+ Yeni Konu aç
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 10 ile 20 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Kaliteli Cihazlar

Bu konu 2138 kez görüntülendi 19 yorum aldı ...

Kaliteli Cihazlar 2138 Reviews

Konuyu değerlendir: Kaliteli Cihazlar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2138 kez incelendi.

Kaliteli Cihazlar

Forumdaki herkese canıgönülden saygı ve sevgiler,
    beni aranıza kabul ettiğiniz için başta Cho®dSolo ve
    SeZ3300A Mikrofonu almama vesile olan ugur86,
    RME ADI-2 Pro FS almama vesile olan,

Konu:Antelope Pure 2 vs Benchmark Dac 1
    ( Geniş kapsamlı ses karşılaştırması) *yazısıyla*
    Mehmet Uzunosmanoğlu beye teşekkür ederim.

Müzikle olan ilgim yar bana bir eğlence medet, babında .Bir nevi gönül eğlendirme.
    Cubase 6 ile bir kanal (TSM müziği Enstrümental) ve üzerine kulaklıkla kayıt yapıyorum.

Ses kartım Steinberg UR44 veMonitörlerim Focal CMS 40 idi.
    Hepsini satıp RME UCX, RMEADI-2 Pro FS ve Neumann KH 120A satın aldım.
    Aradaki fark gece ile gündüz gibi.Aynen kulaklıklarım AKG K812 ve AKG K 702 de olduğu gibi.
    Bol müzikli günler

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, ugur86 Şu üyeler, 12Ancela adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Hayırlı olsun, bahsettiğiniz güzel yürekli insanların hepimize çok emekleri var iyiki onlarla tanışmak nasip oldu, iyiki var lar.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alper35, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, EsbaB adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
    MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ...----Herşeyin bir Sebebi Var----...

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Güzel set-up.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

Alıntı 12Ancela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumdaki herkese canıgönülden saygı ve sevgiler,
    beni aranıza kabul ettiğiniz için başta Cho®dSolo ve
    SeZ3300A Mikrofonu almama vesile olan ugur86,
    RME ADI-2 Pro FS almama vesile olan,

Konu:Antelope Pure 2 vs Benchmark Dac 1
    ( Geniş kapsamlı ses karşılaştırması) *yazısıyla*
    Mehmet Uzunosmanoğlu beye teşekkür ederim.

Müzikle olan ilgim yar bana bir eğlence medet, babında .Bir nevi gönül eğlendirme.
    Cubase 6 ile bir kanal (TSM müziği Enstrümental) ve üzerine kulaklıkla kayıt yapıyorum.

Ses kartım Steinberg UR44 veMonitörlerim Focal CMS 40 idi.
    Hepsini satıp RME UCX, RMEADI-2 Pro FS ve Neumann KH 120A satın aldım.
    Aradaki fark gece ile gündüz gibi.Aynen kulaklıklarım AKG K812 ve AKG K 702 de olduğu gibi.
    Bol müzikli günler
    Hocam setup gayet güzel olmuş. adi-2 zaten çok üst düzey bi converter, kh-120 de aynı şekilde küçük boyutlu odalar için 5"ler arasında en iyi monitörlerden. yalnız ucx'i neden aldığınızı anlamadım, adi-2'ye preamp desteği vermek daha renkli ve mantıklı olurdu bence. sE z3300a çok detaylı ama bir miktar tizleri belirgin bir mikrofon, onu mesela uad solo 610 gibi nispeten mat-dark bi preampla beslerseniz çok güzel sonuçlar çıkacaktır ortaya.

Bu arada k702 nasıl, mix kontrolü için dt770'in yanına bi tane de openback alasım var, daha önce elimde k612 vardı, alt frekansları bana biraz zayıf gelmişti, ama geçenlerde k240'ı denedim bir arkadaşta sahne ve frekans dengesi başarımı çok güzeldi. k240, k702 ve hd650 de düşünüyorum. Ama bu ara yamaha mt8 de çok övgü alıyor kafamı kurcalıyor açıkcası.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Alıntı ugur86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız ucx'i neden aldığınızı anlamadım, adi-2'ye preamp desteği vermek daha renkli ve mantıklı olurdu bence.

