+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 18 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ses kartında mümkün olan en iyi preamp ve ad-da kalitesi

Bu konu 1744 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...

Ses kartında mümkün olan en iyi preamp ve ad-da kalitesi 1744 Reviews

Konuyu değerlendir: Ses kartında mümkün olan en iyi preamp ve ad-da kalitesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1744 kez incelendi.

Ses kartında mümkün olan en iyi preamp ve ad-da kalitesi

Merhabalar.Vokal ve gitar kayıtları için (ağırlıklı olarak vokal için)harici preamp kullanmayacağım için üzerindeki pream seviyesi ve ad-da converter kalitesi çok iyi olan bir kart almak istiyorum.Şimdiye kadar kullandığım en üst seviye kart Rme babyface 1 modeliydi.Roland quad capture da beni şaşırtan kartlandan biriydi.
    Şu an ise Babyface pro ve Apollo twin usb modeli arasında kalmış durumdayım. Audient id 14 ün de bu kartlardan bir farkı olmadığı yönünde yorumlar da okudum bu forumda.Arada ciddi bir fiyat farkı da var gerçekten bu konuda hayal kırıklığı yaşamayacaksam tabiki id 14 düşünürüm. Uad ile alakalı izlediğim eğitim videoları sonucunda realtime plugin kayıtlarında çok başarılı ve oldukça kaliteli bir çıkış verdiğini gözlemledim.Ama bunun sadece kullanılan pluginlere sahip olununca ve bu pluginleri kullanabilme becerisine sahip olunca mümkün olabileceği aşikar.Öncelikle bu pluginleri bir usb modeli aldığımda full sürüm olarak kullanabilme şansım varmıdır?Ekstra satın almadan yani pakete dahil verilme durumu varmı full sürüm olarak.
    Global yorumlarda ise Rme nin preamp ve ad-da kalitesi bakımından önde olduğu konusunda bir ağız birliği mevcut(: Babyface 1 modelinde dsp katında sanırım sadece reverb efekti mevcuttu.Pro modelinde preamp - ad-da kalitesi ve dsp bakımından artılar var mı ne kadar var?Kullanan arkadaşlar var ise bilgilendirmelerini rica ederim.Sonuçta bu kartlar yüksek bütçeli kartlar.Bu kadar ücret vermeyi göze almışken mümkün olan en iyi kaliteyi verebilecek ürüne sahip olmak istiyorum.Arada bariz fark olmaz diyen tecrübe yorumları audient id 14 diyorsa zaten bu model beni çok düşündürüyor okuduklarım kadarı ile.Focusrite ın 3.nesil kartları var birde tabi(:
    Karar vermemde yol gösterici yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Gerçekten büyük paralar verip de daha düşük maliyette yakın sonuçları alacağım ürün varsa tabiki onu tercih etmek isterim.
    Not : Giriş seviyesi veya orta seviye kartlar ile bu seviyedeki kartları karşılaştırılınca bu kadar paranın boşa verildiğini savunan yorumlarında ne kadar haklı veya haksız olduğu konusunda da bilgilendirebilrseniz sevinirim.

Mikrofon olarak da nt1 a kullandım daha önce ama se z330 diye bir model vardı sanırım mikrofon tavsiyelerinizide almak isterim

Cho®dSolo Şu üyeler, drnslcn adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu drnslcn tarafından (24 Ekim 2019 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.

Hocam focusrite Scarlett 2i2 yanında da mikrofon olarak rode K2 kombinasyonu ile arada büyük bir fark açacak başka ses ekipmanı olduğunu sanmıyorum. Param cebimde kalsın diyorsanız rode nt1(nt1a değil) hatta samson c03 de iş görür. Amfi mikrofonlayacaksaniz veya davul kaydı alacaksanız da o zaman dinamik mikrofon gerekir eğer öyle bir durumunuz varsa da bir shure sm57 alırsınız başka da hiçbir şeye gerek yok.

Konu hakkındaki düşüncelerimi marka bazında madde madde yazmak istiyorum.

1-) RME : Konvertör ve mic-pre kalitesi gayet iyidir. Bu açıdan bakıldığında RME'nin son dönemde ürettiği ; Babyface Pro , FF802 , UFX II ve UFX + ürün gamında en iyi konvertör ve mic-pre'lere sahip olan cihazlardır. Saydığım bu dört cihazın mic-pre ve konvertör kalitesi birbirine çok yakındır. Ara yüz ( TotalMix FX ) olarak baktığımızda ; bildiğim kadarıyla Babyface'in ara yüzü bu yeni jenerasyon cihazlarda aynen devam ettirilmiştir. Bilindiği gibi TotalMix FX ; fpga teknolojisi kullanılarak oluşturulmuş ve içerisinde eq , reverb vs. gibi bir takım fx'leri de barındırmaktadır.

Bana göre RME'nin en önemli özelliği ; sağlamlığı, stabilitesi ve transparanlığıdır. Piyasanın en stabil ve en transparan ses kartıdır diyebilirim. Ancak bu transparanlık ; bazı kullanıcılar için iyi , bazıları için kötüdür. İdealde olması gereken şudur : Kayıtın transparan olarak yapılıp bilahare gerekiyorsa renklendirilmesi gerekir. Fakat bu renklendirme süreci ; muhtelif boyutları itibariyle , bir bölüm kullanıcı açısından külfet anlamına geldiği için , RME bu tarz kullanıcılarca pek tercih edilmemektedir. Ancak pro dünyanın önemli bir bölümü açısından , transparanlık çok ciddi bir koşul olduğu için , RME bu çevrelerde yapılan uygulamalarda tercih edilen markaların başında gelmektedir. Örneğin günümüzde batı dünyasında yapılan klasik müzik kayıtlarının ciddi bir bölümünde, sırf bu nedenden dolayı RME mic-pre ve konvertörleri kullanılmaktadır. Ayrıca live ( canlı ) işlerde sahip olduğu stabilite nedeniyle en fazla tercih edilen markadır.

2-) UAD : Sunduğu imkanlar ( plug-in , unison vs. gibi ) açısından bakıldığında totalde güzel bir karttır. Sound karakteri olarak RME gibi transparan değil renklidir. Stabilite konusunda bariz bir sıkıntısı yoktur.

UAD ses kartını kullananlar daha ziyade plug-in'leri için bu markayı tercih etmektedir. Fakat bu plug-in'lerin free olarak gelenler haricindekilerinin azımsanmayacak bir maliyetinin olduğu da unutulmamalıdır. Söz konusu plug-in'lerin önemli bir bölümünün Plugin Alliance firması tarafından yazıldığı bilinmektedir. Benzeri plug-in'lerin Plugin Alliance firmasından daha ucuza temin edilebiliyor olunması meselenin ayrı bir boyutudur. Markanın diğer bir tercih nedeni satellite entegrasyonu imkanının bulunmasıdır. Ancak günümüzde bilgisayar işlemci teknolojilerinin geldiği nokta , bu avantajın önemini gittikçe azaltmıştır.

Benim UAD için son söyleyebileceğim nokta ; geçmişten günümüze , UAD'ın konvertörlerinin kendisinden beklenen kadar ( kendi segmentinde göreceli olarak ) yeterince iyi olmadığı şeklindeki kişisel görüşümdür. Bence UAD'ın konvertörleri daha performanslı olmalı. Ama UAD bunu her nedense geleneksel olarak bir türlü gerektiği şekilde başaramadı. Nitekim UAD'ın iddialı bir şekilde yeni çıkarttığı X serisinin konvertörleri konusunda da çok pozitif şeyler okumuyorum açıkçası. ( Bunu UAD X serisi kullanıcılarının yaptığı mukayeseli değerlendirmelere istinaden söylüyorum. ) Yani UAD gibi eski , köklü ve ciddi teknolojik birikime sahip bir firmanın ; bu konudaki performansının yetersiz kalması bana çok enteresan geliyor ve bu duruma bir anlam veremiyorum.

3-) Audient iD serisi : Bu seri ; esasen analog konsol üreticisi olan Audient'in , dünyadaki konsol piyasasının daralmasından sonra , hayatiyetini sürdürebilmek için , ilk üyesini 4-5 sene önce Çin'de ürettirerek piyasaya sürdüğü ve bazı ürünleri orta-alt bazı ürünleri orta segmentte yer alan bir seri. Sound karakteri olarak renkli bir cihaz.

