Thomann DHL SORUNU

Kullanılan Plugin'ler için ipucu ve kısayolları bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

seysey

Thomann DHL SORUNU

Mesaj gönderen seysey »

iyi geceler, Thomandan 360,93 euroluk sipariş verdim odemesini yaptım urunler dhlye verildi (5 kg civarı).
Mon, 08.05.17 18:48 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin
Mon, 08.05.17 15:30 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Sat, 06.05.17 09:33 Germany The shipment was misrouted and could not be delivered. The shipment will be readdressed and forwarded to the recipient.
Sat, 06.05.17 03:17 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Fri, 05.05.17 14:33 Kitzingen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Thu, 04.05.17 18:52 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

DHLyle mail yoluyla iletişim kuramadım yarın arayacağım, Thomana da urunleri geri çekmesini soyleyeceğim. çünkü DHL extra masraf cıkarıyormus. Şu durumda benım yapmam gereken nedir? extra para odemek istemiyorum

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Thomann DHL SORUNU

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=seysey;43462]iyi geceler, Thomandan 360,93 euroluk sipariş verdim odemesini yaptım urunler dhlye verildi (5 kg civarı).
Mon, 08.05.17 18:48 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin
Mon, 08.05.17 15:30 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Sat, 06.05.17 09:33 Germany The shipment was misrouted and could not be delivered. The shipment will be readdressed and forwarded to the recipient.
Sat, 06.05.17 03:17 Köngen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Fri, 05.05.17 14:33 Kitzingen, Germany The shipment has been processed in the parcel center
Thu, 04.05.17 18:52 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

DHLyle mail yoluyla iletişim kuramadım yarın arayacağım, Thomana da urunleri geri çekmesini soyleyeceğim. çünkü DHL extra masraf cıkarıyormus. Şu durumda benım yapmam gereken nedir? extra para odemek istemiyorum[/QUOTE]

DHL bir kamu posta şirketi, extra masraf falan çıkarmaz, thomann'dan satın alırken hesabından düşülen %18 kdv'yi ve 10 tl civarında damga vergisini ödersin. Bunun gibi iyice emin olmadan, öğrenmeden, kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeler sebebiyle thomann artık Türkiye'yi kara listeye alacak ve ciddi anlamda faydalanabilecek insanlar da mağdur olacak, lütfen böyle davranmayın.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

hepar45
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Thomann DHL SORUNU

Mesaj gönderen hepar45 »

[QUOTE=ugur86;43469]DHL bir kamu posta şirketi, extra masraf falan çıkarmaz, thomann'dan satın alırken hesabından düşülen %18 kdv'yi ve 10 tl civarında damga vergisini ödersin. Bunun gibi iyice emin olmadan, öğrenmeden, kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeler sebebiyle thomann artık Türkiye'yi kara listeye alacak ve ciddi anlamda faydalanabilecek insanlar da mağdur olacak, lütfen böyle davranmayın.[/QUOTE]
Uğur hocam merhaba yazışmalara dahil olmak istedim çünkü son iki büyük kalem siparişimde thomanda ben de benzeri hata ile karşılaştım önce kargom yanlış yere yönlendirildi ve sonra ilgili adrese yeniden yönlendirildi. Nedenini sordum yanıt alamadım, thomann dan çok eskiden beri alışveriş yapmaktayım. Gerçekten çok profesyonellerdi. Ama son dönemde hiçbir şikayete hiçbir yazıya geri dönüş yapmadıklarını ya da çok geç yapıldığını fark ettim. Türkiye, almanya için zaten kara listede. Kişilerin bilgi alma hakkı en temel hakkıdır. Paranızla bir ürün almışsınız bu ürün pahalı ya da ucuz önemli değil bilgi alma bir mesajla o kişiyi bilgilendirme satan kişinin en temel görevi olduğunu düşünüyorum bugün compelden bir ürün alsanız bir gün geç kargolansa elli kere adamlara telefon açarız ya da mesaj atarız bu normaldir. Çünkü merak ediyorsunuz peşin alıyorsunuz ve ürün bekliyorsunuz. Bu konuda çok özür dileyerek seysey arkadaşımı haklı buluyorum. Thomann müşteri hizmetleri ve bilgilendirme konusunda benim gözümde de sınıfta kalmıştır. Maalesef ki alternatifi çok az olması kötü, Saygılarımla,

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

“Plugin İpuçları” sayfasına dön