+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 18 ile 18 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Ses kartında mümkün olan en iyi preamp ve ad-da kalitesi

Bu konu 1738 kez görüntülendi 17 yorum aldı ...

Ses kartında mümkün olan en iyi preamp ve ad-da kalitesi 1738 Reviews

Konuyu değerlendir: Ses kartında mümkün olan en iyi preamp ve ad-da kalitesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1738 kez incelendi.

Alıntı drnslcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an elimde cihaz yok babyface 1 i önceden kullanmıştım ve id 14 ile aldığım kayıt bana daha renkli geldi açıkçası.Ama eme kalitesi tabiki tartışılmaz bir demirbaş.
    Arada da bayağı bir fiyat farkı olduğu için audient tercih edeceğim şu an sadece id 14 ile id 22 arasında düşünüyorum.Evet id 14 yeterli geldi ama zaten rme bütçesi ayırdığım için id22 yine rme den ucuza gelecek bana. İd 22 nin preamp ve converter leri biraz daha iyi sanırım o yüzden kafam bir oraya gitmiyor değil.Her halükarda id 14 de alsam rme almadım diye üzülmeyeceğim bu kartın performansını dinlediğim için.Mikrofon önerilerinize bakacağım nt1 in seside hoşuma gitmedi değil.Teşekkürler.
    Merhaba yazmayalı yıl oldu belkide...İd 14 ve 22 yi 2 şer yıl kullandım. id 44 ü de test ettim.Bakın bütçeniz varsa 22 alın direk. İd 14 iyidir ama yeterli değil.Neye göre yeterli değil onuda anlatayım.Apollo twin usb 2 yıl kullandım bi gün evdeki id 14 ü stüdyoma götürüp ikisini test edince o an apollo için satılık ilanı açtım. Sakın apollo usb modeline bulaşmayın. DAC katı sorunlu.Yoksa iyi kart stabil vs.14 böyle iyi ise deyip 22 aldım. 14 ve 22 yi yanyana kıyasladım.22 DAC ve olarak direk bariz daha iyi.Duyum gayet başarılı.AD olarak test etmedim ama kağıt üstünde vs iyi olmalı.En son id 44 ve 22 yi test ettim.Evet arada fark var ama abartı değil.yinede bütçe varsa id 44 alınmalı. yoksa 22 de çok başarılı....id 14 ise arada kalmış iyi ama hah tamam değil yani...

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
    Desktop i7 2600k-32gb ram

Alıntı gitarist1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba yazmayalı yıl oldu belkide...İd 14 ve 22 yi 2 şer yıl kullandım. id 44 ü de test ettim.Bakın bütçeniz varsa 22 alın direk. İd 14 iyidir ama yeterli değil.Neye göre yeterli değil onuda anlatayım.Apollo twin usb 2 yıl kullandım bi gün evdeki id 14 ü stüdyoma götürüp ikisini test edince o an apollo için satılık ilanı açtım. Sakın apollo usb modeline bulaşmayın. DAC katı sorunlu.Yoksa iyi kart stabil vs.14 böyle iyi ise deyip 22 aldım. 14 ve 22 yi yanyana kıyasladım.22 DAC ve olarak direk bariz daha iyi.Duyum gayet başarılı.AD olarak test etmedim ama kağıt üstünde vs iyi olmalı.En son id 44 ve 22 yi test ettim.Evet arada fark var ama abartı değil.yinede bütçe varsa id 44 alınmalı. yoksa 22 de çok başarılı....id 14 ise arada kalmış iyi ama hah tamam değil yani...
    Merhaba. Bende de id44 var 1 yıldır kullanıyorum. Converter ve preamp katını daha pahalı kartlar ile karşılaştırdın mı? Özellikle converter ları çok merak ediyorum kalite olarak.

Alıntı özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bende de id44 var 1 yıldır kullanıyorum. Converter ve preamp katını daha pahalı kartlar ile karşılaştırdın mı? Özellikle converter ları çok merak ediyorum kalite olarak.
    Öyle bir test yapmadım ama net olarak söyleyeyim İd 44 veya o klasmanda bir kartla albüm kaydedip mixlersiniz.E tabii doğal olarak şu soru gelecektir akla onca para verip o aletleri alanlar deli mi.Tabii ki isterseniz ufx+ alın avalon un vereceği preamp tadını alamazsınız.Preamp ve mikrofon ses kartından daha önemli.Ama id44 babyface pro alabildiysek tabii ki.Bunların altındaki kartlarda bazı yetersizlikler mevcut.İd 22 de gayet iyi.Converter konusuda barış büyük ün stüdyosunda benchmark dac1 var.Geçen bir foto gördüm ordan biliyorum.Barış abi gibi birine dac1 yetiyorsa bizede id 44 vs yeter de artar.

Bu iş artık cep telefonu mevzusu gibi.Adam ne yapacağını bilemiyor 48mp kamera 4 kamera falan. Gereksiz yani. Huawei dağın tepesinden aşagıdaki kahve fincanını zoomlamış.Gereksiz abi GEREKSİZ...İD44 Babyface pro apogee düet 2 bunlarla yapılamayacak iş yok.Bunları yine bu forumda Yavuz Yurtgüder yazmıştı.Cahillik işte anlayana kadar 5 yıl geçti.Sayfa sayfa yazıyorduk burada.Yok onun dynamic range i vs.....Bu kartlardan fazlasına gerek yok. Ancak Türkiye de gerçekten liste başı isimlere albüm yapacaksak vs gerek var. Asıl gereken şey kayıt nasıl yapılır mix mastering nasıl yapılır.Bora uslusoy dan ders alınca anladım. 4 yılımı internette heba etmişim. 2 ay da herşey netleşti.Biz olaya tersten bakıyoruz maalesef.Zannediyoruz ki UFX alınca kayıtlar harika olacak. Olmayacak.Asıl bu işe yıllarını harcamış insanlardan ders alırsak kayıtlar mix ler yani nihai sonuç olarak şarkımız harika olacak. İd 44 noktasına geldiysek üstüne alacağın kart converter vs bişey katmayacak.Katacakta sen ben ne kattığını anlamayacağız bile.Passat insanın konfor aero dinamizm motor kalite olarak bütün ihtiyacını karşılar. İlla mercedes vs. ne diyeyim paran varsa alırsın tabii gerek var mı noktasında gerek yok ama sen bilirsin.

Ama şahsen Avalon ve u87 ye bütçem olsa gözümü kırpmadan harcardım.Zincirin her halkası önemli eyvallah ama bazı halkaları ölümcül önemli ve etkili.

Toparlarsak id 44 veya o klasmanda kart alıp parayı mic a sonrada mic pre ye harcamak lazım. Tabii kayıt aşaması bu anlattıklarım. Mix te oda ve monitör kritik önemli ayrı konu.

1. önemli halka Mic...En iyisi olmalı bütçe dahilinde.2.Mic pre art spl gold mike mk2 kullandım ahım şahım bir etkileri yok.Ama golden age pre 73 daha ucuz olmasına rağmen gayet iyi. Fakat bütçe varsa kesinlikle Avalon....Direk farkı duyuyorsun.Üstü yok zaten.Yani vardır belki de Avalon hakkında işin duayenleri dikkat ettim hep tek cümle kuruyorlar detaya bile girmiyorlar. Al abi düşünme veya on numara al ölene kadar kullan vs.Bütün bunları tedarik edebilirsek o zaman id 44 e harici dac veya AD DA alınabilir bu da artık kayıtla ilgili bütün olayı kapattım hala param var noktası yani.Tabii unuttuğum bir şey var oda akustiği o da ciddi önemli. Referans monitör ayrı bir dünya.

Konuyu bayaaaaaaaa bi geniş aldım ama id 44 ü birşeyle kıyaslamaya gerek yok emin olabilirsiniz.Bu haliyle zaten taş gibi.Detay stereo imaj vs herşey gayet iyi ve yeterli.Tabii sizin mix mühendisliğinizin seviyesini bilmiyorum ama bunun ötesi ders almakla olur. internetten de olmaz. Olur derler ama olmaz....Doruk Somunkıran dersler veriyor özel veya grup. O da olmazsa Bora hoca ıninternette hazırladığı ders video ları mevcut ben izledim neredeyse yüzyüze ders alıyormuşum gibi hissettim detaylı hazırlamış bunlar olabilir. Sonrası zaten kolay forumlardan youtube dan altyapıyı sağlam yaptıktan sonra faydalanmak çok kolay.Ama o noktaya gelebilmek lazım önce.

Yanlış anlamayın sözüm size değil ortaya biraz da yeni başlayanlara yazıyorum.Ben bu forumla herşeye başladım saatlerce tartışırdık burda. O zamanlar çok hareketliydi.Çok özel benim için.çok vakit kaybettiğimi ders alınca anladım.Aynı yanlışı yapmayın diye yazıyorum. SEVGİLER.......

Ama bu işi son derece profesyonel yapıcam dersek müthiş paralar harcamak lazım.O kişi de gelip bize danışmaz zaten )))))

Cho®dSolo, Tanerongunyzb, tezcankoray, wade21 Şu üyeler, gitarist1975 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu gitarist1975 tarafından (25 Kasım 2019 Saat 17:20 ) değiştirilmiştir.
    Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a

Bu uzun açıklama için teşekkür ederim. Yaklaşık 5-6 yıldır kendi kayıtlarını yapan biriyim bende. İnternetten mix mastering öğrenilmez bencede. Bende herkes gibi karanlıkta yürüyenlerdenim ama ders almaya karar verdim. Kayıtlarımı yolladığım üstadlar sağolsunlar projelerimi çok övüyorlar. Onlarda mix-mastering eksiğimi kapatmam yönünde çok telkinde bulundular. Tabi şöylede bir olay var tabiki böyle kartlar ile bir yere kadar. Sağlam bir converter ve preamp ile çok daha kalite sound alınabilir. Ama önemli olan dediğin gibi oda, referans monitör, mikrofon, sağlam müzisyenlik ve programlara hakimiyet.

Bu uzun açıklama için teşekkür ederim. Yaklaşık 5-6 yıldır kendi kayıtlarını yapan biriyim bende. İnternetten mix mastering öğrenilmez bencede. Bende herkes gibi karanlıkta yürüyenlerdenim ama ders almaya karar verdim. Kayıtlarımı yolladığım üstadlar sağolsunlar projelerimi çok övüyorlar. Onlarda mix-mastering eksiğimi kapatmam yönünde çok telkinde bulundular. Tabi şöylede bir olay var tabiki böyle kartlar ile bir yere kadar. Sağlam bir converter ve preamp ile çok daha kalite sound alınabilir. Ama önemli olan dediğin gibi oda, referans monitör, mikrofon, sağlam müzisyenlik ve programlara hakimiyet.
    Önem sırası bence Sağlam müzisyenlik ve kaliteli enstrumanla başlar. mikrofon oda akustiği preamp ses kartı diye devam eder...Bora hocanın dersleri çok uygun tavsiye ederim.Birebir derseniz Doruk Somunkıran ı öneririm. Sevgiler.....

Ben studio one 4 kullanıyorum. Bana hem stüdio one kullanan hemde türk müziği kayıtları alan biri lazım. Online değil yanına gidebilmem lazım. Sadece benim işlerim değil kendi işlerini nasıl yapıyor görmem lazım.

Ben studio one 4 kullanıyorum. Bana hem stüdio one kullanan hemde türk müziği kayıtları alan biri lazım. Online değil yanına gidebilmem lazım. Sadece benim işlerim değil kendi işlerini nasıl yapıyor görmem lazım.
    Kadir Kamacı face ten ekleyin bağcılarda güzel bir stüdyosu var.İyi bir kemanist tir.