Thomann Alışverişlerinizde Dikkat!!!

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Arkadaşlar, geçen yaptığım Thomann alışverişinde şöyle bir durum fark ettim...
Thomann dan kredi kartı ile alışverişinizi yaptığınızda bankanız bu işlemi extreye yansıtırken kendi dövis satış kuruna komisyon ekleyerek yansıtmaktadır...
Hatta bazı bankalar Euro yu önce Dolar a sonra TL ye (örneğin benim bankam Yapı Kredi gibi) çevirerek 2 defa komisyon geçirmektedir...
Bu durumu engellemek için;
İnternet Bankacılığı yada bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşarak döviz extresi( hangi döviz ile alacaksanız onun extresi,mesela thomann için euro extresi) talep ediniz.
Bu sayede kredi kartınızın son ödeme tarihinde; gişelerden alacağınız döviz yada internet bankacılığından alacağınız döviz ile o günkü kurdan KOMİSYONSUZ olarak borcunuzu ödeyebilirsiniz...
Tabii bu durumda olayın tek riski develüasyon olmasıdır, özellikle de taksite böldürmüş iseniz...:)
İlave bir bilgi daha vereyim;
Bankalar yurtdışı alışverişlerini komisyonsuz olarak taksite bölmektedir...Örneğin Yapı Kredi,Axess ve Garanti 3'e, Denizbank 2'e hatta bazı bankalar 5 e kadar bölmektedir.Bu işlem için bankanıza göre SMS yada internet şubesinden ilgili prosedürü izlemeniz gerekmektedir...

Arkadaşlar alışveriş için bu konu önemlidir, boş yere bankalara bu komisyoları kaptırmayın...!!!
İyi alışverişler dilerim...

Resim

Ch.

En son Cho®dSolo tarafından 06 Nis 2016, 14:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

Bu durum tüm yurtdışı alışverişlerinizde geçerlidir bu arada...

Ch.

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Cho®dSolo;38119]Bu durum tüm yurtdışı alışverişlerinizde geçerlidir bu arada...

Ch.[/QUOTE]
Hocam thomann dan yapılan alışverişin odemesi yapılırken seçilen para birimi değil otomatikmen euro olarak mı yansıyor? Ben böyle anladım.

Eğer doğru anlamışsam iyiki bu uyarıyı yapmışsınız, gerçi geçen gün bir arkadaşımız kesintileri minimum a indirmek için tüm bankaların komisyon oranlarını incelediğini falan söylemiş, bir banka tavsiyesinde bulunmuştu ama hatırlayamadım.

O mesaj da buraya alıntılanırsa konu bütünlüğü açısından iyi olurdu.

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Bu sorun bende vakıfbankta oldu, dolar olarak direk extreye yansıttığı için yana döne şube aradım ödemek için :) garanti-bonus'ta sorun olmuyor, %3 kur dönüşüm ve uluslararası alışveriş komsiyonu alıyor, paypal da aynı şekilde %3 alıyor, her türlü eft-havale'den daha hesaplıya geliyor zaten, ben memnunum bonus'tan tavsiye ederim.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

[QUOTE=ugur86;38138]Bu sorun bende vakıfbankta oldu, dolar olarak direk extreye yansıttığı için yana döne şube aradım ödemek için :) garanti-bonus'ta sorun olmuyor, %3 kur dönüşüm ve uluslararası alışveriş komsiyonu alıyor, paypal da aynı şekilde %3 alıyor, her türlü eft-havale'den daha hesaplıya geliyor zaten, ben memnunum bonus'tan tavsiye ederim.[/QUOTE]

Ee tamam işte Hocam o zaman sorun oluyor demektir...:)
Tarif ettiğim şekilde yaparsan ikisini de ödemiyorsun...
Ve ayrıca...
Garanti Bank %3 alıyor da...
Kur çevrimleri kaçtan baktın mı?:)

Ch.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Cho®dSolo;38150]Ee tamam işte Hocam o zaman sorun oluyor demektir...:)
Tarif ettiğim şekilde yaparsan ikisini de ödemiyorsun...
Ve ayrıca...
Garanti Bank %3 alıyor da...
Kur çevrimleri kaçtan baktın mı?:)

Ch.[/QUOTE]

Hocam garanti %3 diye bi fatura kesmiyor, mesela euro 2.30 ise 2.35'ten hesaplayıp yansıtıyor extre'ye, uluslararası alışveriş söz konusu olduğunda bu komisyonu banka bir şekilde alıyor hocam, her ne kadar visa ya da mastercard üyesi olsa da yurtdışına para aktarımı var ortada, yanlış mı düşünüyorum :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

korg35
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen korg35 »

Chord solo hocam aldınmı tannoyları?Memnunmusun?.Ben müzikten bir süre uzak kaldım.Almamıştım.Bügünlerde almayı düşünüyorum.1000 liraya kadar bütçe var.

