Karadeniz Müzik-Studyo

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=ugur86;40575]Merhaba arkadaşlar, kayıtlarını ve mixlerini yaptığımız Eren Tekin kardeşimizin Al Yazma klibi yayında, keyifli seyirler, bu arada vokaller c414 ile alındı.

Aranjör: Erhan GÜL
Mix: Uğur İhtiyar
Mastering: yavuz Yurtgüder

[video=youtube_share;IWnQ_zvIBoQ]https://youtu.be/IWnQ_zvIBoQ[/video][/QUOTE]

Ellerinize sağlık hocam. Klipte isminizin geçmemesi kötü olmuş bence. Girişte iliştiriyorlardı aslında, söz-müzik, aranjör vs. diye...

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=tezcankoray;40577]Ellerinize sağlık hocam. Klipte isminizin geçmemesi kötü olmuş bence. Girişte iliştiriyorlardı aslında, söz-müzik, aranjör vs. diye...[/QUOTE]

Kral tv'deki kliplerde ben de görüyorum evet aslında yazılabilirdi ama gözden kaçmıştır muhtemelen.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

siyahitin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Has thanked: 3 time

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen siyahitin »

Çok güzel mix tüm enstürmanlar ne güzel geliyor kulağa:) Mix hakkında detaylı açıklamalar mümkün mü hocam ?

prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I[MENTION][/MENTION]]
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=siyahitin;40579]Çok güzel mix tüm enstürmanlar ne güzel geliyor kulağa:) Mix hakkında detaylı açıklamalar mümkün mü hocam ?[/QUOTE]

Beğenmenize sevindim hocam, detay olarak beklentinizi bilemiyorum ama kayıtların bazıları dışarda alınıp geldi, ama vokal ve gitarları studyoda kendimiz c414+spl goldmike+apogee duet zinciri ile kaydettik, dynaudio bm6a+mixcube'ler ile mixi tamamladım. fabfilter pro-q, waves renaissance compressor ve lexicon lxp reverb'ler ağırlıkta kullandığım pluginler. mastering'i de Yavuz Yurtgüder'e yaptırdık zaten. genel sound kalitesini mix kadar aranjede kullanılan sesler de etkiliyor, kaliteli vst'ler, iyi ham kayıtlar olmalı.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

siyahitin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Has thanked: 3 time

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen siyahitin »

Vokal bölümüyle beraber giren ;sanırım, akustik gitar onlar çok hoşuma gitti. Çok güzel bir genişlik var bunu sağlamak sadece ekipmanlarla ilgili değil sanırım ? Ama kaydın iyi alınması da belki de en öncelikli sebep bunun güzel duyulmasında.
Tabi tecrübeniz de girmiş içine ve ortaya çok güzel bir şey çıkmış.

detay olarak da benim merak ettiğim şeyler var tabi ;
Gitarları siz kaydettiğinize göre gitar kayıtları ile ilgili,eskiden yapamayıp da ; şimdi yaptığınız için, eksik ya da fazla yeni başlayanların ya da gelişmekte olanların fark edemediği öğretilerinizi duymak isterim :)

Mümkünse :)

prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I[MENTION][/MENTION]]
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen ugur86 »

Gitarları c414'le duble olarak kaydettik, sap ve gövdenin birleşim bölgesinde tatlı ve dengeli tınlayan bir nokta var, oradan mikrofonlama yapıp, arpej akorlarını da çevrimli bastırdık, gayet güzel sonuçlar verdi.

sgucler
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen sgucler »

hocam gayet güzel olmuş. tebrikler tulumda fenaaaaaa yani

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Karadeniz Müzik-Studyo

Mesaj gönderen abdullahatalan »

2 usta bir proje çıkartmış çokta güzel olmuş tebrik ediyorum elinize sağlık [MENTION=3132]yavuzy[/MENTION] [MENTION=246]ugur86[/MENTION] :)

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön