Home Stüdyo Masa Tasarımı Projem

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Home Stüdyo Masa Tasarımı

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;36901]Abdulcelil'ciğim ,

Kilitlenebilir tekerlek bu işte ne kadar işe yarar bilemiyorum (çünkü bugüne kadar büyük endüstriyel tipler hariç doğru dürüst çalışanını görmedim ) ama bu konuda bir sıkıntı olursa klavyeni oradan buradan toplamak zorunda kalabilirsin. :)[/QUOTE]

Abi bu işler için özel kalın camlar varmış, birde şuanki klavyem zaten çok hafif ( henüz kullanamıyorum :) ) ilerde de ne olacağı meçhul zaten.
Birde pro seviyesine gelip öyle bir klavye ihtiyacım doğarsa muhtemelen bende daha iyi bir stand alma imkanına kavuşmuşumdur :) diye düşünüyorum. O durumda masam da [MENTION=3138]yiğitcan[/MENTION] kardeşimin çiziminden paylaştığım masa olur.

Şuan kendi işlerimi yapabilecek seviyeye gelme derdindeyim. Ticari anlamda sadece direkt vokal kaydı veya org ile müzik oluşturup kayıtlarını aldığım 2 arkadaşım var o da harçlık yerine bile geçmiyor.

En son EsbaB tarafından 27 Şub 2016, 13:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=EsbaB;36902]Abi bu işler için özel kalın camlar varmış, birde şuanki klavyem zaten çok hafif ( henüz kullanamıyorum :) ) ilerde de ne olacağı meçhul zaten.
Birde pro seviyesine gelip öyle bir klavye ihtiyacım doğarsa muhtemelen bende daha iyi bir stand alma imkanına kavuşmuşumdur :) diye düşünüyorum. O durumda masam da [MENTION=3138]yiğitcan[/MENTION] kardeşimin çiziminden paylaştığım masa olur.

Şuan kendi işlerimi yapabilecek seviyeye gelme derdindeyim. Ticari anlamda sadece direkt vokal kaydı veya org ile müzik oluşturup kayıtlarını aldığım 2 arkadaşım var o da harçlık yerine bile geçmiyor.[/QUOTE]

Bir de bu cam işleri biraz enteresan işlerdir. Mesela bu camları borulara nasıl sabitleyeceksin ? Eğer silikonla yapıştırırız derlerse dikkatli olman lazım. Çünkü camı metal malzemeye yapıştıran özel strüktürel silikonlar vardır ve her yerde bulunmaz. Bu yapıştırma işleminin sağlıklı olabilmesi için , hem doğru malzeme seçimi hem de doğru uygulama yapmak gerekir. Aksi takdirde bir süre sonra monitörlerin o yükseklikten küt diye aşağı inebilir. (Yapıştırma işlemini tercih etsen dahi camların kenarlarına rodaj yaptırmayı ihmal etme.)

Diğer bir alternatif sabitleme için vidalama sisteminin kullanılması olabilir. Bunun için de camların delinmesi ve rodajlanması icap eder. Hatta temperlenmesi bile gerekebilir( ki sağlıklısı budur.) Tabii bunların hepsi maliyet. Örneğin cam delme işleminde fire yüksek olduğu için imalatçılar genellikle yüksek bir bedel talep ederler. Yani sonuç olarak karşına ummadık bir maliyet çıkabilir. Dolayısıyla bu işlere fiyat almadan girişme bence. Çünkü alternatifin piyasada satılan klasik monitör standları.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Memet abi cam aşkım tanıdık birinin teklifiyle oluştu bana yanlış yapılma ihtimali olmamakla beraber, lazer ile kesilip lazer ile delme falan yapıyorlarmış.
Bakalım neticesi ne olacak hep birlikte görecez artık.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

İşin montaj kısmını bilmiyorum ancak akustik açıdan cam ve metal birleşmesi mantıklı gelmedi açıkçası.
Özellikle alt frekanslarda camda titreme meydana getirebilir, metalle temas eden yerlerde rahatsız edici sesler oluşturabilir..
Ben olsam camdan uzak dururdum :)

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

Aylardır, hatta belki 1 yıldır bende masa yaptırmayı düşünüyordum. Hem vakitsizlik hem odamla ilgilenemem hem de karar verememiş olmam sebepleriyle uzun zamandır erteliyordum. Yarın gidip siparişi vereceğim bende.

Resim

Bu tarz bir şey yaptıracağım bende. Evladiyelik olması açısından ahşaptan olacak. Alt kısmının bir tarafı dolap, diğer tarafı çekmece olacak. 1-2 planım daha var, eğer onları da gerçekleştirirsem ayrı bir konu açıp aşamaları oradan paylaşmayı düşünüyorum.

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yiğitcan »

kerem hocam bu masanın ölçüleri nedir ?

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Bu arada başlık masa çeşitleriyle şenleniyor. Tam masa arşivi olacak inşallah. :)

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=yiğitcan;36920]kerem hocam bu masanın ölçüleri nedir ?[/QUOTE]

Ben masayı internetten buldum, marangoza fikir vermesi açısından daha çok. Standart rack boyutları hariç, diğer ölçüleri kendi odama göre belirledim. Net ölçüleri yok bu yüzden.

yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

[QUOTE=Kerem Çelik;36927]Ben masayı internetten buldum, marangoza fikir vermesi açısından daha çok. Standart rack boyutları hariç, diğer ölçüleri kendi odama göre belirledim. Net ölçüleri yok bu yüzden.[/QUOTE]

anladım, bu masa da hoşuma gitti bunu da modelleyeceğim ....

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Geçen hafta fiyat için konuşmaya gittim. Ahşap için 2.000 MDF için 1.000 TL bir fiyat verdi. Tamam dolap ve çekmece işi biraz uğraştırır, işçiliğine falan da eyvallah ama 2.000 TLde çok uçuk bir fiyat.

Eğer başka marangoz da olmazsa istediğime yakın hazır bir masa alacağım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

Aşırı fiyat çekmişler hocam ya. Benim masa masif çam ağacı, üzerine iki kat mat cila atıldı, nakliye dahil 1100TL ye yaptırdım.

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=acaluka;37204]Aşırı fiyat çekmişler hocam ya. Benim masa masif çam ağacı, üzerine iki kat mat cila atıldı, nakliye dahil 1100TL ye yaptırdım.[/QUOTE]

Benim öyle nakliyelik bir durumum da yok, gittiğim yerle aramda 2-3 sokak var sadece. Bakalım, bu hafta sonu da bir geçsin başka yer bulurum umarım.

yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Kerem hocam sizin masaya benzer bir masa modelledim ...
Resim

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen abdullahatalan »

[QUOTE=yiğitcan;37207]Kerem hocam sizin masaya benzer bir masa modelledim ...
Resim[/QUOTE]

masa güzel bir tek dönenlerden patron koltuğu eksik :D

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=yiğitcan;37207]Kerem hocam sizin masaya benzer bir masa modelledim ...
Resim[/QUOTE]

Maşallah yine döktürmüşsünüz hocam. [MENTION=3532]abdullahatalan[/MENTION] kardeşimin dediği gibi döner koltuğu eksik ( vardır ama kadraja girmemiştir ) Benim sehpa da ayrı bir güzel olmuş :)

Sehpayı cam masanın yanında da görecekmiyiz :)

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön