HipHop Beatleri

Bu bölümde Cubase,Nuendo v.b projelerinizin paylaşımı yapılacaktır...

yasin

HipHop Beatleri

Mesaj gönderen yasin »

beyler benim için çok önemli size altta verdiğim parçaların beatlerini bulabilir misiniz benim için çok önemli,

Allame Fare Kapanı
Allame Cesur Adam
Joker Gece Boğmadan Şehri
Enes Alper & Kaptan Mozaik
Contra Ölü
Contra Çivi
Contra Ateş
Joker Fay Hattı
Ve
Maestro Joker Cypher vol1

Bulabildiğinizi Bulun sizi zorlamıyorum canınız saolsun bulamazsanız ha bu arada Adobe Audititon'la denedim berbat oldu inşallah siz bulursunuz

Not:yanlış yere açtıysam konuyu özür dilerim nereye açıcağımı bulamadım şimdiden

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

Mesaj gönderen abdullahatalan »

başka isteğiniz var mıydı hocam klip felan çekelimmi size ?

Beatlerin hiç biri free değildir , sample keselerek belki yapılabilir oda saatler alır en iyisi indirin fl studio yu beat yapmayı öğrenin yada free beatlere bakın

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

HipHop Beatleri

Mesaj gönderen EsbaB »

Arkadaş başka sitelerle karıştırdı herhalde.
Biraz normal görmek lazım çünkü müzik ile ilgili site deyince akla bu tür girişimler geliyor.

Çünkü şimdiye kadar ciddi konular üzerinde duran ve hizmet gören hizmet veren fertler bir araya gelememişti, çok şükür yöneticilerimizin öncülüğünde artık böyle bir ortam ve boyle bir topluluk var.

Tüm aile fertlerine teşekkür ediyorum. Arkadaşlar iyiki varsınız.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

Mesaj gönderen ermanturkoz »

Açık ve net yazayım..5 dakikamı almaz bu beat dediğiniz şeyleri yapmak bunları bu kadar önemli birşey sanmayın..Öğrencilerime söylediğim gibi bunları maalesef müzik saymıyorum..Altta müzik verilmiş hızlandırılmış şiir diyorum ben bunlar için sadece..Hele ki argo sözler olmasa hiçbirşey yapamayacaklar bu adamlar...

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

[QUOTE=ermanturkoz;36956]Açık ve net yazayım..5 dakikamı almaz bu beat dediğiniz şeyleri yapmak bunları bu kadar önemli birşey sanmayın..Öğrencilerime söylediğim gibi bunları maalesef müzik saymıyorum..Altta müzik verilmiş hızlandırılmış şiir diyorum ben bunlar için sadece..Hele ki argo sözler olmasa hiçbirşey yapamayacaklar bu adamlar...[/QUOTE]

hocam buda ön yargı olmadı mı ? hiphop ın dalı olan rap zaten ritmik şiir demektir yani bu arkadaşlar işini doğru yapıyor siz doğru yapılan işi yani rap kültürünü beğenmiyorsunuzdur ona saygım var

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

Ben öğrencilerime söylediklerimi yazdım..Müzik nedir?Buna müzik diyemem kusura bakmayın..Sürekli tekrarlayan bir ritim ve kendini tekrarlayan ezgi..Armoni var mı yok..Ve önde hızlandırılmış argo şiir okuyan bir adam..O zaman İbrahim Sadri de müzik yapıyor diyebilmeliyiz eğer bunlara müzik diyebiliyorsak...

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

HipHop Beatleri

Mesaj gönderen tezcankoray »

İşin tarz tartışması bir yana (beğenen olabilir, beğenmeyen de olabilir), bu beat'leri yapmak zor olmasa gerek. Bu tarz müzikle uğraşan birisi en azından bu kısmı öğrenmeye çalışmalı, hazır beat bulmak bana saçma geliyor. Bi de "benim için önemli" dediyse....

Birebir sound tutmayabilir belki ama bu tarzda önemli olan da o değil zaten bence. İyi kötü kişi kendisi hazırlamalı altyapıyı, önemli olan kendine ait birşeyler olması bence...