Bu arada k702 nasıl, mix kontrolü için dt770'in yanına bi tane de openback alasım var, daha önce elimde k612 vardı, alt frekansları bana biraz zayıf gelmişti, ama geçenlerde k240'ı denedim bir arkadaşta sahne ve frekans dengesi başarımı çok güzeldi. k240, k702 ve hd650 de düşünüyorum. Ama bu ara yamaha mt8 de çok övgü alıyor kafamı kurcalıyor açıkcası.
    Uğur hocam, arkadaşımızın UCX'i alması mantıklı zira TotalMixFX arayüzü isteniyorsa , ADI-2 Pro FS'nin yanında UCX veya başka bir RME kartını ( Babyface, FF UC, FF UFX, Babyface Pro , FF 802, FF UFX2 , FF UFX+ ) bulundurması gerekir. Bütçe sıkıntısı yoksa UCX + ADI-2 Pro FS kombinasyonu sağladığı esneklikler nedeniyle gayet güzel. Eğer bütçede bazı limitler var ise ; bu kombinasyonu UCX + ADI-2 DAC şeklinde yapmak bir diğer alternatif. Çünkü ADI-2 DAC ; ADI-2 Pro FS'nin sadece DAC katını içeren versiyonu. Yani ADC katı hariç tüm özellikleri aynı. ( Bu vesile ile şunu da not düşmem lazım. Biz @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... arkadaşımızın refere ettiği başlıkta ADI-2 Pro FS'yi konuşurken henüz ADI-2 DAC çıkmamıştı.)

Kulaklık konusuna gelince : Kulaklığı miks amaçlı kullanacaksan , MT8'i tavsiye eden arkadaşın söyledikleri senin kafanı karıştırmasın. Aklın yolu bir. Bu konu yıllardır objektif olarak her bir şekilde tartışılmış ve sonuçlandırılmış. Üreticiler bile onu diyor : Miks için referans kulaklık yani open back bir kulaklık kullanacaksın. Nokta. Bunun bence daha fazla tartışılacak bir tarafı yok. ( MT8 kapalı tip bir kulaklık olarak gayet iyi olabilir. O ayrı bir meseledir. Onu tartışmıyoruz zaten. )

Bu arada - son 2-3 senedir altını özellikle çizmeye çalıştığım üzere - eğer miks sadece kulaklık ile yapılacaksa veya miks sürecinde tek başına kullanılmamakla birlikte eğer kulaklığa çok fazla anlam yükleniyorsa ; o zaman kulaklığın niteliğinin yanı sıra kulaklığı süren kulaklık amplisine de konsantre olmak gerekir. Monitörlü sistemde monitörü süren amplinin total performansta önemi ne kadar ise ( ki bu bence %50 ) , kulaklıklı sistemde kulaklığı süren amplinin önemi de o kadar bence. Örneğin kulaklık amplisinin ne kadar dinamik aralığa sahip
    olduğu , renklendirme yapıp yapmadığı vs. gibi hususlar bu aşamada öne çıkıyor. İşte bu noktada ; marka farkı olmaksızın ( RME , UAD , Antelope , Apogee vs.vs. ) bütün "all in one" ses kartları benim gözümde maalesef sınıfta kalıyor. Bugün dünyanın önemli stüdyolarına baktığın zaman ; çoğunun rack'ler dolusu cihaza sahip olmalarına rağmen , yine de kulaklıkla yaptıkları kritik dinlemelerde high-end outboard kulaklık amplileri kullandığını görüyorsun. Herhalde bunun bir nedeni olmalı ? Dolayısıyla kulaklık konusunu tartışırken ve/veya bu konularda
    tercih yaparken bu konuyu da hiç bir zaman göz ardı etmemek lazım diye düşünüyorum.

