şirketlerinden fiyat almak. Ben sadece tahmin etmeğe çalıştım. Öngörüm doğru olmayabilir.

Bu arada sıfır ürün alındığında , satıcılar kargo ücretini karşılıyor.

“Tuşlu / Nefesli / Vurmalı Enstrumanlar Forumu” sayfasına dön