Audient analog konsol firması olduğu için bu konudaki teknolojik birikimini söz konusu seriye aktarmış. Bu nedenle özellikle mic-pre'leri açısından dikkat çekici bir seri. Ancak ben şahsen konvertörlerini yeterince performanslı bulmuyorum. Bu zaafiyet iD4 ve iD14 modellerinde daha bariz bir şekilde hissediliyor. Sağlamlık ve stabilite açısından sıkıntıları olabilen bir seri. Fakat Çin'de üretildiği için fiyatı oldukça uygun. Kendi segmentinde f/p olarak değerlendirilebilecek bir alternatif.

4-) Apogee : İsmini geçirmemişsiniz ama ben bahsetmeden geçemeyeceğim. Dijital teknolojide oldukça başarılı bir marka. Ses kartlarının kendine has bir sound karakteri mevcut. Bu açıdan belirli ölçüde renkli olarak kabul edebiliriz. Mic-pre'leri ve konvertörleri başarılı. Sadece Mac ile çalışan modelleri bildiğim kadarıyla oldukça stabil. Son bir kaç senedir piyasaya sürdükleri ve Win ile de çalışan modellerinin stabilitesi hakkında yeterli bilgim bulunmuyor.

5-) Antelope : Yine Apogee gibi bahsetmediğiniz ama kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken diğer bir marka. Bana göre sektördeki en inovatif iki firmadan birisi. Firmanın zamanındaki kuruluş faaliyet konusu , clock ve konvertör tasarımı ve üretimi olduğu için dijital teknolojide son derecede başarılı bir marka. Özellikle son 4-5 senedir ses kartı üretiminde yaptıkları sıra dışı yenilikler ile ciddi ataklar yaptılar. Şu anda konvertör teknolojisini sektörde domine eden birinci sıradaki firma.

Antelope ses kartları UAD kulvarında olan cihazlar diyebiliriz. Bu nedenle UAD'ın en önemli rakibi. UAD yaptığı simulasyonlarda plug-in teknolojisini kullanırken, Antelope fpga teknolojisini kullanıyor. Simülasyon açısından aralarındaki en önemli fark bu. Kimilerine göre ; bu iş için fpga teknolojisi çerçevesinde chipler vasıtası ile hardware based fx kullanmaları , simülasyonlarının UAD'a göre genel olarak daha realistik olmasını sağlıyor.Ayrıca Antelope ses kartlarında ; diğer rakiplerinde bulunmayan , yine fpga teknolojisi ile gerçekleştirdikleri , müzik tarihinin en ikonik mikrofonlarının simülasyonunun yapılması gibi ayrı bir imkan da bulunuyor.

Ürettikleri ses kartları muadillerine göre daha fazla işi bir arada yapıyor. ( Benim tabirimle adeta bir tek amuda kalkmıyor. ) Bundan dolayıdır ki son derecede teknolojik ve karmaşık. Ayrıca ; kullanıcının teknolojiye yatkınlığı , bilgisayara hakimiyeti , kullanılan işletim sisteminin ve diğer yazılımların düzgün olması , kullanılan bilgisayarın temiz olması vs. gibi dışsal faktörlere karşı oldukça hassas. Örneğin Win kullanan Forum'dan @Avaren arkadaşımız yakın zamanda Antelope Discrete 4 aldı. İlk başta bir hayli stabilite sorunu yaşadı. Ancak bilgisayarına format attıktan sonra bu sorunlar çok büyük ölçüde azaldı. Bunun yanı sıra ; Antelope ses kartlarının bu gelişmiş ve karmaşık hardware yapısını hali hazırda henüz %100 karşılamakta zaman zaman zorlanan bir software alt yapısının bulunması , bu kartların stabilite açısından kimi hallerde sorun yaşamasına neden olabiliyor. Ancak karşılaşılan sorunlar zaman içerisinde giderilerek yeni güncellemelerle kullanıcılara ulaştırılıyor ve kartlar stabilite açısından gittikçe sorunsuz hale gelmeye başlıyor. Esasında bu stabilite konusu Antelope'da çok enteresan bir konu. Çünkü bakıyorsunuz ; aynı kartları kullanan kişilerin bir kısmı stabilite problemi yaşarken , diğer bir kısımı hiç bir stabilite problemi yaşamıyor. Ancak şurası bir gerçek ki ; bahsedilen problemler , Firma tarafından alınan önlemler ile her geçen gün azaltılıyor.

Yukarıda bahsettiğim artı ve eksi yönlerinin yanı sıra benim bu kartlarda tespit ettiğim en önemli avantaj sahip olduğu konvertörler. Bana
    göre ; "all in one" ses kartları piyasasında an itibariyle en iyi konvertörlere bu cihazlar sahip. Mic-pre'leri de gayet başarılı . Discrete serisinin mic-pre'lerinin tasarımı diğer Antelope kartlarının mic-pre tasarımlarından farklı olduğu için , bu serinin mic-pre'leri diğerlerine göre daha warm karakterli diyebilirim. Ayrıca firma sahip olduğu üst düzey clock teknolojisini ses kartlarına da yansıtmış durumda. Bu da kartların ayrı bir avantajını teşkil ediyor. Görebildiğim kadarıyla kullanıcılarının büyük çoğunluğunun bu kartlarda en çok beğendiği özellik , kartın sahip olduğu sound. O kadar ki ; zaman zaman stabilite sorunu yaşayan bazı kullanıcıların büyük çoğunluğu , kartın sahip olduğu sound yüzünden bu kartlardan vazgeçemiyorlar. Son olarak bu kartların sound karakteristiğinin renkli tarafta yer aldığını belirtmeliyim.

6-) Focusrite : Focusrite genellikle Scarlet serisi gibi giriş , orta-alt ve orta segment ses kartı üreten bir firma.Yani RME, UAD ,Apogee ve Antelope gibi markalarla mukayese edilemez. Zaman zaman kullanıcılarının stabilite konusunda sıkıntı yaşadıklarını duyuyorum veya okuyorum.

Kartlardaki sound kalitesinin ; özellikle kartların analog katlarının tasarımının yanı sıra , bu katlarda kullanılan komponent ve işçilik kalitesi ile bire bir alakalı olduğunu biliyoruz. Bilindiği gibi ; iyi tasarım , kaliteli komponent ve kaliteli işçilik yüksek maliyet , yüksek maliyet ise yüksek fiyat demek. Dolayısıyla her konuda olduğu gibi ; ucuz kartlar ile pahallı kartlar arasında da belirli ölçüde kalite farkının bulunması bence gayet doğal bir durum.

Bu yazımla ; bahsettiğiniz ve benim ilave ettiğim ses kartları konusunda mümkün olduğunca objektif kalarak bir fotoğraf çekmeğe çalıştım. Umarım yararlı olur.

Cho®dSolo - ait avatar

Cho®dSolo

H:i, jS M Y #1076 

Detaylı açıklama için teşekkür ederiz Mehmet Abi

Cho®dSolo, keşanlı mustafa, tezcankoray Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (24 Ekim 2019 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Detaylı anlatımınız için çok teşekkür ediyorum zahmet edip zaman ayırdığınız için.Özellikle uad konusundaki yazınız çok doğru ve aydınlatıcı oldu.Rme veya id 14 ikilisinden birini tercih edeceğim açıkçası id 14 konusunda tek çekincem stabilite sıkıntısı.Bu konuyuda biraz daha araştıracağım.Aslında ben babyface 1 den oldukça memnundum preamp i bana gayet profesyonel hissettirdi.İd 14 ü de kesinlikle kullanıcı yorumlarıyla kafama soktum zaten.Yakın yada aynı bir performans veriyorsa karttan kesip mikrofona ayırayım düşüncesiyle id 14 ü araştıracağım biraz daha.Mikrofon olarak da Rode nt1 ve sE Z3300a ikilisinden birinde karar vereceğim sanırım.K2 tube ü ksesinlikle eledim çünkü nt1 ile kıyaslama şansım oldu ve oha dedirtecek hiç bir şey duymadım.Öneriler için tekrardan teşekkür ediyorum.Başka önerileri olanlarında yorumları için şimdisinden teşekkür ederim.

Alıntı drnslcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Detaylı anlatımınız için çok teşekkür ediyorum zahmet edip zaman ayırdığınız için.Özellikle uad konusundaki yazınız çok doğru ve aydınlatıcı oldu.Rme veya id 14 ikilisinden birini tercih edeceğim açıkçası id 14 konusunda tek çekincem stabilite sıkıntısı.Bu konuyuda biraz daha araştıracağım.Aslında ben babyface 1 den oldukça memnundum preamp i bana gayet profesyonel hissettirdi.İd 14 ü de kesinlikle kullanıcı yorumlarıyla kafama soktum zaten.Yakın yada aynı bir performans veriyorsa karttan kesip mikrofona ayırayım düşüncesiyle id 14 ü araştıracağım biraz daha.Mikrofon olarak da Rode nt1 ve sE Z3300a ikilisinden birinde karar vereceğim sanırım.K2 tube ü ksesinlikle eledim çünkü nt1 ile kıyaslama şansım oldu ve oha dedirtecek hiç bir şey duymadım.Öneriler için tekrardan teşekkür ediyorum.Başka önerileri olanlarında yorumları için şimdisinden teşekkür ederim.
    Babyface Pro ile iD14'ü hiçbir zaman mukayese etmeyin dahi. Yani ikisinin arasında her açıdan çok fazla siklet farkı var. Babyface Pro ; eski Babyface'den bile çok farklı ve isminde yazdığı gibi son derecede profesyonel bir cihaz.

Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (24 Ekim 2019 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Kesinlikle mukayese edilemez buna katılıyorum.Biraz önce bir dostuma gittim onda id 14 ve nt1 setup vardı ufak bir vokal kayıt alıp dinlemek istedim ve gerçekten daha önce babyface den aldığım ses ile arasında dehşet bir fark görmedim.Preamp i çok temiz ve net geldi.aynı babyface de duyduğum gibiydi.Ufaktan bir eq-compressor dokunuşu yapıp ufak bir mix yapıp gitar kaydıyla birlikte dinledim ve ba yıl dım(: gerçekten şu anda id 14 de net oldum almak için.Bana direkt neden fazla ücret verip aynı sesi alayımki dedirtti.Babyface 1 için söylüyorum bunu.Şu an sadece stabilite konusunda nasıl olduğunu araştırıyorum onda da emin olduğum zaman id 14 ü alacağım sanırım.Hatta id 22 modelini de düşünebilirim her halukarda rme ve uad a ayırdığından daha uygun olacak.İd 22 ile 14 arasında preamp ve converter katında bir farklılık vardır diye tahmin ediyorum! Eğer yok ise giriş çıkış sayısı benim için önemli olmadığı için 14 tercih ederim ama kesin 22 de iyileştirme vardır diye tahmin ediyorum.

Konu drnslcn tarafından (25 Ekim 2019 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.

Şu an elinizde RME Babyface 1.nesil mi var, ben tam anlayamadım o kısmı. Ama elinizde o kart varsa ve 2 kanal yeterli ise değişim ihtiyacınız bence yok. Taş gibi karttır. Tek eksisi kulaklık amfisi biraz daha güçlü olabilirdi, onu da düşük ohm kulaklık yada araya amfi girerek çözersiniz. Preamp veya converter olarak herhangi bir rengi yok, kaynak ne ise temiz bir şekilde kayda aktarıyor.

Gelelim UAD ve Audient konusuna. Bu firmalar köklü analog masa - konsol üreticileri. yani kendilerine has bir renkleri elbette var. fakat bu illaki olumsuz birşeymiş gibi algılamayalım. burada bahsedilen renk sesi alakasız bir tınıya büründüren, başkalaştıran bir renk değil. bazısı beyaz ışık sever bazısı da gün ışığı hatta armut lambanın koyu sarısını sevenler de var. daha sıcak ve analog bir zincirden geçirip kaydediyormuş hissiyatı var. özellikle DI katında bu çok belirgin. yine telli çalgılarda, kırılgan, sert tınılarda oldukça iyi ve faydalı bir tolerasyon gösteriyor.