EsbaB, ugur86 Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:
    Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

İyi günler Uğur Hocam,
    İlginize teşekkür ederim.Neden aldığımı Mehmet hocama
    izah ettim.Okuyabilirsiniz.ADI-2 Pro FS almamın nedeni
    harici mik.preamp ile kullanmaktı.SPL GainStation1 AD ve GAP PRE-73 MKIII Plus(Carnhill) olmak üzere 2 Mik.Preamp'ım var.
    Kulaklık konusuna gelince size detaylı bilgi vereceğim.
    Size ilerde Mikrofon konusunda, bilginize başvuracağım.
    Saygı ve Sevgilerimle
    Hikmet

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu, ugur86 Şu üyeler, 12Ancela adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

İyi günler Mehmet hocam,
    Yazdıklarınızın altına Kelimesi,Noktası.Virgülü hiç birine
    dokunmadan imza atarım.
    üyesi olduğum (tonstudio-forum.de)
    aynı sizin yazdığınıza yakın görüş beyan ettiler.
    UCX'in TotalMix FX gibi birçok avantajı olduğunu belirttiler.
    UCX 'satmamamı, iki cihazı Senkronize etmemim (uyumlu hale getirmemin) daha mantıklı olacağını söylediler.
    (buna dair ayrı bir konu açacağım)
    Mehmet hocam:
    Aşağıdaki şu cümleler sizin yazınızdan alıntıdır.!
    Pure2 sadece AD/DA konvertördür. Bununla ses kartı gibi kayıt yapabilirsiniz. Ancak üzerinde mic-pre bulunmadığı için mikrofonla kayıt yapamazsınız. Bunun için de ayrıca bir harici mic-pre alıp onu Pure2'ye bağlamanız gerekir. Ayrıca Pure2'de bir çok ses kartında bulunan mixer ara yüzü bulunmamaktadır.

Ancak kaliteli bir mic-pre kullanarak Pure2 ile muazzam kayıtlar alınabilir. Çünkü gerek AD olarak gerekse DA olarak konvertör kalitesi ciddi anlamda üst düzeydir.

Bu yazınız beni çok düşündürdü.ve İnternette Pure 2'yi araştırdım.
    fiyatı maalesef bana çok geldi.RME Adi-2 FS almaya karar verdim zira Konverterleri Pro FS ile aynı, peki fiyat farkı.?
    Pro FS2'in Kulaklık amfisinin üst düzey olduğu, belirtmiş olduğum forumdan bütçem varsa, bana tavsiye edildi.
    Bende Pro FS aldım.çok memnunum.Monitorları Vovox
    kablolarıyla bağladım.Nerde UR44 nerde Pro FS!
    Nerde K702 nerde K812!
    Tek kelime, farkı yaratan kalitedir.
    Kulaklık konusuna gelince, Mix ve Mastering işlemleri için
    genellikle açık kulaklıklar tercih edilir.
    Ben bu hususu Uğur hocama yazıp,belirtmiş olduğu kulaklıklar hakkında çok detaylı bir araştırma yapacağım.
    Saygı ve Sevgilerimle
    Hikmet

İyi günler Uğur Hocam,
    İlginize teşekkür ederim.Neden aldığımı Mehmet hocama
    izah ettim.Okuyabilirsiniz.ADI-2 Pro FS almamın nedeni
    harici mik.preamp ile kullanmaktı.SPL GainStation1 AD ve GAP PRE-73 MKIII Plus(Carnhill) olmak üzere 2 Mik.Preamp'ım var.
    Kulaklık konusuna gelince size detaylı bilgi vereceğim.
    Size ilerde Mikrofon konusunda, bilginize başvuracağım.
    Saygı ve Sevgilerimle
    Hikmet
    İyi günler Mehmet hocam,
    Yazdıklarınızın altına Kelimesi,Noktası.Virgülü hiç birine
    dokunmadan imza atarım.
    üyesi olduğum (tonstudio-forum.de)
    aynı sizin yazdığınıza yakın görüş beyan ettiler.
    UCX'in TotalMix FX gibi birçok avantajı olduğunu belirttiler.
    UCX 'satmamamı, iki cihazı Senkronize etmemim (uyumlu hale getirmemin) daha mantıklı olacağını söylediler.
    (buna dair ayrı bir konu açacağım)
    Mehmet hocam:
    Aşağıdaki şu cümleler sizin yazınızdan alıntıdır.!
    Pure2 sadece AD/DA konvertördür. Bununla ses kartı gibi kayıt yapabilirsiniz. Ancak üzerinde mic-pre bulunmadığı için mikrofonla kayıt yapamazsınız. Bunun için de ayrıca bir harici mic-pre alıp onu Pure2'ye bağlamanız gerekir. Ayrıca Pure2'de bir çok ses kartında bulunan mixer ara yüzü bulunmamaktadır.

