+ Yeni Konu aç
Toplam 1 adet sonuçtan sayfa başı 4 ile 4 arası sonuç gösteriliyor.

Konu: Cubase 'e midi klavye bağlandığında oluşan gecikme sorunu

Bu konu 255 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...

Cubase 'e midi klavye bağlandığında oluşan gecikme sorunu 255 Reviews

Konuyu değerlendir: Cubase 'e midi klavye bağlandığında oluşan gecikme sorunu

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 255 kez incelendi.

Cubase 'e midi klavye bağlandığında oluşan gecikme sorunu

Merhaba Arkadaşlar,

Cubase'e midi klavye bağladığımda gecikme sorunu oluşuyor, ben bu sorunu ASIOALL4 olmadan aşmak istiyorum.Ayrıca ''control panel'' den buffer ı çok düşürünce gecikme azalıyor fakat dezavantaj olarak çıtırtı sesleri geliyor .Bu sorunun önüne geçmenin bir yolu yok mudur? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

tezcankoray Şu üyeler, sanlican16 adlı üyemize bu mesajı için teşekkür ettiler:

Alıntı sanlican16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Cubase'e midi klavye bağladığımda gecikme sorunu oluşuyor, ben bu sorunu ASIOALL4 olmadan aşmak istiyorum.Ayrıca ''control panel'' den buffer ı çok düşürünce gecikme azalıyor fakat dezavantaj olarak çıtırtı sesleri geliyor .Bu sorunun önüne geçmenin bir yolu yok mudur? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
    herhangi bir harici ses kartınız var mı? varsa onun ASIO driver'ını kullanmanızı öneririm. Yoksa da ASIO4ALL dışında çare yok. ASIO4ALL neden kullanmak istemiyorsunuz o kısmını tam anlayamadım?

Saygılar,
    Tezcan

Cubase Elements 8 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A, Sennheiser e835 | ATH-M50x

Souncloud: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    YouTube: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Instagram: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Alıntı sanlican16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Ses kartınız yoksa o sorunu aşamazsınız ....

Merhaba,

Hem gitar kaydı alıp hem de midi klavyeyi kullanmak istiyorum aynı anda. Ses kartı bağlıyken evet midi klavye de tek başına asio all4 seçmeden ses çıkartıyor fakat gecikmeli olarak. Midi klavyede gecikme olmaksızın ses kartıyla birlikte kullanmak olabilir mi?
    Teşekkürler

+ Yeni Konu aç