+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase Cihaz Tanımama Sorunu

Bu konu 2167 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Cubase Cihaz Tanımama Sorunu 2167 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase Cihaz Tanımama Sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2167 kez incelendi.

Cubase Cihaz Tanımama Sorunu

Merhabalar,

Bilgisayarımda Cubase 5 yüklü ve gt10 umu bilgisayara bağladım fakat device setuptan gt10 u seçmeye çalışırken 'can not found a device ,please connect the device' şeklinde hata verdi. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Cihazı MIDI olarak mı yoksa Audio Interface olarak mı kullanmak istiyorsunuz?
    sürücüsünü (Driver) kurdunuzmu.

Audio interface olarak kullacağım, driverı yüklü, normalde sorunsuz çalışıyordu. Şuan böyle bir sıkıntıyla karşılaştım. Device setup daki input output ayarlarından olabilir mi? O ayarların nasıl yapılması gerekir?

Device setup'tan ses kartınızı seçin ve tamam'a basın. Daha sonra F4 tuşuna basın. Gelen kısımda sol üstte input'u seçin. Orası biraz karışmış olabilir. Bulunan inut kanallarına sağ tıklayarak remove deyin. Tamamen temizlendikten sonra sağ klikle tekrar 2 kez ayrı ayrı mono seçimi yapın. Gelen monolara tıklayarak ses kartınızı seçin. Output kısmında ise yine remove işlemleri yaptıktan sonra sağ klikleaçtığınız menüden bir adet stereo seçin. Bu stereodan da ses kartınızı seçin.

Bu işlemlerden sonra ses yine gelmiyorsa yeni bir kanal açın. Kanalın solunda bir menü olması gerek. Oradan output kısmını stereo yapın.

+ Yeni Konu aç