Ancak kaliteli bir mic-pre kullanarak Pure2 ile muazzam kayıtlar alınabilir. Çünkü gerek AD olarak gerekse DA olarak konvertör kalitesi ciddi anlamda üst düzeydir.

Bu yazınız beni çok düşündürdü.ve İnternette Pure 2'yi araştırdım.
    fiyatı maalesef bana çok geldi.RME Adi-2 FS almaya karar verdim zira Konverterleri Pro FS ile aynı, peki fiyat farkı.?
    Pro FS2'in Kulaklık amfisinin üst düzey olduğu, belirtmiş olduğum forumdan bütçem varsa, bana tavsiye edildi.
    Bende Pro FS aldım.çok memnunum.Monitorları Vovox
    kablolarıyla bağladım.Nerde UR44 nerde Pro FS!
    Nerde K702 nerde K812!
    Tek kelime, farkı yaratan kalitedir.
    Kulaklık konusuna gelince, Mix ve Mastering işlemleri için
    genellikle açık kulaklıklar tercih edilir.
    Ben bu hususu Uğur hocama yazıp,belirtmiş olduğu kulaklıklar hakkında çok detaylı bir araştırma yapacağım.
    Saygı ve Sevgilerimle
    Hikmet
    Selamlar Hikmet Bey kardeşim.

Size benim yazdığım bazı cümlelerin ilham vermesine sevindim. Forumlar bu nedenle var zaten.

Mic-pre'leriniz güzel. SPL Gainstation1'ın ben sahip olduğu teknoloji nedeni ile çok güzel ve hatta Goldmike'dan bile güzel bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Zaten kanal başı fiyatına bakıldığı zaman Goldmike'dan daha pahallı bir cihaz. Ama Türkiye'de maalesef tanınmıyor. Kullananlardan öğrendiğime göre özellikle vokal ve akustik gitar kayıtlarında son derecede başarılı bir mic-pre imiş. Ancak SPL'in son olarak çıkardığı multi kanal mic-pre olan Crescendo ; 120V teknolojisi ile çalıştığı için , sanırım dünyadaki muti kanal mic-pre pazarında oyunun kurallarını yakın bir gelecekte değiştirecek ve kartların yeniden karılmasına neden olacak.

Bu arada anladığım kadarıyla sizde Gainstation1'in AD konvertörlü versiyonu var. ADI-2 Pro FS'nin AD konvertör kalitesi büyük ihtimalle Gainstation'un AD konvertör kalitesinden daha iyidir sanırım. Siz gerektiğinde Gainstation1'ın AD konvertör katını devreden çıkarabiliyor musunuz ?

Mikrofon konusunda çok şanslısınız çünkü Telefunken , Neumann, Microtech Gefell ve Brauner gibi dünyanın en iyi mikrofonlarını yapan bir ülkede yaşıyorsunuz. Hepimizden daha ekonomik olarak bu güzel ürünlere ulaşma şansınız var.

Pure2 çok güzel bir AD/DA konvertör ve clock. Dediğiniz gibi pahallı bir cihaz. Zaten sektörde iki kanallı AD/DA konvertör alternatifi çok az sayıda mevcut. Ama o az sayıdaki cihaz arasında Pure2 bence kalitesi ile ön plana çıkıyor. Örneğin benim yakın zamanda Pure2'yi sattığım ticari stüdyo sahibi arkadaş , yine aynı anda satılıkta olan Lynx Hilo ile benim Pure2'yi stüdyosunda kayıt vs. alarak yan yana detaylı olarak test etti ve daha pahallı olmasına rağmen tercihini benim Pure2 yönünde kullandı. Bu arada Antelope 10 gün önce yeni iki kanallı AD/DA konvertörü olan Amari'yi resmen deklare etti. O da dehşet bir şeye benziyor.

ADI-2 Pro FS de bu az sayıdaki alternatifler içerisinde çok güzel bir cihaz. Bence en güzel tarafı da fiyatının kalitesine göre son derecede makul ve saydığım diğer alternatiflere göre göreceli renksiz olması. Geçenlerde hiç tanımadığım Ankaralı genç bir çocuğa ; set-up'ını upgrade etmesi açısından bir forumda ADI-2 DAC tavsiye ettim. Bu çocukcağız beni tanımamasına rağmen ; benim lafıma güvenerek , hiç dinlemeden gitmiş internetten cihazı satın almış. Bir kaç gün sonra beni aradı ve son derecede müteşekkir olduğunu belirtti. Hatta cihazı o kadar sevmiş ve beğenmiş ki ; sonradan beni bir kaç kez daha arayarak teşekkür etti ve bana minik bir hediye yolladı.

Neumann KH120'yi yeni stüdyo açan bir arkadaşımda geçen hafta dinledim. Güzel bir monitör ancak alt frekansları bana biraz zayıf gibi geldi. Ama dediğiniz gibi her halükarda Focal'den iyidir. Umarım ileride bir PMC Result6 sahibi olursunuz.

Ben kulaklık olarak çoğunlukla AKG K-712 Pro kullanıyorum. Gerçi monitörlü sisteme geçtiğimden beri kulaklık kullanımım yaklaşık %5 mertebelerine düşse de K-812 Pro'yu merak etmiyor değilim. Çünkü K-712 Pro'yu ; K-812'yi son anda almaktan vazgeçerek satın almıştım.

Dediğiniz gibi kaliteli ürün her zaman için iyidir ve daima fark yaratır.

Mehmet Hocam,
    Size GainStation1AD ile ilgili bazı bilgiler sunuyorum,
    Pro FS'in Konverter kalitesi kuşkusuz çok daha iyi.
    Mukayese bile edilmez.
    GainStation1, orta sınıfın iyi sayılabilecek bir cihazı.
    En büyük özelliği bu cihazda Tüplü ve Solid-State olmak üzere ayrı ayrı 2 tane Mik.Preamp olması.
    Mikrofonunuzun Impedansına göre 10k 1.2k ve 200 Ohm olmak üzere 3 seçenek var.(Peak und FET) olmak üzere Limiter mevcut.

Signalkablosu : XLR female-Stereoklinke 6.3

Kablonun XLR female olan ucu Pre-Amp'in OUT çıkışına -
    diğer ucu Stereo Jack ile,
    UCX'in BALANCED LINE INPUTS girişine bağlanır.
    Pre-amp Output-XLRf >Stereoklinke(Jack)>LineInput UCX
    Bu şekilde mikrofondan gelen analog sesi pre-amp UCX'e iletir ve UCX sesi digitale çevirir.

GainStation1'in Digital konverterinin kullanılması
    durumunda ise bağlantı:
    Koaxial-SPDIF digital Cinch 75Ohm (RCA) Kablosu ile,
    Pre-amp DIGITAL OUT > UCX SPDIF IN olup,
    bu durumunda:
    Mikrofondan gelen sesi GainStation1 kendisi digitale çevirir.

Ben bu hususu, RME firmasına Mail atarak,UCX kullandığımı ve GainStation1 ile kayıt yaptığımı,
    hangisinin Konverterini kullanmamım doğru olacağını ve henüz kablo almadığımı,bana ne tavsiye edersiniz diye
    sorduğumda,gelen cevapta SPL firmasının Analog cihazlarıyla RME'nin ise AD/DA konverterleri ile ünlü olduğunu yazdı.
    olduğunu yazdı.Bir bakıma üstü kapalı UCX'in konverterlerini
    ima etti.Merak buya ben ikisini de denedim.Cubasede ses
    dalgası boyutuna baktım.bir kaç sefer dinledim.Bir fark
    duymadım.Alman müzik forumlarında müdavimler
    bu tür cihazları, görmeden test ettiklerinde,(the blind test)
    bir birlerine takılıp,şu Beyler de yarasa kulağı var,
    pirenin hapşırdığını,kelebeğin öksürdüğünü,
    karıncanın yürürken çıkardığı sesi bile duyarlar diye,dalga geçiyorlar.
    Ben Pro FS'in konverterlerini GainStation1 ile mukayese bile etmem.
    K 812 konusuna değinirsek K712 Pro kullanmadığım için
    fiyat dışında bir karşılaştırma yapamam.

Size sadece teknik bilgi olarak:
    AKG K712 vs AKG K812
    En düşük frekans 10Hz En düşük frekans 5Hz
    En yüksek Frekans 39800 En yüksek Frekans 54000 Hz
    Ses basınç seviyesi 105dB/mW Ses basınç seviyesi 110dB/mW
    Ağırlık 390 Gr. 235 Gr.

Fiyat olarak:
    bir adet K812 yerine 3 adet K712 alabilir ve artan para ile,2 kişi iyi bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.
    Benim de Monitor ve Mikrofon kablolarım Vovox olup,
    1970 yılından beri yaşadığım İsviçre ürünüdür.

Hürmet ve sevgilerimle
    Hikmet

EsbaB, Mehmet Uzunosmanoğlu Şu üyeler, 12Ancela adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

RME'ciler doğru söylemiş. SPL analog teknolojide pro-audio sektöründe özellikle son dönemde çok özel bir yere sahip. Hatta kimilerine göre bir numara. Adamların ekipman geçmişine baktığın zaman zaten ne kadar inovatif bir firma olduğunu hemen görebiliyorsun. Örneğin koskoca sektörde 120V teknolojisini bir tek onlar geliştirmiş ve günümüzde onların dışında uygulayabilen başka firma yok. Yine sektörde artık endüstri standardı haline gelmiş cihazlar üretmişler. Örneğin Vitalizer. Bu örnekleri daha da artırmak mümkün. Şu anda aklıma gelenler bunlar.

Benim gördüğüm kadarıyla adamlar son zamanlarda artık tamamen 120V teknolojisine odaklanmış vaziyetteler. Nitekim son 2-3 senedir çıkardıkları yeni ürünlerin hemen hemen hepsi 120V teknolojisi ile çalışıyor ve tamamı da high-end seviyesinde cihazlar.

Adamların dijital teknoloji ile 120V teknolojisini opsiyonel olmadan birleştirdikleri yegane cihaz ( tabii şu an için ) ; son 1,5 aydır benim de kullandığım Director DAC. Cihaza o kadar güzel bir pre-amp katı koymuşlar ki takdir etmemek mümkün değil. Zaten Director'ü kullandığın zaman adamların analog işinde ne kadar ileri olduğunu birebir görüyorsun. Ben daha önce RME UFX , Antelope Pure2 vs. kullandım. Ama bu kadar başarılı bir DA çevrimini ilk defa yaşıyorum. Tabii bu başarının altında ; analog teknolojideki performansları ve 120V teknolojisi yatıyor.

Bir de eşleşme mevzusu var. Bundan 5 sene önce ; markanın Türkiye distribütörü Levent Büyük , bana " Ben bunca senelik meslek hayatımda SPL ürünleri kadar birbirleri ile mükemmel eşleşen başka marka görmedim. " demişti. Ben o zaman bu cümleyi kafamda fazla anlamlandıramamıştım. Ama bugün ne demek istediğini çok iyi anlayabiliyorum.

EsbaB Şu üyeler, Mehmet Uzunosmanoğlu adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler: