Forum'umuz 5000 Üyeye Ulaştı

Forumdaki gelişmeler, site duyuruları ve sizin teklifleriniz bu bölümde...

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Sevgili arkadaşlarım an itibariyle Forum istatistiklerinden gördüğüm kadarıyla üye sayımız 5000 kişiye ulaştı. Bu tarz bir form için ülkemiz ölçeğinde azımsanmayacak bir rakam. Benim bu Forum'a üye olduğum yanılmıyorsam 2014 yılında bu rakam 2000 kişi civarında idi.

Ancak anlamakta zorlandığım nokta şu : Forum'umuz bu kadar üye sayısına rağmen , özellikle son dönemde niye bu kadar hareketsiz ? Kaldı ki Forum'da bu işi bilen kıymetli insanlar olduğunu da biliyorum ve bu platform müzik teknolojileri konusunda forum formatında olan ülkemizdeki yegane ciddi platform.

Peki niye ?
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;47936]Sevgili arkadaşlarım an itibariyle Forum istatistiklerinden gördüğüm kadarıyla üye sayımız 5000 kişiye ulaştı. Bu tarz bir form için ülkemiz ölçeğinde azımsanmayacak bir rakam. Benim bu Forum'a üye olduğum yanılmıyorsam 2014 yılında bu rakam 2000 kişi civarında idi.

Ancak anlamakta zorlandığım nokta şu : Forum'umuz bu kadar üye sayısına rağmen , özellikle son dönemde niye bu kadar hareketsiz ? Kaldı ki Forum'da bu işi bilen kıymetli insanlar olduğunu da biliyorum ve bu platform müzik teknolojileri konusunda forum formatında olan ülkemizdeki yegane ciddi platform.

Peki niye ?[/QUOTE]Aynı fikirdeyim abi.

Birde hazır alaka kurulacak bir konu açılmışken bir hususa daha değinmek istiyorum.

Yanlış anlaşılmak veya karalamış gibi görülmek istemem ama sanki forumda pişip level atlayınca ticaretiyle meşgul olup forumdan uzakta kalınıyor ( belkide haklı olarak bilgisini ekmek kapısına çevirme durumunda kalınmıştır)

Dediklerimin aksine halen hiçbir maddi karşılığı olmadığı halde ilgilenen bilgilerini esirgemeyen ler de var.

Birde aksini yaşadığım da olmakla beraber forumda terimleri iyi bildiği için caka satıp kendi ürününü de elden çıkarınca altın suyuna batırılmış gibi satarken bizim ürünlere çöpten toplanmış, muamelesi yapanlar vardı CANIMI ÇOK SIKMIŞTI,

Bilgisi yetersiz olmak ta eyvallah ama cahil yerine konulmak hiç hoş değildi...

Bu başkalarına da mutlaka yapılmıştır ve ailemizin mizacına gölge düşürmüştür mutlaka.

Bu yüzden bana buranın da sadece ticari bir menfaat alanına dönüştüğünü söyleyen de oldu.

Umarım o eski günlerdeki gibi samimi sohbetler, tartışmalar, paylaşımlar yeniden başlar; seviyorum burayı ve vazgeçmeye de niyetim hiç yok ( her nekadar faydam dokunmasa da müdavim olmak bile güzel )

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Kesinlikle fikirlerinize katılıyorum. Uzun süredir paylaşmayan biri olarak da neden paylaşım yapmadığımdan bahsedeyim. Bir ara ciddi olarak forumda ki arkadaşlara hem armoni, hem bilgisayarda müzik kayıtları nasıl yapılır, hem ses nedir, ses mühendisliği hakkında bilgi vermek istiyordum. Hatta bir kaç video da çektim. Tabi bu konuda pek tecrübem olmadığı için çok iyi olduğunu iddia etmiyorum. Ama forumda biraz ilgi alaka olsaydı çekmeye devam edecektim ki bu konuda hedefim benim derslerimi takip eden bir arkadaşı dört sesli armoni yapabilecek seviyeye getirmekti. Bir kaç arkadaş hariç (Abdülcelil ve bir kaç arkadaş)bırakın yorum yapanı seyreden bile olmadı. Açıkçası üzüldüm, kimseden maddi bir beklentim yoktu, sadece benim öğrenirken çektiğim sıkıntıları çekmesin arkadaşlarımız istedim. Ama bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az seyreden oldu, benimde paylaşım yapma hevesim kaçtı açıkçası. Mehmet Abi 5000 üyeden bahsediyor ama çoğunun bu konularla ilgilenecek ya vakti yok, ya da hevesi. O yüzden sayılar bence önemli değil. Bilmeyen ve öğrenmeye çalışan arkadaşlarımıza da bir çift sözüm olacak. Kimse anasının karnından bu işi bilerek doğmuyor. Öğrenmek istiyorsanız eğer bol bol araştırın, her zaman öğrenmek isteyenlere bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya hazırım. Sadece bir teşekkürü çok görmeseler yeter.
nacib
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 15 time
Been thanked: 28 time
İletişim:

Mesaj gönderen nacib »

Sevgili arkadaşlarım...

Bir süre önce paylaştığım bir öykünün ve sonrasında da bir kaç müzik çalışmamın silindiğini gördüm.

Daha doğrusu o kanallarım paylaşıma kapatılmıştı. Ne kadar uğraşsamda sizlerle bir süre paylaşım yapamadım.

Sonunda yönetici arkadaşlardan birine konuyu açtım. Sağolsun ilgilenip o kanallarımı yeniden paylaşıma açtı.

