+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 8 ile 8 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Mikrofon önerisi

Bu konu 425 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...

Mikrofon önerisi 425 Reviews

Konuyu değerlendir: Mikrofon önerisi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 425 kez incelendi.

Mikrofon önerisi

600 ila 1000 lira arasında bağlama kayıtlatında kullanmak için önerilerinizi almak istedim bütçe düşük ama bütçeye göre en iyi ne olabilir teşekkürler

CASPER_VIA_A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tezcankoray Şu üyeler, emreoral adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hocam samson c03 e bir bakın derim ben de inşallah seneye ilk mikrofon olarak bu mikrofonu almayı düşünüyorum fiyatı 700 TL civarında ama behringerle falan karıştırmayın çok kaliteli bir mikrofondur araştırdığım kadarıyla

Alıntı emreoral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    600 ila 1000 lira arasında bağlama kayıtlatında kullanmak için önerilerinizi almak istedim bütçe düşük ama bütçeye göre en iyi ne olabilir teşekkürler

Bağlama kaydında her türlü mikrofonu denemiş olan @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın fikrini alın derim.

Bütçe biraz düşük geldi bana açıkçası, bu bütçeyle kalbur üstü bir mikrofon çıkar mı emin olamadım.

Saygılar,
    Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı tezcankoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bağlama kaydında her türlü mikrofonu denemiş olan @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... hocamın fikrini alın derim.

Bütçe biraz düşük geldi bana açıkçası, bu bütçeyle kalbur üstü bir mikrofon çıkar mı emin olamadım.

Saygılar,
    Tezcan
    Çok üst düzey bişi olmayacağını bende tahmin ediyorum bu bütçeyle en iyi ne olabilir o yüzden sordum

Bu bütçede MXL 990'ı öneririm. flat ve gürültüsüz bir mikrofon. hatta bağlamayı kendinden 4-5 kat daha pahalı mikrofonlardan daha iyi kaydettiğini iddia edebilirim, üstleri sakin natural bi mikrofon çünkü.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bütçede MXL 990'ı öneririm. flat ve gürültüsüz bir mikrofon. hatta bağlamayı kendinden 4-5 kat daha pahalı mikrofonlardan daha iyi kaydettiğini iddia edebilirim, üstleri sakin natural bi mikrofon çünkü.
    Hocam tavsiyen üzerine mikrofonu aldım paket halinde mxl990/991 nerdeyse 990 fiyatına ikisinide aldım teşekkür ederim hocam

Alıntı emreoral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tavsiyen üzerine mikrofonu aldım paket halinde mxl990/991 nerdeyse 990 fiyatına ikisinide aldım teşekkür ederim hocam

çok daha iyi olmuş, bağlamayı ya tek mikrofonla mızrap karşısından duble kaydet ya da bu şekilde bir küçük bir büyük diyaframla ön ve çapraz eşik açısından stereo kaydet. beğeneceğine eminim, o fiyata daha natural bi mikrofon yok. bağlamanın transientlerini de iyi yakalıyor, tiz abartısı olmadığı için metalik sertlik de vermiyor.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok daha iyi olmuş, bağlamayı ya tek mikrofonla mızrap karşısından duble kaydet ya da bu şekilde bir küçük bir büyük diyaframla ön ve çapraz eşik açısından stereo kaydet. beğeneceğine eminim, o fiyata daha natural bi mikrofon yok. bağlamanın transientlerini de iyi yakalıyor, tiz abartısı olmadığı için metalik sertlik de vermiyor.
    Çok teşekkürler hocam dediğinizi deneyeceğim

+ Yeni Konu aç