+ Yeni Konu aç
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 11 adet sonuçtan sayfa başı 20 ile 20 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kaliteli Cihazlar

Bu konu 1668 kez görüntülendi 19 yorum aldı ...

Kaliteli Cihazlar 1668 Reviews

Konuyu değerlendir: Kaliteli Cihazlar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1668 kez incelendi.

Mehmet Bey,
    1.KH 120A'nın alt frekansları bana biraz zayıf geldi
    diye belirtmişsiniz.
    Tasalanmayın efendim, alt frekanslar zayıfsa Subwoofer verelim.
    En ucuzu - Neumann KH 805 A - 1314 euro - Satış politikası !

PMC Result6 tavsiyeniz için teşekkürler fakat ebat olarak, odam
    bilhassa masam için oldukça büyük.Başka bir Monitor almayı düşünürsem ilk tercihim Geithain RL 906 olurdu.
    Boyutları daha da küçük olmasına rağmen.
    Kaldı ki ben 120A'yı en düşük ses seviyesinde kullanıyorum
    nihayetinde özellik olarak yakın mesafe (Nearfield) Monitörleri.
    İkisinin arasındaki mesafe 145 cm olup eşkenar üçgen teşkil edecek şekilde ve kulak yüksekliğinde.

Yeni Cihazınız hayırlı olsun,bende merak ettim ve internette araştırdım.Bulabildiğim bilgiler:
    İsminden de anlaşıldığı gibi, Phonitor e -Phonitor x -Müzik seti -CD player - Studio monitörlerinin bağlandığı,
    kumanda merkezi.Monitor controller olarak da işlevi var.

Tam donanımlı stereo preamp ve olağanüstü D/A Konverter.
    iki cihazı bir arada birleştiriyor.
    SPL Pro-Fi Performer s800 diye bir Cihaz var.Ne işe yarar?
    SPL Director Black DAC Preamp'ının tamamlayıcısı mı.?

Alıntı 12Ancela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey,
    1.KH 120A'nın alt frekansları bana biraz zayıf geldi
    diye belirtmişsiniz.
    Tasalanmayın efendim, alt frekanslar zayıfsa Subwoofer verelim.
    En ucuzu - Neumann KH 805 A - 1314 euro - Satış politikası !

PMC Result6 tavsiyeniz için teşekkürler fakat ebat olarak, odam
    bilhassa masam için oldukça büyük.Başka bir Monitor almayı düşünürsem ilk tercihim Geithain RL 906 olurdu.
    Boyutları daha da küçük olmasına rağmen.
    Kaldı ki ben 120A'yı en düşük ses seviyesinde kullanıyorum
    nihayetinde özellik olarak yakın mesafe (Nearfield) Monitörleri.
    İkisinin arasındaki mesafe 145 cm olup eşkenar üçgen teşkil edecek şekilde ve kulak yüksekliğinde.

Yeni Cihazınız hayırlı olsun,bende merak ettim ve internette araştırdım.Bulabildiğim bilgiler:
    İsminden de anlaşıldığı gibi, Phonitor e -Phonitor x -Müzik seti -CD player - Studio monitörlerinin bağlandığı,
    kumanda merkezi.Monitor controller olarak da işlevi var.

Tam donanımlı stereo preamp ve olağanüstü D/A Konverter.
    iki cihazı bir arada birleştiriyor.
    SPL Pro-Fi Performer s800 diye bir Cihaz var.Ne işe yarar?
    SPL Director Black DAC Preamp'ının tamamlayıcısı mı.?
    Hikmet Bey,

Ben olsam ; eğer KH-120'nin yanına sub (KH-805A ) alacaksam -ki ikisinin Almanya fiyatı 2150 Euro civarı- o zaman giderim bir çift Result6 alırım ( Almanya fiyatı 2850 Euro ) ve çok daha iyi netice elde ederim.

