+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase & Studio One !

Bu konu 710 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

Cubase & Studio One ! 710 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase & Studio One !

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 710 kez incelendi.

Question Cubase & Studio One !

Merhaba arkadaşlar ...

Sizce cubase mi, yoksa studio one mı daha kullanışlı ?

Yıllardır bu ikili ile çalışıyorum.
    Studio One mastering pluginlerini çok beğeniyorum, mastering i studio one ile yapmaktayım.
    "Kullanışlı" kişiye göre değişir.
    Benim için son derece kullanışlı, ne nerede ezbere biliyorum...

Ch.

EsbaB Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı Cho®dSolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllardır bu ikili ile çalışıyorum.
    Studio One mastering pluginlerini çok beğeniyorum, mastering i studio one ile yapmaktayım.
    "Kullanışlı" kişiye göre değişir.
    Benim için son derece kullanışlı, ne nerede ezbere biliyorum...

Ch.
    Bahadır hocam cubase nin hangi sürümünü kullanıyorsunuz ?

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadır hocam cubase nin hangi sürümünü kullanıyorsunuz ?
    Element 8
    Hala...

Ch.

averen, EsbaB Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Element 8
    Hala...

Ch.
    Ben studio one'a geçtim gerçekten çok iyi ...

EsbaB Şu üyeler, yiğitcan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Element 8
    Hala...

Ch.
    Bende Cubase 8 hâlâ ama bu aralar artık tam bir sürüm al al diye bir dürtü var içimde

EsbaB Şu üyeler, averen adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Türk halk müziği kayıtları yapıyorum. İlk daw serüvenime cubase ile başladım. Ama programın gereksiz karmaşıklığı hemen canımı sıktı. Birde baktım ki studio one diye bir daw var. Daha versiyon 2. Birde free sürüm veriyorlardı kısıtlı olarak. Baya kurcaladım işte budur dedim. Herşey elinizin altında. O zaman 200 lira verip hemen lisansını aldım. Versiyon 4.5 ile lisanslı olarak devam ediyorum. Birde cubase gibi zırt pırt güncellemeye para istemiyorlar. v3'ü aldım 1,5-2 yıl kullandım galiba v4 çıktı indirim ile 350 liraya güncelledim. V5'e kadar presonus para istemez artık. Önemli bir ayrıntı daha, v2 yi aldığımda melodyne (essential) hediye ettiler temel sürüm. (şimdi 100 dolar) Bu yılbaşında harika bir indirim yakaladım 200 liraya da onu güncelledim (assistant-şimdi 250 dolar) fıstık oldu. Bu yüzden presonustan kopamıyorum. Hediye ettikleri baba pluginleri saymıyorum bile. Demem o ki ne oldu bu cubase'e yahu )))

EsbaB Şu üyeler, özkan adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alışkanlık meselesi bence tamamen...

Cubase kullanıyordum (Elements 8), Windows'tan MAC'e geçince hem Logic hem de Stuio One'ı kurcalama fırsatım oldu...

Her ikisinde de Cubase kadar rahat edemiyorum nedense bi diken üstündeyim...

Aslına bakarsanız, Studio One 4 ve sonrası acayip pratik olmuş. Birçok şeyde menu aramanıza gerek olmuyor, tutup kulağından sürükleyip bırakıyorsun oluyor. Yeni bir audio kanal açıp, audio file import etmenize gerek yok mesela, audio dosyasını sürükle direkt olarak DAW'ın üstüne; o sana soruyor/oluşturuyor.

Biraz daha zaman geçirmem lazım tam olarak alışmak için.

Bana kalırsa macera aramaya gerek yok, size hangisi daha yakın geliyorsa ve maddi imkanlar konusunda sıkıntı yoksa en alıştığınız DAW'dan devam edin. Sonuçta DAW bir araç sadece. Hemen hemen hepsinde benzer özellikler var. Ha tabi dersen ki; "şu DAW'da şu özellik var ve ben onsuz yapamıyorum" o zaman el mecbur o DAW'ı kullanacaksın zaten.

Saygılar,
    Tezcan

averen, EsbaB, yiğitcan Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu tezcankoray tarafından (12 Mart 2020 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.
    Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Cubase, pro tools, studio one, samplitude hepsini dönem dönem kullandım. Tezcan'ın dediği farklı özellikleri olsa da hepsinin görevi aynı. Benim favorim cubase, alternatifim ise samlitude

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.

Alıntı yiğitcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ...

Sizce cubase mi, yoksa studio one mı daha kullanışlı ?
    Ben Creative ses kartı üzerinde gelen Program ile başlayıp Adobe Audation ile devam ettim.
    Cubase ile tanışınca level atlamanın tadına vardım, sonrasında yine ses kartı ile Cubase 6 AI 'ye terfi ettim, updateler ile Elements 7,8,9 derken orda takılı kaldım.

Geçmişte bir iki defa Studio One denediysemde yabancılık çektim ama Taner Abinin samimi tavsiyesiyle yine Studio One macerası yaşayacağım galiba

Otomatik metronom belirleyip tüm kanalları seçilen paternin metronomuna çevirmesi ve arşivinden dolayı Cubase Tam sürümüde arzuladığımı saklayamayacağım tabi.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...