Artiphon INSTRUMENT 1

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Artiphon INSTRUMENT 1

Mesaj gönderen Vbaran »

Adamlar böyle bir şey yapmış buyrun siz de inceleyin.

Tm mzik aletlerine hkmeden tek enstrman | Fizikist

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Artiphon INSTRUMENT 1

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Baran dostum,

Böyle bir cihaz ; kahrolası kapitalizmin, digital teknoloji yoluyla insanları nasıl üterim fikrinin tipik bir örneği bence. Videoyu baştan sona seyrettim. Yani böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına? Resmen saçmalık. İnsanların bu kadar enayi yerine konulması ve istismarı hangi vicdana yakışır ?

En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 10 Mar 2015, 23:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Artiphon INSTRUMENT 1

Mesaj gönderen Vbaran »

Dünya üzerindeki hiç bir enstrumanın çıkartamadığı, ama yine de dünyada yaygınlaşan elektronik müzik içerisinde kullanılan sanal sesleri üretebilip şekillendirmek adına böyle kolaylıklar ve araçlar üretilebilir. Gayet normal. Ama şunun içerisinde akustik gitar, akustik piyano gibi enstrumanları koymasınlar lütfen ya. Sonumuz nereye gidiyor, 20-30 yıl sonra nasıl bir müzik dinleyeceğiz çok merak ediyorum doğrusu.
Biz hala taş plaktan yükselen sesleri duyduğumuzda duygulanan tüyleri diken diken olan bir nesiliz neticede. Bize gelmez yani.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Artiphon INSTRUMENT 1

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;25380]Baran dostum,

Böyle bir cihaz ; kahrolası kapitalizmin, digital teknoloji yoluyla insanları nasıl üterim fikrinin tipik bir örneği bence. Videoyu baştan sona seyrettim. Yani böyle bir şey olabilir mi Allah aşkına? Resmen saçmalık. İnsanların bu kadar enayi yerine konulması hangi vicdana yakışır ?[/QUOTE]

Hocam ben ağaç enstrumanın tadını hiçbirşeyde bulamıyorum, usta elinde emek görmeli, her parçası özenle seçilmeli, çalarken ona dokunmalıyım, kokusunu almalıyım, yoksa bütünleşemiyorum, ben de böyle seviyorum ne yapalım :) koku demişken aklıma bi anım geldi , bi gün okulda bi arkadaş parfüm mümessilliği yaparken , ben de daha odunsu kokuları sevdiğimi söyleyince, odunluk doğanızda var hocam normal dedi bana :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Artiphon INSTRUMENT 1

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Vbaran;25381]Dünya üzerindeki hiç bir enstrumanın çıkartamadığı, ama yine de dünyada yaygınlaşan elektronik müzik içerisinde kullanılan sanal sesleri üretebilip şekillendirmek adına böyle kolaylıklar ve araçlar üretilebilir. Gayet normal. Ama şunun içerisinde akustik gitar, akustik piyano gibi enstrumanları koymasınlar lütfen ya. Sonumuz nereye gidiyor, 20-30 yıl sonra nasıl bir müzik dinleyeceğiz çok merak ediyorum doğrusu.
Biz hala taş plaktan yükselen sesleri duyduğumuzda duygulanan tüyleri diken diken olan bir nesiliz neticede. Bize gelmez yani.[/QUOTE]

Digital teknolojinin önünü kesmek mümkün değil . Bu böyle sürüp gidecek. Ancak nispeten eski nesil , bugün eski sound'ların özlemini çekip , örneğin plak olayına dönebiliyor. Ama 90'lı yıllardan itibaren doğan digital teknoloji neslinin kulağı o kadar çok digital sound'a maruz kaldı ki ; büyük çoğunluğu itibariyle ümitsiz vaka konumundalar. Mesela bugünün gençlerine bakıyorum. İmkanı olan hepsinin elinde ipod veya benzeri bir cihaz var ve ondan müzik dinliyorlar. Üstüne üstlük , o küçücük cihaza ne kadar çok mp3 yükleyebildiği , bir tür performans ve öğünç krıteri oluyor. Bu durumun dışında kalan gençler yok mu ? Var tabii. Ama denizde bir damla gibi. Dolayısıyla ben ; özellikle yeni nesilin ve gelecek nesillerin müzik estetiği konusundaki seviyesinden çok endişeliyim.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Tuşlu / Nefesli / Vurmalı Enstrumanlar Forumu” sayfasına dön