+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 12 ile 12 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase & Studio One !

Bu konu 573 kez görüntülendi 11 yorum aldı ...

Cubase & Studio One ! 573 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase & Studio One !

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 573 kez incelendi.

DAW olayında alışkanlıktan da ziyade arayışınız çok önemli. midi odaklı çalışan , dahili kütüphanelerin zenginliğini önemseyen birine Logic Pro biçilmiş kaftandır. cubase bana artık çok uzak gelse de midi yazma editleme onda da pratik, studio one'ın biraz bu konuya el atması lazım. Göz yoruculuk da benm için çok önemli, cubase yeni sürümlerindeki dark tema beni acayip yoruyor, genel arayüzdeki o ağırlık da gitti sanki, bilemiyorum bana çok itici geliyor. geçen cubase'de yapılmış bir proje geldi, batch export alıp logic'te çalıştım studio one bir nebze daha göz dostu diyebilirim. onun da otomasyon modundayken audio kanal renkleri ile otomasyon çizgileri çok fazla birbirine giriyor. ben bildiğin logic'çiyim şu an onun en temel 2 eksiği de bana göre precount metronomlu kayıt alınamaması ve ses hızlandırma, yavaşlatma, transpoze etme işlemlerinde diğer DAW'lara göre daha fazla bozmasıdır...

Baran33, yiğitcan Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Öncelikle şunda karar kılalım ki midi konusunda cubase 1 numaradır. Ben 2009 yılında çıkan cubase 5 i kullanılıyorum ve cubase 5 de midi adına neredeyse yapılamayacak bir şey yok. İçindeki stok enstrümanlar da Logic ile kafa kafaya olduğunu duydum ve o açıdan da Studio one a göre daha iyidir.(Halionsonic olsun groove agent se olsun birer ansiklopedi gibiler araştırdığım kadarıyla. İçlerinde çok sayıda ses var. Studio one da bu kadar kapsamlı ses bankaları gelmiyor diye biliyorum). Şimdi audio konusuna gelirsek, cubase deki hangi vst plugin eksik, hangisi işini Studio one da gelenlerden daha kötü yapıyor? Bence cubase 5 in içinde gelen pluginler bile hemen hemen gerekli bütün efektlere sahiptir. Cubase 10 u düşünemiyorum bile. Yani demem o ki Cubase in rakibi Logictir. (Midi için söylüyorum) Audio konusunda ise zaten Pro Tools, Logic, Cubase üçlüsü yıllardır bilinen endüstri standartları. Studio one da son zamanlarda yaptığı çıkışla bu üçlüye eklenmiş oldu. Dolayısıyla audio kaydı açısından aralarında pek bir fark olduğunu sanmıyorum.

Konu Baran33 tarafından (28 Mart 2020 Saat 21:49 ) değiştirilmiştir.