Logic Pro X Sonsuza kadar basılı kalan Mi tuşu sorunu

Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Orkunn »

Logic kullanırken sadece midi klavyede E3 notasında tuşa bir kez bastığımda sonsuza kadar basılı tutuyormuş gibi algılıyor. Sustain'i sonsuz olan synth'lerde bir basıp bıraksam enstrumanı değiştirene kadar mi notası çalıyor. Artık After Touch bilgisini sadece E3 notasında mı alamıyor anlamadım. Cubase'te böyle bir sorun yok. Sadece Logic'te var. e3 notası bildiğimiz sonsuza kadar basılı kalıyor. CMD+K yapıp Musical Typing (bildiğimiz bilgisayar klavyesi) ile çalsamda sonuç aynı. Yine E3 notasına bastığımda sonsuza kadar çalıyor. Durum aynı resimdeki gibi. Ekran alıntısı aldığımda tuşa 15 dakika önce basıp bırakmıştım :)

Çok uğraştım ama çözümü bulamadım :( Neredeyse kafayı yiyecem. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bilgisi olan var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Resim

En son Orkunn tarafından 17 Mar 2017, 23:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22
Orkunn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Orkunn »

İnanamıyorum sorun kendi kendine düzeldi :D "LogicProHelp"te birisi midi kanalını değiştirince düzeldi yazmış. Bende midi kanalı hep "all" seçiliydi. Hala da "all" seçili. Apple bey ne yapıyorsunuz :D

Cubase 10 Pro / Dell inspiron Ryzen 5 2500u with 8gb ram / Presonus Eris 4.5 / Steinberg ur22

“Logic Pro” sayfasına dön