Kulaklıklardaki ohm değeri

AFMProton

Mesaj gönderen AFMProton »

Merhaba arkadaşlar kulaklıklardaki ohm değerlerinin aralarındaki genel olarak farklar nelerdir.Beyerdynamic dt770 pro 32 ohm-80 ohm-250 ohm olarak 3 e ayrılıyor.Kulaklık alırken ideal ohm kaçtır.Bir de dt770 pro ile dt 990 pro arasında nasıl farklar mevcuttur.Şimdiden teşekkürler.

AFM Proton Ses
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

dostum öncelikle dt990 open-back yani açık arka tasarımlıdır, kayıtta kullanamazsın çünkü dışarı ciddi seviyede ses sızdırır. sahnesi kapalı arka kulaklıklara göre haliyle daha geniştir. ama dt770 de kapalı bir kulaklığa göre oldukça geniş bir sahneye ve frekans dengesine sahip. ohm derecesi yükseldikçe ses kartın bu kulaklığı sürmekte giderek zorlanır. misal ses kartının kulaklık çıkışını sonuna kadar getirdiğinde 32 ohm'luk olandan yüksek bir seviye gelirken, 80'lik normal bir seviye, 250'lik ise duyulabilir bir seviye verir. bir nevi inputu kısıp output'a yüklenmek gibi düşün. 250'likten doyurucu bir ses almak için kulaklık amfisi de alman gerekebilir, bu da ek masraf demektir, ayrıca kablosu spiral olduğu için kayıtta kullanmaya elverişli bulmuyorum, yay gibi geriliyor. pişman olmayacağın bir seçim olacağını düşünüyorum, şahsen bu kadar zor beğenen biri olarak şu ana kadar kullandığım en iyi kulaklık olduğunu söylemek isterim, satacağım-değiştireceğim en son ekipmanlardan biri olurdu...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

AFMProton

Mesaj gönderen AFMProton »

Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Fiyat aralığı ortalama yakın olduğundan ve model olarak yüksek sandığımdan sormuştum bu cihazları ama benimde düşüncem dt770 den yana idi.O zaman 32 ohm ideal olarak normal kullanıma uygundur diyebiliriz değil mi?

AFM Proton Ses
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=AFMProton;35660]Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Fiyat aralığı ortalama yakın olduğundan ve model olarak yüksek sandığımdan sormuştum bu cihazları ama benimde düşüncem dt770 den yana idi.O zaman 32 ohm ideal olarak normal kullanıma uygundur diyebiliriz değil mi?[/QUOTE]

32 ohm olanı daha çok ipod, cep telefonu gibi cihazlarla kullanılmak üzere tasarlanmıştır, mix ve kayıt üzerinde de çalışacaksan 80 ohm olanını almanı tavsiye ederim, frekans cevabını bir nebze etkiliyor çünkü empedans değeri, 80'lik idealdir iyidir :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

Hocam ben 80 ohm modelini kullanıyorum yaklaşık bir senedir. Onun dışında 2-3 tane daha kült sayılan kulaklık denedim fakat dt770 pro gerçekten içlerinde en çok detay duyduğum kulaklık oldu. Focusrite 2i4 ses kartı ile kullanıyorum. Bir sorun yok, gayet iyi sürüyor kulaklığı. Bence bu fiyata alınabilecek en iyi kulaklık budur. Hatta youtubede izlediğim bir çok kayıt videosunda bu kulaklığın kullanıldığını görüyorum çoğu zaman. Pişman etmeyecek, hatta bu fiyat aralığında zirvedeki kulaklıktır. Ayrıca Beyerdynamic gerçekten kaliteli bir firma.

“Kulaklık ve Amplifikatörleri” sayfasına dön