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

[QUOTE=ermanturkoz;36959]Ben öğrencilerime söylediklerimi yazdım..Müzik nedir?Buna müzik diyemem kusura bakmayın..Sürekli tekrarlayan bir ritim ve kendini tekrarlayan ezgi..Armoni var mı yok..Ve önde hızlandırılmış argo şiir okuyan bir adam..O zaman İbrahim Sadri de müzik yapıyor diyebilmeliyiz eğer bunlara müzik diyebiliyorsak...[/QUOTE]

slim shady in beatlerıne baktığımızda onlarda kendini devamlı tekrarliyor ve kendisi şuan süperzengin , 7 milyar wiews, 17 milyon abonesi var ve hala argo kullanıp kendini tekrarlayan ezgiler üstüne şarkı yapıyor..Madem beat devamlı kendini tekrarlıyor, pop kültüründe ise sözler kendini tekrarlıyor ona ne diyeceksiniz hocam

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

Ben bu işten para kazanılmaz dediğimi hatırlamıyorum ki..Pop müzik belirli bir ritim ezgi ve armoniye sahiptir..Solist te melodik bir yapıyla söyler zaten şarkıları..Yani ortaya gerçekten müzik olarak adlandırabileceğimiz birşey çıkar..Bunu diyebileceğim sadece :)

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

ritim değişiyor ama pop müzikte de sözler hep aynı kalıyor hocam :))) o halde 2 dörtlükle sizin müzik kabul ettiğiniz şeyi bende 5 dakıkada yazarım hocam

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

Ben işin müzik kısmından bahsediyorum zaten farkındaysanız başından beri..Beni beste kısmı ilgilendirir güfte kısmı değil ;)

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

[QUOTE=ermanturkoz;36965]Ben işin müzik kısmından bahsediyorum zaten farkındaysanız başından beri..Beni beste kısmı ilgilendirir güfte kısmı değil ;)[/QUOTE]

biraz da rencide oldum siz 5 dakika da yaparım diyince ben yapamıyorum aklımdakı sounda yakın şeyleri arıyorum yapan kişilerde :D

Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

HipHop Beatleri

Mesaj gönderen Sativus »

[QUOTE=abdullahatalan;36964]ritim değişiyor ama pop müzikte de sözler hep aynı kalıyor hocam :))) o halde 2 dörtlükle sizin müzik kabul ettiğiniz şeyi bende 5 dakıkada yazarım hocam[/QUOTE]

O halde neden daha müzikal bir alt yapıya mükemmel dörtlüklerinizi yazmıyorsunuz?

Sizin için demedim, bu tarzla ilgilenen kişilere genel olarak sorum.

Akai Mpk Mini 2, Nektar Impact GX49, Yamaha MT5, AMD Ryzen 3 1200 8GB PC

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

[QUOTE=abdullahatalan;36966]biraz da rencide oldum siz 5 dakika da yaparım diyince ben yapamıyorum aklımdakı sounda yakın şeyleri arıyorum yapan kişilerde :D[/QUOTE]

Estağfurullah rencide olmayın..O istediğiniz sound a ulaşabilmek için daha çok çalışın..Zaten daha çok çalışıp çabaladığınızda o soundun aslında hiçbirşey olmadığını anlayacak ve daha iyilerini yapabilmek için uğraşacaksınız..Ayrıca ben pop müzik iyidir mükemmeldir demedim..Elbet birgün herkes jazz müzikte buluşacak ;)

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

HipHop Beatleri

Ayrıca şunu eklemeden edemeyeceğim pop müzik sözleri ile ilgili söyledikleriniz esas sizin önyargınızı ortaya serer benim nazarımda..Şarkı sözleri gerçekten çok iyi olan şarkılar var pop müzik eserlerinde..Sezen Aksu,Yıldız Tilbe Tan Taşçı aklıma gelenler sadece..Altyapı dersek zaten genelde jazz müzisyenleri çalıyor bu bahsettiğim kişilerin albümlerinde..Örnek şu an dinlediğim Sezen Aksu Hoşgeldin şarkısı..Daha önyargısız dinlemenizi tavsiye ederim...

“Proje Paylaşımları” sayfasına dön