Audient'in bende id14'ü var evde. daha önce ur242, rme babyface 1, apollo twin gümüş gri model vardı. açıkcası kendi esntrumanım olan bağlamayaı en güzel şekilde kaydedebiliyorum şu anda. Ayrıyetten 2 ortaklı büyük çaplı studyomuz da var. orada da apollo 8 siyah seri ve wa87 var. ben evde aldığım çoğu kaydı eğer temizse direk kullanıp studyoda devam edebiliyorum. tekrar kaydetme ihtiyacı duymuyorum. yani id14'ün preamp ve çeviricileri gayet yeterlidir. premium sınıf bir kart gibi olacağını kimse iddia edemez, ama o fiyata satılan diğer kartlardan da bariz üstün, arada bir yerde yani.

UAD'ın eski gümüş renk ilk nesil modelleri converter olarak çok iddialı değil. kendim de studyodaki siyah seri apollo8 ve gümüş renk twin'i kıyaslarsam bunu görebiliyorum. Yakınlar ama siyah seri daha iyi geldi bana da. Ama preamp olarak özellikle de Neve ve Api unison modellemeleri çok çok başarılı. Ben çok beğeniyorum. UAD'a geçmeden önce FF800 vardı bizde, DSP olmadığı için efektli ön dinleme-monitoring yapmak zordu, ufx ya da apollo düşündük, biraz sound değişikliği iyi olur diyerek, hatrı sayılır isimlere de danışarak apollo8 siyah seri aldık, bir pişmanlık da yaşatmadı çok şükür.

Özetle, eğer şu an babyface 1 var ise elinizde ve kulaklığınızı vs iyi besliyorsa kartınızı hiç değiştirmeyin derim, 2 kanal bir kartın yapabileceği herşeyi güzel güzel yapıyor o kart.
    Bütçem kısıtlı ama işimi her türlü görecek iyi bir kart almak istiyorum derseniz id14.
    Premium birşeyler bakıyorum artık diyorsanız da Apollo twin'in yeni siyah X serisi çıktı direk onu alıp olayı bitirin derim. RME'den devam etmek isterseniz ikinci ufx de güzel olur, ya da babyface pro da olur. Apogee Duet for ios serisi de olur, pc uyumludur o seri, apogee'yi de çok severim, yıllarca duet kullandım, pırıl pırıl kaydeder, çalar

Mikrofon olarak da K2 güzel cihazdır, alım satımı canlıdır, ama daha keskin, detaylı, dipses vs sorunu yaşamayacağım uygun fiyatlı bir alternatif söyleyin derseniz ben Lewitt'leri inceleyin derim. düşük bütçede lct440, daha iyi bütçede 640 hatta 940 da olabilir, lambalı olanı, genco arı kullanıyor şu an.

Cho®dSolo, keşanlı mustafa Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Şu an elimde cihaz yok babyface 1 i önceden kullanmıştım ve id 14 ile aldığım kayıt bana daha renkli geldi açıkçası.Ama eme kalitesi tabiki tartışılmaz bir demirbaş.
    Arada da bayağı bir fiyat farkı olduğu için audient tercih edeceğim şu an sadece id 14 ile id 22 arasında düşünüyorum.Evet id 14 yeterli geldi ama zaten rme bütçesi ayırdığım için id22 yine rme den ucuza gelecek bana. İd 22 nin preamp ve converter leri biraz daha iyi sanırım o yüzden kafam bir oraya gitmiyor değil.Her halükarda id 14 de alsam rme almadım diye üzülmeyeceğim bu kartın performansını dinlediğim için.Mikrofon önerilerinize bakacağım nt1 in seside hoşuma gitmedi değil.Teşekkürler.

id14'ün preampları sweet spot ve devamında ve +10 db ayarını açıp peak yapmayacak mümkün olan en tepe noktalara doğru gittikçe karakteri daha da sıcağa giden bir tasarıma sahip. farklı gain seviyelerinde farklı lezzetler alınabilmesi mümkün oluyor böylece. Ev kullanıcısı için oldukça yeterli bir kart. kalan bütçenizi de diğer zincirdeki elemanlara dengeli dağıtmanız açısından tavsiyem id14'tür.

tezcankoray Şu üyeler, ugur86 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Dostum bahsettiğin cihaz se Z3300 mü?
    Eğer oysa üretimi durdu, benim gibi numunelerde var anca...
    Ch.

Mehmet Uzunosmanoğlu, ugur86 Şu üyeler, Cho®dSolo adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...