Uğur hocamın aldığı Jbl lsr 305 leri almayı düşünüyorum.Thoman stoklarında yok.15 inde geleceği yazıyor.Krk larda kafamı kurcalamıyor değil ama Jbl leri alacağım büyük ihtimal.

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Arkadaşlar thomann da kendim profilimden alışveriş yaparken benim adıma olmayan başkasının kredi kartını kullanabilirmiyim?
Bonus kart ile jz J1 mikrofon almayı düşünüyorum.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Sorun olmaz, çunku Thomann kendi hesabına geçen paraya bakar. Sonuçta alım yaparken bir kullanıcı profili oluşturmuşsundur. Orada yazan adrese gönderdikleri için sorun teşkil etmez. Sadece alırken arkadaşının telefon numarasına bir doğrulama kodu gelebilir. Bunun için arkadaşın o kodu söylemesi gerekebilir. Hayırlı alışverişler.

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Tanerongunyzb;38372]Sorun olmaz, çunku Thomann kendi hesabına geçen paraya bakar. Sonuçta alım yaparken bir kullanıcı profili oluşturmuşsundur. Orada yazan adrese gönderdikleri için sorun teşkil etmez. Sadece alırken arkadaşının telefon numarasına bir doğrulama kodu gelebilir. Bunun için arkadaşın o kodu söylemesi gerekebilir. Hayırlı alışverişler.[/QUOTE]
Teşekkür ederim.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Tanerongunyzb;38372]Sorun olmaz, çunku Thomann kendi hesabına geçen paraya bakar. Sonuçta alım yaparken bir kullanıcı profili oluşturmuşsundur. Orada yazan adrese gönderdikleri için sorun teşkil etmez. Sadece alırken arkadaşının telefon numarasına bir doğrulama kodu gelebilir. Bunun için arkadaşın o kodu söylemesi gerekebilir. Hayırlı alışverişler.[/QUOTE]

Hocam ben thomann'a mail attım, kayınço Avusturya'da yaşıyor, u87 de 2500 euro olunca mecburen ordan birine aldırmam gerekiyordu, kredi kartı ismi ile adres ismi farklı olabilirmi diye sordum olumsuz yanıt verdiler, sebebi de bu yapmaya çalıştığım gibi kötüye kullanımları engellemekmiş, yahu hediye alcam dediysem de yemediler :)

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=ugur86;38375]Hocam ben thomann'a mail attım, kayınço Avusturya'da yaşıyor, u87 de 2500 euro olunca mecburen ordan birine aldırmam gerekiyordu, kredi kartı ismi ile adres ismi farklı olabilirmi diye sordum olumsuz yanıt verdiler, sebebi de bu yapmaya çalıştığım gibi kötüye kullanımları engellemekmiş, yahu hediye alcam dediysem de yemediler :)[/QUOTE]
Uğur hocam kart sahibi ile aynı şehirde ikamet ediyoruz acaba dediğiniz sorunu yaşamıyım

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=EsbaB;38377]Uğur hocam kart sahibi ile aynı şehirde ikamet ediyoruz acaba dediğiniz sorunu yaşamıyım

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]
Hocam niye bu kadar çok sorun yapıyorsunuz ki... kredi kartı kiminse onun adına açın bir hesap olsun bitsin. Mail adresi olarak da kendi mailinizi verin. Ne farkeder ki.

Aynı şehirde iseniz, onun adresine gelsin siz ondan alırsınız

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

[QUOTE=EsbaB;38377]Uğur hocam kart sahibi ile aynı şehirde ikamet ediyoruz acaba dediğiniz sorunu yaşamıyım

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Bieşey olmaz Hocam, ben en son alışverişimde benim hesabımdan başka bir kişinin kartı ile aldım...
sorun olmuyor...

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Cho®dSolo;38385]Bieşey olmaz Hocam, ben en son alışverişimde benim hesabımdan başka bir kişinin kartı ile aldım...
sorun olmuyor...[/QUOTE]
Bu iyi oldu Bahadır hocam. Hepinize teşekkürler, iyi forumlar.

“Yurtdışı” sayfasına dön