KH-120'leri eğer en düşük ses seviyesinde kullanıyorsanız daha da büyük problem. Çünkü bu yapıdaki monitörler düşük volüm seviyesinde alt frekansları ( hatta tüm frekansları ) yeterince vermekte çok daha fazla zorlanırlar. Unutulmamalı ki ; düşük volüm seviyesinde dahi frekansları en doğru duyuran PMC gibi transmission line teknolojisini kullanan monitörlerdir.

Bu arada masanız küçük ise alırsınız bir çift monitor sehpası mesele hallolur. Nitekim benim masam da küçük o yüzden ben de monitör sehpası kullanıyorum.

-Phonitor2 / PhonitorX / Phonitor-e : SPL'in 120V teknolojisi ile çalışan kulaklık amplileri. Phonitor2'ye expansion rack ünitesini eklerseniz aynı zamanda monitor controller oluyor. PhonitorX ve Phonitor-e'ye ise opsiyonel olarak DAC modülü eklenebiliyor. Ayrıca PhonitorX'de pre-amp katı da mevcut.

-Director : SPL'in 120V teknolojisi ile çalışan DAC'ı. Ayrıca üzerinde pre-amp katı da bulunuyor.

-Performer s-800 : SPL'in 120V teknolojisi ile çalışan ve pasif monitörleri sürmek için kullanılan stereo power amplisi.

averen Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (20 Nisan 2019 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Mehmet Bey, Neumann KH 120 de ben de alt frekansların baskın olmasından şikayetçiyim. Dinlediğiniz sistemde veya monitörün arkasındaki switch setup unda bass frekanslar bastırılmış olmasın?
    Yoksa normal ayarlarda KH 120 ile mastering yapınca basslar çok yetersiz kalıyor.

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey, Neumann KH 120 de ben de alt frekansların baskın olmasından şikayetçiyim. Dinlediğiniz sistemde veya monitörün arkasındaki switch setup unda bass frekanslar bastırılmış olmasın?
    Yoksa normal ayarlarda KH 120 ile mastering yapınca basslar çok yetersiz kalıyor.
    Selam Ertan Bey. Monitörleri dinlediğim ortam akustik açıdan çok mükemmel olmasa da fena değildi. Monitörün arkasındaki switch set-up hangi konumdaydı bilmiyorum tabii. Bu konuda bir soru sormak da aklıma gelmedi açıkçası. Yalnız edindiğim net bir izlenim vardı ki ; o da altların bir miktar zayıf gelmesi idi.

Bu arada bana enteresan gelen nokta ; benim söylediğimin tam aksine , sizin 5" bir monitörde alt frekansların baskın olmasından şikayetçi olmanız. Acaba sizin odanızda akustik açıdan bir sorun olabilir mi ? Veya kullandığınız konvertör ; sizin örnek olayınızda , her ne kadar secondary bir faktör olsa da , belirli ölçüde böyle bir sonucu destekliyor olabilir mi ?

enym Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (22 Nisan 2019 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir.
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Merhaba Mehmet Bey,

Stüdyom 42 metrekare, iç akustiğini hesaplayarak Bora Hoca ile berber yaptık, Alanın %50 sinde akustik paneller ve köşelerde bass traplar var. Konvertörden kastiniz ses kartı ise Apogee Ensemble 2 thunderbold kullanıyorum.Tüm monitörlerim tavandan sarkıtılmış olarak çalışıyor.
    Monitör sistemimde ayrıca Neumann KH 310 lar da var, onlarda böyle bir sorun yok.. Genelde zaten 310 ları kullanıyorum.. Ama 5 kanal projelerde O120 leri de açıyorum, bass fazla geliyor, O120 lerin kanalına EQ koymak zorunda kalıyorum.
    Ben dinlediğiniz sistemde ayar switclernde ve monitörün konum switch lerinde bir sorun olduğunu tahmin ediyorum. Kablolar da XLR balans bağlantısı olarak da aklıma geldi ama profesyonel birisinin böyle bir hata yapması neredeyse imkansız.
    Keşke imkan olsa da bir dinleseniz, sub bass a ihtiyaç bırakmayan bir bass var bende.. Onun için O120 lerde alt frekans sorununu hayretle karşıladım.

Alıntı enym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Mehmet Bey,

Stüdyom 42 metrekare, iç akustiğini hesaplayarak Bora Hoca ile berber yaptık, Alanın %50 sinde akustik paneller ve köşelerde bass traplar var. Konvertörden kastiniz ses kartı ise Apogee Ensemble 2 thunderbold kullanıyorum.Tüm monitörlerim tavandan sarkıtılmış olarak çalışıyor.
    Monitör sistemimde ayrıca Neumann KH 310 lar da var, onlarda böyle bir sorun yok.. Genelde zaten 310 ları kullanıyorum.. Ama 5 kanal projelerde O120 leri de açıyorum, bass fazla geliyor, O120 lerin kanalına EQ koymak zorunda kalıyorum.
    Ben dinlediğiniz sistemde ayar switclernde ve monitörün konum switch lerinde bir sorun olduğunu tahmin ediyorum. Kablolar da XLR balans bağlantısı olarak da aklıma geldi ama profesyonel birisinin böyle bir hata yapması neredeyse imkansız.
    Keşke imkan olsa da bir dinleseniz, sub bass a ihtiyaç bırakmayan bir bass var bende.. Onun için O120 lerde alt frekans sorununu hayretle karşıladım.
    Doğrudur Ertan Bey. Ne de olsa bu monitörleri ziyadesi ile tanıyan sizsiniz. Dediğiniz gibi muhtemelen arkadaşın kullanım şeklinde bir eksiklik veya yanlışlık söz konusu.

Alıntı Mehmet Uzunosmanoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hikmet Bey,

Ben olsam ; eğer KH-120'nin yanına sub (KH-805A ) alacaksam -ki ikisinin Almanya fiyatı 2150 Euro civarı- o zaman giderim bir çift Result6 alırım ( Almanya fiyatı 2850 Euro ) ve çok daha iyi netice elde ederim.

KH-120'leri eğer en düşük ses seviyesinde kullanıyorsanız daha da büyük problem. Çünkü bu yapıdaki monitörler düşük volüm seviyesinde alt frekansları ( hatta tüm frekansları ) yeterince vermekte çok daha fazla zorlanırlar. Unutulmamalı ki ; düşük volüm seviyesinde dahi frekansları en doğru duyuran PMC gibi transmission line teknolojisini kullanan monitörlerdir.

Bu arada masanız küçük ise alırsınız bir çift monitor sehpası mesele hallolur. Nitekim benim masam da küçük o yüzden ben de monitör sehpası kullanıyorum.

-Phonitor2 / PhonitorX / Phonitor-e : SPL'in 120V teknolojisi ile çalışan kulaklık amplileri. Phonitor2'ye expansion rack ünitesini eklerseniz aynı zamanda monitor controller oluyor. PhonitorX ve Phonitor-e'ye ise opsiyonel olarak DAC modülü eklenebiliyor. Ayrıca PhonitorX'de pre-amp katı da mevcut.

-Director : SPL'in 120V teknolojisi ile çalışan DAC'ı. Ayrıca üzerinde pre-amp katı da bulunuyor.

-Performer s-800 : SPL'in 120V teknolojisi ile çalışan ve pasif monitörleri sürmek için kullanılan stereo power amplisi.
    Mehmet Bey,
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Düşük volüm seviyesinde Result6 avantajlı.
    PMC Result6 : 45 Hz - 22 kHz
    Neumann KH 120 A : 52 Hz - 21 kHz
    1.Result6 almak sorun değil.
    2.Masam da sorun değil.
    3.Monitorlar ın gerçek yerinin masa olmayıp,Sehpa üstünde,
    altlarına Pads koyarak,
    hafif öne doğru eğik olması, gerektiğinin de bilincindeyim.
    (istenmeyen rezonansları veya yapı kaynaklı ses iletimini önlemek için)
    4.Akustik düzeni iyi olmayan bir odada, Subwoofer'in tam tersine zararı vardır.
    Maalesef tek bana ait bir Homestudio odam olmadığı için bu sıkıntıları
    yaşıyorum.
    Uzun bir taktik savaşından sonra, (yalvar,yakar) bitişikteki odada
    iç kısmı Piramit sünger ile döşenmiş bir kayıt kabinesi
    kurmak imtiyazını elde ettim.Aklıma son olarak bana ait ne varsa
    hepsini bir odaya toplama teklifim kesin bir dille Hanım tarafından
    reddedildi.Savaşım sonuna kadar devam edecek.

Mehmet Uzunosmanoğlu, Tanerongunyzb Şu üyeler, 12Ancela adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

İyi günler Ertan Bey,
    İlk yazınızda Neumann KH 120 olarak diğer yazınızda ise
    O120 olarak geçiyor.Hangisi ?

O harfi ile başlayanlar Klein+Hummel Monitorlar

Örneğin:
    O 92 - O 96
    O 110-O 200-O300-O400-O 500
    Klein + Hummel O 410 gibi.

Mehmet Bey,
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Düşük volüm seviyesinde Result6 avantajlı.
    PMC Result6 : 45 Hz - 22 kHz
    Neumann KH 120 A : 52 Hz - 21 kHz
    1.Result6 almak sorun değil.
    2.Masam da sorun değil.
    3.Monitorlar ın gerçek yerinin masa olmayıp,Sehpa üstünde,
    altlarına Pads koyarak,
    hafif öne doğru eğik olması, gerektiğinin de bilincindeyim.
    (istenmeyen rezonansları veya yapı kaynaklı ses iletimini önlemek için)
    4.Akustik düzeni iyi olmayan bir odada, Subwoofer'in tam tersine zararı vardır.
    Maalesef tek bana ait bir Homestudio odam olmadığı için bu sıkıntıları
    yaşıyorum.
    Uzun bir taktik savaşından sonra, (yalvar,yakar) bitişikteki odada
    iç kısmı Piramit sünger ile döşenmiş bir kayıt kabinesi
    kurmak imtiyazını elde ettim.Aklıma son olarak bana ait ne varsa
    hepsini bir odaya toplama teklifim kesin bir dille Hanım tarafından
    reddedildi.Savaşım sonuna kadar devam edecek.
    Sana Allah kolaylıklar versin dostum. Ben bekarım o yüzden kafam çok rahat. Erkek milletinin nedir bu kadınlardan çektiği arkadaş yahu !

Alper35 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Konu Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından (22 Nisan 2019 Saat 21:41 ) değiştirilmiştir.

İyi günler Ertan Bey,
    İlk yazınızda Neumann KH 120 olarak diğer yazınızda ise
    O120 olarak geçiyor.Hangisi ?

O harfi ile başlayanlar Klein+Hummel Monitorlar

Örneğin:
    O 92 - O 96
    O 110-O 200-O300-O400-O 500
    Klein + Hummel O 410 gibi.
    Bu monitörlerin ilk üreticisi Alman Klein&Hummel firmasıydı.Ürettikleri monitörlere O harfini verirlerdi. Ancak daha sonra Sennheiser Klein Hummel firmasını satın alıp monitör üretimini de Neumann a verdi Neumann ise stüdyo monitörlerine KH başlığını koyup gene O kodu ile üretim yapmaya başladı. Benm ağzım hep monitörlere O 110, O 300 olarak alıştığı için yazarken bazen KH kodunu unutuyorum Aslında hepsi aynı üretim, yani Neumann üretimi

sgucler Şu üyeler, enym adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: