+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 2 ile 2 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase output sorunu

Bu konu 185 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...

Cubase output sorunu 185 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase output sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 185 kez incelendi.

Czld Cubase output sorunu

Arkadaşlar merhabalar. Cubase 9 kullanıyorum. Programda büyük bir proje kaydettim. Hem gitar ve vokal, hem de halionsonic midi sesler kullandım. Proje açıkken bilgisayar uyku moduna geçmiş. Bilgisayarı tekrar açtığımda projeden ses gelmedi. Diğer projeleri denedim ve onlarda ses geliyor. Device setup, F4 ile açılan ses panelide her şey normal ve doğru. Kanallar outputlarını kaybetmiş. Gitar ve vokaller için ses kanallarında direkt olarak sol taraftan stereo output'u seçtim ve düzeldi. Fakat midilerde böyle bir seçenek yok. Projeyi baştan kopyalayıp yeni projeye ayarlamak ise çok zamanımı alacak. Midi outputlarını düzenleyebilmem için bir yol var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Konu ArcheK tarafından (08 Ekim 2019 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.

Evvet ben uğraşa uğraşa sorunu çözdüm. Benim gibi problem yaşayıp burayı okuyacak arkadaşlar olursa diye çözümü anlatayım.

Enstrüman kanalında bulunan e işaretine tıklıyoruz. Üst kısımda enstrüman isminin yanında (normaldeki target kısmında) not connect yazıyor. Oraya tıklayıp stereo'yu seçiyoruz ve enstrümanımız tekrar bizlerle oluyor Her enstrüman için ayrı ayrı yapmanız gerekiyor. Kısa yolu varsa da ben bilmiyorum. Manuel bir çözüm olarak deneyebilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar

Cho®dSolo, ugur86 Şu üyeler, ArcheK adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Bu Konu için Etiketler