+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Yeni Kronos SE stoklara giriyor

Bu konu 1008 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Yeni Kronos SE stoklara giriyor 5.00 1008 Reviews

Konuyu değerlendir: Yeni Kronos SE stoklara giriyor

5 üzerinden 5.00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 1008 kez incelendi.

Yeni Kronos SE stoklara giriyor

Öncelikle tüm forum arkadaşlarımıza merhaba diyerek başlıyorum. Uzun süredir bir klavye alamadım. Açıkçası bir sene önceye kadar yamaha montage ve Kronos arasında çok gidip geldim. Son kararım Türkçe ses desteği muazzam olan Kronostan yana oldu, Kronos almak için uzun süredir bekliyordum, yeni versiyonu sanırım Can Elektroniğe gelmiş, haberiniz olsun istedim. Eski kronos 2 ile aslında rengi ve bir iki ekstra sesi dışında fark yok. Ama arada da sıfır alacaksanız ahım şahım fiyat farkıda yok, o yüzden yeni versiyonu almak daha mantıklı geldi bana. Yeni ses olarak çok güzel bir italyan pianosu ve KAPRO firmasının orkestrasyon sesleri var. Bilgilendirmek istedim dostlarımızı.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Taner'ciğim Kronos gerçekten güzel bir cihaz. Zaten şu anda piyasada alınabilir 2-3 workstation'dan birisi.

Yalnız (seninle daha önce konuşmuştuk ) adamlar 9 sound engine vs. ile cihazı çok karmaşık hale getirmişler. Cihazın software alt yapısı bence bu karmaşıklığa yeterince hizmet etmiyor ve uygulamada bu konunun yarattığı olumsuzluklarla zaman zaman boğuşmak durumunda kalan bir sürü kullanıcı olduğunu gözlemleyebiliyoruz. İşi bilen bilinçli keyboardistler ; özellikle ikinci el Kronos alırken sırf bu yüzden acaip tedirginlik yaşıyorlar. Ben buna şahidim.

Ama bu tür olası sıkıntılar minimize edilebilecekse veya yaşanmayacaksa Kronos dediğim gibi çok güzel alet. Bu arada bir şey dikkatimi çekiyor : Kronos'ta bahsettiğim sıkıntılar her cihazda yaşanmıyor. Buna bağlı olarak ; acaba diyorum , bu sorunları yaşayanlar cihazın limitlerini zorlayanlar veya kompleks işlemler yapmağa çalışanlar mı ? Bu da aklımı kurcalamıyor değil. Ama öyle veya böyle bir sıkıntı olduğu kesin.

Eğer alırsan Kronos SE hayırlı olsun diyelim şimdiden. Yalnız ben senin yerinde olsam 73 tuşlu modelini alırdım. Çünkü bildiğim kadarıyla sen zaten pianoyu seven adamsın. Bir de ev kullanıcısısın. Yani öyle cihazı oradan oraya taşıma derdin de olmayacaktır. Bu yüzden 73 tuşlu model diyorum.

EsbaB, Tanerongunyzb Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Mehmet abi, Türkiye’de workstation kullanmayı bilen yok ki zaten. Ben klavyecilerin forum sitelerine de arada girip inceliyorum. Bizim Bahadır’ın dediği gibi ( kulakları çınlamıştır heralde) sen klavyeye 512 polyphonic legato koysanda abi bunda edi zurna var mı diye sorarlar. Ayrıca birde workstation modası geçti artık, bilgisayarla bir dakikada yaptığın işi workstation ile yarım saat uğraşıyorsun. Kronos’un dediğin gibi gerçekten çok karmaşık yapısı var, ama ben çoğu özelliğini kullanmayacağım açıkçası. Sahnede çalan biri için farklı ihtiyaçlar olabilir, ama bizim gibi kayıt işleri ile uğraşanlar için istediğimiz sesi çalsın, sesleri layer veya split gibi özellikleri ile farklı kaydedelim yeter. Üstündeki fx ses işlemelerini bilgisayarla daha kolay yapıyorsun zaten. Aslında türkçe sesleri kullanmak idtemiyorsan bu tür ev kullanıcıları için lüx. Şu an piyasada yamaha, korg, nord vb. Klavyelerde bulunan seslerden çok daha iyisini veren software programlar var. Benim en büyük isteğim türkçe sesleride düzenlemelerimde kullanmak. Bunun içinde malesef adamlar türk olmadığı için yaptıkları software enstrumanlarda bizim sazlarımızın tavırlı çalış şeklini vermiyor. Bu konuda bizim türk klavyeciler gerçekten çok başarılı, asıl sebebim bu. 73 tuş isterim tabi ama evde ayrı koyacak yerim yok, şu anki yerde 61 tuşa kadar müsait. Ayrıca şunu da gördüm, Türkiyede klavyelerle (korg veya yamaha gibi) kendi üzerindeki sesleri kullanarak kayıt yapabilen veya bunu bilen fazla insan yok. Bu tür klavyelere sahip olanların asıl amacı düğünlerde, eğlence mekanlarında kullanmak. Benim gibi evde kayıt yapmak isteyen arkadaşlara da belki öncü olurum.

Mehmet Uzunosmanoğlu, tezcankoray Şu üyeler, Tanerongunyzb adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı Tanerongunyzb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet abi, Türkiye’de workstation kullanmayı bilen yok ki zaten. Ben klavyecilerin forum sitelerine de arada girip inceliyorum. Bizim Bahadır’ın dediği gibi ( kulakları çınlamıştır heralde) sen klavyeye 512 polyphonic legato koysanda abi bunda edi zurna var mı diye sorarlar. Ayrıca birde workstation modası geçti artık, bilgisayarla bir dakikada yaptığın işi workstation ile yarım saat uğraşıyorsun. Kronos’un dediğin gibi gerçekten çok karmaşık yapısı var, ama ben çoğu özelliğini kullanmayacağım açıkçası. Sahnede çalan biri için farklı ihtiyaçlar olabilir, ama bizim gibi kayıt işleri ile uğraşanlar için istediğimiz sesi çalsın, sesleri layer veya split gibi özellikleri ile farklı kaydedelim yeter. Üstündeki fx ses işlemelerini bilgisayarla daha kolay yapıyorsun zaten. Aslında türkçe sesleri kullanmak idtemiyorsan bu tür ev kullanıcıları için lüx. Şu an piyasada yamaha, korg, nord vb. Klavyelerde bulunan seslerden çok daha iyisini veren software programlar var. Benim en büyük isteğim türkçe sesleride düzenlemelerimde kullanmak. Bunun içinde malesef adamlar türk olmadığı için yaptıkları software enstrumanlarda bizim sazlarımızın tavırlı çalış şeklini vermiyor. Bu konuda bizim türk klavyeciler gerçekten çok başarılı, asıl sebebim bu. 73 tuş isterim tabi ama evde ayrı koyacak yerim yok, şu anki yerde 61 tuşa kadar müsait. Ayrıca şunu da gördüm, Türkiyede klavyelerle (korg veya yamaha gibi) kendi üzerindeki sesleri kullanarak kayıt yapabilen veya bunu bilen fazla insan yok. Bu tür klavyelere sahip olanların asıl amacı düğünlerde, eğlence mekanlarında kullanmak. Benim gibi evde kayıt yapmak isteyen arkadaşlara da belki öncü olurum.
    Ben de aynı şekilde düşünüyorum ve kullanıyorum. Bizim gibi müzik prodüksüyonu üzerine çalışanlar için klavyelerin üzerindeki birçok özellik gereksiz. Canlı sahne yapanlar aktif olarak kullanıyorlar. Ben de Yamaha MOX için yabancı bir gruba üye olmuştum, adamlar cihaza takla attırıyorlar resmen birçok özelliğini kullanıyorlar. Ama benim onlara ihtiyacım hiç olmadığı için o özellikleri bilmiyorum bile.

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb Şu üyeler, tezcankoray adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...