Belki teknik bir olaydı ama insanın aklına luzumsuz işler mi yapıyorum acaba sorusu ister istemez geliyor.

Aslında forumdaki arkadaşların teknik paylaşımlarını izlemek bile benim için yeterli.

Burada bulunmaktan ve paylaşımları takip etmekten mutluyum yani.

Neyse bu vesile ile Esbap kardeşime de gönderdiği dramatik çalışmayı yeterli zaman ayırıp tamamlayamadığım için

üzgün olduğumu söylemek istiyorum.

Sevgiler 05.05.2019
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

Dostlar Selamlar,

Elimden geldiğince hemen hemen her gün foruma girip gördüğüm aksaklıkları düzeltmeye çalışıyorum. Atladığım, unnuttuğum durumlar olursa mesajla bildirin lütfen.
Sadece forumla değil, müzik kayıt işleriyle de uzun zamandır yeterince ilgilenemiyorum. Düzgün bir kayıt paylaşmayalı çok uzun zaman oldu.
Kendi işimin yoğunluğu ve setup değişikliğine gitmemin bunda çok etkisi oldu açıkçası.
Benden müzikal olarak birkaç şey rica eden arkadaşları da geri çevirdim zaman ayıramayacağım için. Kusura bakmayın.

Ama gördüğüm sorulara bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışıyorum. Bir hatamız olduysa affola...

Ekipman konusundaki tartışmalara bilerek girmiyorum. Çoğu üst düzey ekipmanlar ile hem ilgilenmiyorum, hem de bilgim yok. Benim bu konudaki görüşümü herhalde biliyorsunuzdur ama benim açımdan en önemli şey müzikal üretim. Ekipman olayı benim için son planda. Bundan birkaç defa bahsetmiştim zaten.

Her türlü eleştiriye açığım, bir hatam/kusurum olduysa düzeltmek için ne gerekiyorsa yaparım. Sadece bana bildirin, yeter.

Sayı konusuna ben de çok takılmıyorum ama bariz olarak yanlış giden birşeyler varsa düzeltelim tabi ki.

Saygılar,
Tezcan
Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Orkunn »

Bence bazıları linklere tıklamak için üye olmuştur. Burada bir kişi bile kendi kendine yazsa, Google'dan sorununu yazdığında burası çıkıyorsa o bile kafidir. Elimden geldiğince gearslutz ile ikiz konu açıp, ikiz paylaşım yapıyorum. Bir de bunun maddi yönü var. Bir Pro tools alacağım ama şimdilik sadece ilok'u alabildim. 30 gün deneme sürümü kullanıp daha sonra tam sürüme geçeceğim. Bunun maliyeti cidden yüksek. Dolar bugün 6 lira oldu. Dolar bu ayın sonunda 7 olursa muhtemelen 1 ay daha Pro Tools için beklemem gerekecek. Maddi olarak müzik teknolojisi işi bizim ülkemizde lüks bir uğraş haline geldi.

Unutmayalım ki giriş seviyesi ses kartı = neredeyse bir asgari ücret. Hobi olarak yapanlar için bu iş ulaşılmaz bir geldi.
En son Orkunn tarafından 06 May 2019, 01:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22
yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yiğitcan »

Aslında bunun için yapılması gerekenler basit. Yüzeysel olarak çoğu bilgiye ulaşabiliyor artık insanlar, forum bir bütün olarak düşünülürse ve ona göre plan yapılırsa trafiğin artacağı kanısındayım ... ( herkes maddeler halinde aklındakileri sıralarsa güzel birşeyler çıkar bence )
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=yiğitcan;47946]Aslında bunun için yapılması gerekenler basit. forum bir bütün olarak düşünülürse ve ona göre plan yapılırsa trafiğin artacağı kanısındayım ... [/QUOTE]

[MENTION=3138]yiğitcan[/MENTION] bu konuyu biraz açabilir ve somutlaştırabilir misin lütfen ?
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Arkadaşlar merhaba,
Malumunuz bu alanda Türkiye'nin tek forumuyuz...
Bizim hiç bir zaman çok üyemiz olsun, para kazanalım v.s gibi dertlerimiz olmadı...
Bilgi çağında insanların bilgiye ulaşmaları çok daha kolay durumda...
Tabii bizlerin de (başta benim:) iş yoğunluğu nedeniyle eskisi kadar zaman ayıramadığım da bir gerçek...
Ama ve de lakin;
Bir söz var ya;
Kemancı kimse dinlemese de kemanını çalar...!

Ch.
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=Cho®dSolo;47971]Arkadaşlar merhaba,
Malumunuz bu alanda Türkiye'nin tek forumuyuz...
Bizim hiç bir zaman çok üyemiz olsun, para kazanalım v.s gibi dertlerimiz olmadı...
Bilgi çağında insanların bilgiye ulaşmaları çok daha kolay durumda...
Tabii bizlerin de (başta benim:) iş yoğunluğu nedeniyle eskisi kadar zaman ayıramadığım da bir gerçek...
Ama ve de lakin;
Bir söz var ya;
Kemancı kimse dinlemese de kemanını çalar...!

Ch.[/QUOTE]

Ben de benzer şeyi vurguladım Bahadır abi.

Sayılarla ilgili kaygımız yok, ama bariz olarak yanlış giden birşey varsa çözelim dedim. Kemancı kemanını çalsın tabi ama akortuna dikkat etsin, neme lazım :)
Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/

“Duyurular, Site İçi İletişim ve Sizin Teklifleriniz” sayfasına dön